Gimnázium vagy Szakközép? És miért?
gimnázium akkor ha nem tudod hol szeretnél a későbbiekben továbbtanulni.
szakközépben meg választhatsz szakirányt és azokat a tárgyakat fogod részletesebben tanulni.
Én szakközépbe jártam vegyész szakirányon, és most az egyetemen ennek sok hasznát vettem.
Azért ne keverjük már a szakiskolát a szakközéppel...
-szakiskola: ad egy szakmát, érettségit nem
-szakközép: ad érettségit, plusz olyan óráid vannak amiket később használhatsz. De nem ad erről plusz bizonyítványt. szóval még nem lehet ezzel elhelyezkedni.
Végeredményét tekintve nincs nagy különbség. Szakmát egyik sem ad, amúgy meg ugyanazt az érettségit írják meg. Egyedül a szakmai tantárgyakban, gyakorlatokban különbözik. Ez sokat számíthat, ha technikusi képzésen maradsz a suliban, mert 2 év helyett 1 plusz év csak az OKJ.
Az egyetemen is sok szakon nagy előnyük van a szakközepeseknek.
Szakközép!
Én anno hatosztályos gimnáziumban kezdtem, de 9.-re felvételiztem szakközépbe és sokkal jobb!
Ez egy nagyon rossz kérdés, mert van nagyon jó gimnázium és nagyon rossz szakközép is. Alapvetően ha egy jó gimnáziumba jelentkezel, akkor utána szinte biztos, hogy felvesznek arra az egyetemre, ahove szeretnél jelentkezni.
A szakközepesek igaz, hogy jobban tudják a szakmai tárgyukat, de a reál tárgyakat általában sokkal magasabb színvonalon tanítják a gimnáziumokban.
Én a gimnáziumot javaslom neked, ha szeretnél továbbtanulni és nem akarasz havi 120 130 ért melózni a technikusi végzettségeddel.
Gimnáziumban jobb a fiú/lány arány is, így a társaság is jobb szokott lenni. Az egyetemen pedig semmilyen hátrányban nem leszel, mert a szaktárgyakat, ugyanúgy megtanítják neked is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!