Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell ennyi hülyeséget...

Miért kell ennyi hülyeséget tanulni?

Figyelt kérdés
Mikor fogja valaki a gyakorlatban használni a koordináta-geometriát? Fizikán miért csak számolni kell? Miért nem az magyarázzák, hogy ez miért van, hogyan van, tele lehetne rakni kísérletekkel és máris érdekes óra lenne belőle.
2011. máj. 30. 22:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
csak. Ez a dolgod. Nem fogsz belehalni
2011. máj. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%

A koordináta geometriát orrba szájba használjuk egyetemen, csak mondom :) Nyilván szaktól függ, de ha mérnöki szakra mész, akkor kell. És soha sem tudhatod, hogy mikor lesz rá szükséged.

A fizika oktatás meg érdekes dolog. Ha én tanár lennék, akkor biztos kísérleteznénk egy csomót. De alapvetően a fizika a számolásról szól, tehát az sem haszontalan. Csak utána értelmezd magadtól a kapott eredményt.

2011. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
kísérletekre nincs pénz, ez Magyarország, amúgy a matekot és a fizikát használják az építészetben, szóval fontos dolog
2011. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg örűlj hogy tanúlhatsz, más mindent megtenne azért hogy iskolába járhasson
2011. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Sok tárgynak,egyszerűen annyi értelme van csak,hogy fejlődjön a logikát,a felfogóképességed,egyszóval a kis buksid :D Hogy később,amikor komoly anyagokat kell tanulni,készen állj rá.
2011. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Akkor én meg azt kérdezem, hogy pl a törit mikor fogod használni, meg az irodalmat (az alapvető írás-olvasás-mondatalkotáson kívül)?

A matek, fizika, kémia, biosz stb sokkal fontosabb, csak mindenki azért írogatja, hogy "minek kell megtanulni fujj", mert lusták és sokkal egyszerűbb bemagolni a magyart és a törit, mint egyszer venni a fáradságot, hogy a reálos tárgyakat megértsék!

2011. máj. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
Akinek kell és van agya hozzá, az tanulja is. De kötelezővé tenni bizonyos tantárgyat mindenki számára, azon a szinten, amilyen most a követelmény, szerintem teljesen felesleges. Gimi után eü-ben tanultam tovább. Most vezetőhelyettes vagyok egy brit idősek otthonában. Matekból csak az alapműveleteket használom. Így is teljes az életem.
2011. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%
A magyar és a töri hozzátartozik az alapműveltséghez pl tudd hogy mi történt március 15.-én meg hogy ki volt Petőfi Sándor
2011. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

De ahhoz, hogy el tudd dönteni, hogy mi érdekel, sokféle tárgyat kell tanulnod (szeretned-nem szeretned).

Utolsónak írtam.

2011. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
bocs, utolsó előttinek (eü-snek)
2011. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!