Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lánynak mérnöki főiskolai...

Lánynak mérnöki főiskolai oktatás?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a mérnökre mindig van kereslet...Legfőképpen környezetmérnök...Egy lány milyen mérnök lehet, és milyen főiskola van mérnöki szakkal lányok részére?

ha van más jó ötletetek is azt is szívesen várom!

Köszönöm!


2011. júl. 25. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Miért gondolod te azt, hogy külön mérnök oktatás van lányok részére? Azt hiszem ezzel a kérdéssel megválaszoltalak.
2011. júl. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy félreérthetően írtam a kérdést, ez esetben bocsánat! Egyáltalán egy percig se gondoltam, hogy lányoknak külön mérnökszak van.Csak azért kérdeztem meg, hogy legyen valami fogalmam, hogy ne egy tipikus fiú szakot válasszak ki magamnak.
2011. júl. 25. 22:25
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha tudnád mennyi rengeteg lány van mérnökin...
2011. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De nem tudom...Pont ezért kérdeztem!
2011. júl. 25. 22:28
 5/12 anonim ***** válasza:
Az egyik legjobb barátnőm most diplomázott környezetmérnökin. Tény, hogy több fiú járt oda, mint lány, de nem ő volt az egyetlen.
2011. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Végre egy válasz a kérdésemre .)
2011. júl. 25. 22:33
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Mérnökin nem a cementet cipeled vagy téglákat pakolsz és házat építesz :D az nem ugyan az amit elkönyveltél férfias munkának :P
2011. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért nem akarsz "fiús" szakmát választani. Ne a társaságot nézd, hanem, hogy mit szeretnél később csinálni. Az már régen rossz, ha az ember úgy válogat, hogy sok lánnyal akar együtt lenni.

Ha jól tudom környezetmérnökön, építészen, biomérnökin sok lány van. Nem szeretnék hülyeséget mondani, én gépésznek tanulok, és sokszor egyedül vagyok lány a tankörben. Én kifejezetten szeretem ezt a felállást. :D

2011. júl. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

nem érthető amit írok?vagy mi a gond?Nem a társaság vezérel, hanem az, hogy normális diplomám legyen, amit körültekintően választok ki.És nem akarok olyan egyetemi vagy főiskolai szakra beiratkozni amiről azt se tudom, hogy mi és 1 hónap után rájövök, hogy hoppá ez direkt olyan munkákhoz "való" amelyeknél súlyokat kell emelgetni pl.

De ez csak egy példa volt, ezer más ok van ami miatt pont nekem, csak egy másik hasonlóan "törékeny" lánynak egy bizonyos munka nem való.És feleslegesen minek szerezzek meg egy diplomát?

2011. júl. 25. 23:48
 10/12 anonim ***** válasza:

A környezetmérnökin nagyon sok lány van, gyakorlatilag fele-fele arányban oszlanak meg. Viszont a környész szak a mérnöki szakok büfészakja, szóval olyan nagy igény pont környezetmérnökökre nincsen.

Amúgy jó ötlet természetesen mérnöknek menni. A lányokból egy rendes mérnöki szakon nincs olyan sok, így a tanárok általában picit kedveznek is nekik. De nem ezért kell mérnökire menni, hanem mert egy biztos megélhetést nyújtó szakmát ad, és ráadásul érdekes is.

2011. júl. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!