Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium vagy Szakközép? És...

Gimnázium vagy Szakközép? És miért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 11:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
82%
A technikusi után is lehet továbbtanulni, sokan csinálják is. Sok egyetemi végzettséggel is lehet 120-130-as melót kifogni, nem mindenkinek ajánlanak rögtön 200 ezres fizetést. Ez most nagyon lekezelően hangzott.
2011. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 Vadmeggy ***** válasza:
55%

Rengeteg embert ismerek, aki a technikusi után azt mondta, hogy én már tanultam eleget és megyek dolgozni, nem tanul még 5-6 évet, hogy 3x-4x akkora fizuja legyen.


Én a BME villamosmérnöki szakra járok és 8 osztályos gimiből jelentkeztem ide és egyáltalán nem vagyok hátrányba a szakközepesekkel, sőt talán néha jobb, ha nincs szakmai tudásod, mert nagyon sok mindent máshogy tanítanak és sok szakközepes kiesett, mert azt hitte, hogy ő már ezt középsuliba megtanulta.

2011. máj. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valakinek elege van a tanulásból, és ő egy technikusival meg a hozzá passzoló fizetéssel is boldog, még nem kell lenézni, attól még ő ugyanúgy sikeres.



Abban biztos vagyok, hogy a villamosmérnökin jobban jár az ember, ha kőkemény gimiből megy. Különbséget kell tenni a szakok közt. Nálatok gondolom, a súlyos szórótárgyakat azok veszik "könnyebben", akiknek van egy erős matek alap hozzá. Egy vegyész szakon meg nagyon sokat tud jelenteni a vegyipari szakközepes múlt, mert (most néztem ottani szaktárgyak anyagát) szinte ugyanaz van egyetemen is, csak egy csomó kiegészítéssel. De nem vagyok vegyész sem, csak őket látom közelebbről, szóljatok, ha hülyeséget beszélek.

2011. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó! Igazad van, én vegyész vagyok. Van másik válaszom is itt. Sokat számított az is, hogy volt egy héten szakközépben 4 labor. Az egyetemen a gimnáziumból jöttek meg csak pislogtak, mert azt sem tudták minek mi a neve a labormunkájukról nem is beszélve...utólag belejöttek ők is. ezt azért megemlítem.
2011. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
88%

2 ismerősöm a sok közül: egyikük gimibe matek-fizikás volt, nem volt ábrázolója olyan sok. A másik gépipari szakközépben tanult, volt sok ábrázolója, és kicsit keveseb matekja megt fizikája. Mindeketten felvételt nyertek a BME gépészkarára.

Ugyanúgy megszenvedték az első két szemesztert, pedig közel azonos tudásszinten álltak (mind a ketten bent vannak még, rengeteget kell tanuljanak). Szóval, egyikkel sem jársz sokkal jobban, mint a másikkal.

2011. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim válasza:
60%
Nem akarom lebecsülni a szakközépiskolákat, de egy gimnáziummal mindképpen jobban jársz. Véleményem szerint,egy jó érettségi eredmény mindig jobban tud jönni, olyan mint egy jó ugróléc. Szakmát pedig bármikor tanulhatsz. Ha gimnázium akkor egyre figyelj. A lehető legnagyobb energiát és időt fektesd bele, hogy nagyon jó eredményeid legyenek, mert nagyon nagy a konkurencia. Egyébként ha majd szakmát választasz, tartsd szem előtt: háború mindig lesz(sajnos), enni mindig kell és gyógyszerre mindig szükség lesz. Sok sikert.
2011. máj. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez attól is függ, hogy milyen szakra akarsz továbbtanulni. Pl. én nem egy olyat ismerek, aki két diplomával otthon ül...
2011. máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
93%
Én megbántam, hogy gimibe mentem. Lehet, hogy jó lett az érettségim, de mint valaki említette, a "magasabb szintű humán tudást", na azzal kitörölhetem... Lehet jó lett az érettségim, de elvesztegetett 4 év volt.
2011. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
86%

Ha tovább akarsz tanulni, akkor inkább gimnázium.


Ha nem akarsz továbbtanulni, akkor nyilván olyan suliba menj, ami ad egy szakmát.


Attól függ milyen képességeid vannak, mennyire vagy szorgalmas, stb.

2011. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
93%

iskola és iskola közt nagy a különbség..

én tulajdonképpen a megyénk egyik legjöbbb (ha nem a legjobb) iskolájába jártam (gimnézium....) semmiért nem cserélném, de hacsak a későbbi előmenetelt nézem, talán jobban jártam volna egy szakközéppel...ugyanazt az érettségit adja...és vannak szakmai tárgyak, de én nem tudtam 13 évesen hogy mit is szeretnék csinálni...hozzáteszem ha most 10 év múlva kellene döntenem, nem lennék könnyebb helyzetben...

igaza van az egyik előttem szólónak, hogy a gimikből több embert vesznek fel a választott egyetemre/ főiskolára...de ennek nem csk az iskola az oka, hanem a diákok is...mivel a gimibe olyanok mennek akik eleve szeretnének felsőoktatásban is tanulni...

Nálunk sokkal jobban teljesítettek akik szakköz.iskolából jöttek...igaz, hogy a szórás az alapozó tárgyakból volt, ami gimiben erősebb, de a szakköz.iskolások jobban tartottak tőle, ezérrt jobbnan belefeküdte...míg én, aki majdenm kitőnővel jöttem, soha 1 percet nem kellett tanulnok, az érettségire 4 nap alatt készültem fel...mondjuk azt h el voltam szállva...hogy nem is lesz ez nehéz.....nah el is hasaltam, de rendesen... utána meg mnagyon enhéz behozni a lemaradást..

utána pedig ugye a szakmai tárgyakat mi nehezebben, ők pedig játszva (szinte:P) megcsinálták...nálunk a szakközepesek és a szinte pedál jótanulók végeztek nagyrészt időben, és jó eredménnyel...


a lényeg a lényeg, ha tudod mi szeretnél lenni ha nagy leszel, hogy a régi mondással éljek akkor nézz körül a szakközepekben és válassz egy oylat aminek jó híe van, mert pl a mi környékünkön, ha 100%ra tudtam volna mi akarok lenni, akkor sem mertem volna oda menni, mert a társaság lehúzza az embert...ezt is vedd figyelembe..


szerintem feladtuk a leckét....:P


bocs h hosszú lett és a hibákért, kicsit korán van nekem,plusz angol bill

üdv

24/L

2011. máj. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!