Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szabad bölcsészet tényleg...

A szabad bölcsészet tényleg ilyen rossz?

Figyelt kérdés

Szinte csak azt látom, hogy a szabad bölcsészet milyen haszontalan tárgy, meg ilyenek, meg hogy munkanélküliképző...

Viszont nekem nagyon tetszik... összefoglalja, mit szeretnék, és utána még lehetne menni további képzésekre... nagyon konkrétat ne kérdezzetek, mert még jó pár év múlva fogok érettségizni :) de úgy gondolom fontos, hogy legyen előttem valami cél, ami motivál :')

az lenne a kérdésem, hogy valóban ilyen "tudomány"-e, lehet-e vele jól keresni (nem akarok én multimilliomos lenni, de a mostani helyzet miatt látom, milyen fontos manapság a pénz... -.-)

ja, és hogy melyik egyetem lenne a legjobb? milyen pl a pannon egyetemen?

jelenlegi bölcsész hallgatóknak is várom a válaszát, diplomásoknak, akárkiknek :D

előre is köszi :) ^^


2011. júl. 22. 15:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

A tömegnek igaza van. Szép dolog biztos, de hogy a munka nem áramlik utánad ezzel az fix.

Hallottál már olyan munkahelyről, ahová szabadbölcsészt keresnek?

Nekem vannak bölcsész ismerőseim, szerintük vicc, de pontosan nem tudom, sosem jártam BTK-ra.

2011. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nagyon érdekes szak a szabadbölcsészet. De csak második diplomaként vágnék bele, valamiből ugyanis meg kell élni. :(
2011. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

BTK-s vagyok,két nyelvszakos,tolmácsnak készülök,mielőtt vki jönne a "mekdonáldszos" hülyeséggel.

A szabad bölcsészet szakirányai valóban elég változatosak,aminek ezek közül értelmét látom,az a művészettörténet,ha esetleg idegenforgalommal,idegenvezetéssel akarsz foglalkozni,ott hasznát veheted.

A másik a film vagy színháztörténet,de ehhez is kapcsolatok kellenek,hogy el tudj helyezkedni.

A filozófia,etika,vallástudomány szerintem rettentő unalmasak,szinte kizárólag úgy látok benne lehetőséget,ha az egyetem alkalmazásában maradsz,doktorálsz.

Ha ez érdekel,akkor csináld ezt,jobb,mintha mérnöknek tanulnál,úgy,hogy egyáltalán nem érdekel.

Arra viszont számíts,hogy tanításon kívül nem könnyen lehet vele boldogulni.

És ha már mindenképp ilyen szakot szeretnél,lehetőleg a legjobb egyetemen végezd el,ne a Pannonon.SZTE,ELTE......

2011. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigieket :)

az idegenforgalom részéből az idegenvezetés mellesleg érdekelne :) de a vallás meg ilyenek engem se túlzottan... :D de a mérnök, jogász meg még úgyse érdekelne... az ügyvéd is egy jó szakma lehet, de úgy érzem abba nem tudnék helyt állni...

és esetleg az újságírás felé el lehetne kanyarodni innen? :)

köszi még egyszer, jöhetnek még ;)

2011. júl. 22. 16:45
 5/22 A kérdező kommentje:

"Szerintem nagyon érdekes szak a szabadbölcsészet. De csak második diplomaként vágnék bele, valamiből ugyanis meg kell élni. :( "


egyébként én is ettől félek... :S

2011. júl. 22. 16:46
 6/22 anonim válasza:
85%

hát ezt én is hallottam, de nem érdekel, mert olyanok mondták ezt nekem, akik meg sehova nem mentem egyetemre, és te se hallgass ezekre az emberekre. :) vágj bele nyugodtan, sosem tudhatod! inkább csináld meg azt amit tényleg szeretnél, mint amihez egyáltalán nincs kedved.

engem pl tnap vettek fel ELTE BTK-ra , magyar szakra, és nagyon várom! középsuli szerint elvileg közgázzal kéne foglalkoznom de az nem vonz! :D magyartanár szeretnék lenni! :)


sok sikert és kitartást!

18L

2011. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
8%

ha tenyleg tolmacsnak keszulsz es ha mar fonetikusan akartad leirni a gyorsetterem nevet, akkor tetted volna helyesen azt.

amugy szerintem egy rohadt nagy marhasag ez a szak

2011. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem mondtam,hogy angol tolmács leszek nagyokos.....

az idézőjelben benne volt az irónia......

2011. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"magyartanár szeretnék lenni! :) "


szerintem nagyon jó szakma, bár én nem tudnék bánni a gyerekekkel/fiatalokkal :D neked is sok sikert és köszi :) most eszembe jutott, mennyire szerettem az általános sulis magyartanárom (bár nem tudom, hogy te milyen szinten akarod tanítani :) )


köszi minden gondolatot és véleményt, még mindig jöhetnek :D

2011. júl. 22. 17:14
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

az az egyik nagy gond a dologgal, hogy gyakorlati haszna lényegében 0, konkrét szakma nem épül rá, sehova sem kell kimondottan ez - egy nagyon szűk elit tud ebből valóban szakmában elhelyezkedni, de arra olyan kevés hely van, hogy kb. kihalásos módon megy a dolog. Ha viszont nem tudsz ebbe a nagyon szűk részbe benyomulni, akkor semmire nem mész vele, mert semmi gyakorlati dologhoz nem ad kézzelfogható pluszt.

Ez az idegenvezetős cucc is nagyon jól hangzik, hogy oda akár jól is jöhet, de ugyanilyen alapon bármi jól jöhet oda, építészettől kezdve akár földrajz, néprajz, bármi, arról nem is beszélve, hogy vannak olyan képzések, amik meg kifejezetten erre mennek rá, szóval jól hangzik, hogy jól jöhet, valóban, de igaziból nem ad semmi pluszt, semmivel sem vagy előrébb azáltal, hogy egy ilyen diplomád van.

Újságírás dettó ugyanez, oda is van kifejezetten erre a dologra való szak (kommunikáció és médián szokott lenni ilyen szakirány), és még az se ad igaziból semmi pluszt arra, hogy te valóban újságíró legyél, nem a papíron múlik.


Tehát szabadbölcsészetre csak akkor menjél, ha a valamelyik szakiránya az életed hivatása, teljes elhivatottsággal mondjuk filozófus vagy müv.történész vagy ilyesmi akarsz lenni, abban valóban topon tudsz lenni, és ezért mindent feladni - ebben az esetben lehet értelme, csak az ilyeneknél már bőven egyetem előtt megvan ez a fajta nagy szenvedély, szóval ha jelentkezésig magadban nem fedezed fel, akkor én erőteljesen javasolnám, hogy felejtsd el ezt a szakot.


Csak arra, hogy olyan érdekes dolgokat tanulunk, és milyen poén, az évek, állami félévek, és lehetőségek csúnya eltékozolása. Az hobbi, egyszerű érdeklődés, arra pedig nem kell egyetemre menni, vagy elég majd második szakként megcsinálni, ha már van egy megélhetést biztosító szakmád.

2011. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!