Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium vagy Szakközép? És...

Gimnázium vagy Szakközép? És miért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 11:59
1 2 3 4
 21/36 anonim válasza:
23%
Csak a hüjék járnak gimibe! Menny szakiskolába valami jó szakra pl. elektronika&automatizálás(ha van nálatok ilyen) vagy autószerelés, kijárod a 4 évet leérettségizel, utánna vagy mensz melozni vagy egyetemre. Ha gimit jársz s utánna nem mész egyetemre nagy nulla leszel mert nem vesznek fel sehova!!!
2011. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem egy jó gimnáziummal jobban jársz. Én kéttannyelvűs vagyok. Igaz 5 éves a gimi, de ha elvégzem akkor lesz egy felsőfokú angol nyelvvizsgám, és ha egy kicsit belehúzok, akkor németből is meglesz a felsőfok, ami nem kis előny, ha állásra jelentkezel. Ez nyelviskolában kicsit nehezebb, plusz jóval költségesebb is. Meg ha nem vagy lusta és nem tudod hogy mi szeretnél lenni, akkor gimiben még van időd eldönteni, és ha egy jó gimibe jársz, akkor emelt fakton nagy előnyre tudsz szert tenni.
2011. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
23%

Gimnázium sokkal jobb!

mindent részletesebben tanulunk mint a szakközépbe, de csak 11. lehet felvenni faktot(emelt óraszám vmelyik tantárgyból)

2011. máj. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
15%

Am 15:33-as. Gratulálok az okos hozzászólásodhoz! Hülye pontos j vel...


Én 2tnanyelvűbe járok. Angolból már az első év után penge lettem

Én a Gimnáziumot mondanám, de csak akkor ha tovább akarsz tanulni egyetemre és még konkrétan nem tudod mien munkairányzat érdekel. A gimnáziummal van még 2-3éved eldönteni

Másodsorban azt nézd h milyen a közösség abban a suliban

lehet h az a szak van egy suliban amit szeretnél de pokoli osztálytársak tönkretehetik azt a 4-5 évet

Tehát dönts úgy a hogy neked jó lenne

2011. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
30%

15:33-nek

Szakiskolában nem lehet érettségizni... Ott csak szakképzést adnak (Oda csak országunk "professzorai" járnak..)



Én gimnáziumra voksolok hidd el nagyon jó (de előbb döntsd el h tovább akarsz e tanulni érettségi után)

én nem bántam meg

18/F

2011. máj. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim válasza:
42%

15:33 vok

nem az a lényeg h miből leszel penge hanem h mire tudod felhasznáni a kapott diplomát!!!!

2011. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
100%
Szerintem szakközép mert ha naggyából van elképzelésed hogy milyen téren szeretnél elhelyezkedni akkor pont megfelelő de ha még fogalmad sincs akkor a gimit ajánlom :)
2011. jún. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim válasza:
0%
Én most kezdem majd a középsulit, de azon veszekszünk a szüleimmel, hogy szakra vagy gimibe menjek! :SS Most lesz a felvételi a sulit meg július elején kell beírni, de kb. tudom miket írnák még be gimi mellé, csak az a kérdés ha felvesznek valahova, nem bánnám-e meg! :S Nah mind1 én a gimit ajánlom!
2011. jún. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim válasza:
Szerintem a legjobb az az ha elmész egy erős gimnáziumba és amikor leéretségiztél átlehet menni szakközépiskolába egy vizsgával ha azt megcsinálod. Persze nagyon sokat kell tanulni de akkor lesz egy kiváló éretségid és egy szakmád is és utánna mehet egyetemre.
2013. febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Most már a szakközép is ad szakmát :) Ergo, egyet fizetsz kettőt kapsz, mivel kapsz a 4 év után egy érettségit és egy szakmát is :)
2014. okt. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!