Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium vagy Szakközép? És...

Gimnázium vagy Szakközép? És miért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 11:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
67%
én gimis vagyok és ugy érzem csak az időmet pazarlom..ugyanazt vesszük mint általánosbe csak részletesebben...nem tudom...sztm szakközép...
2011. máj. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
67%

gimnázium akkor ha nem tudod hol szeretnél a későbbiekben továbbtanulni.

szakközépben meg választhatsz szakirányt és azokat a tárgyakat fogod részletesebben tanulni.

Én szakközépbe jártam vegyész szakirányon, és most az egyetemen ennek sok hasznát vettem.

2011. máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
52%
Én most állok választás előtt, először még gimibe szerettem volna menni, de végül lebeszéltek róla. Érdemesebb valamilyen szakra iratkozni. Mert ha utána nem szeretnél egyetemre menni továbbtanulni, akkor a szakiskolával már munkába állhatsz, a gimnáziummal viszont muszáj egyetemre/fősulira menni! Általában azok mennek gimibe akik még nagyon nem tudják mik akarnak lenni! :)
2011. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
72%
Erősebb gimnázium adott szakja, legalábbis ez nekem bejött: matek/infos osztályba jártam gimibe, most az egyetemen programozóként hasonló szintről indultam mint a szakközepesek, viszont sokkal jobb lett az érettségim mint nekik.
2011. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
76%
Szakközéppel jobban jársz. Én gimibe jártam, megbántam.
2011. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Azért ne keverjük már a szakiskolát a szakközéppel...

-szakiskola: ad egy szakmát, érettségit nem

-szakközép: ad érettségit, plusz olyan óráid vannak amiket később használhatsz. De nem ad erről plusz bizonyítványt. szóval még nem lehet ezzel elhelyezkedni.

2011. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
73%

Végeredményét tekintve nincs nagy különbség. Szakmát egyik sem ad, amúgy meg ugyanazt az érettségit írják meg. Egyedül a szakmai tantárgyakban, gyakorlatokban különbözik. Ez sokat számíthat, ha technikusi képzésen maradsz a suliban, mert 2 év helyett 1 plusz év csak az OKJ.

Az egyetemen is sok szakon nagy előnyük van a szakközepeseknek.

2011. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
58%
Gimibe mentem,mert tovább akartam tanulni.Utólag nagyon bánom.
2011. máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
69%

Szakközép!

Én anno hatosztályos gimnáziumban kezdtem, de 9.-re felvételiztem szakközépbe és sokkal jobb!

2011. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Vadmeggy ***** válasza:
51%

Ez egy nagyon rossz kérdés, mert van nagyon jó gimnázium és nagyon rossz szakközép is. Alapvetően ha egy jó gimnáziumba jelentkezel, akkor utána szinte biztos, hogy felvesznek arra az egyetemre, ahove szeretnél jelentkezni.


A szakközepesek igaz, hogy jobban tudják a szakmai tárgyukat, de a reál tárgyakat általában sokkal magasabb színvonalon tanítják a gimnáziumokban.


Én a gimnáziumot javaslom neked, ha szeretnél továbbtanulni és nem akarasz havi 120 130 ért melózni a technikusi végzettségeddel.


Gimnáziumban jobb a fiú/lány arány is, így a társaság is jobb szokott lenni. Az egyetemen pedig semmilyen hátrányban nem leszel, mert a szaktárgyakat, ugyanúgy megtanítják neked is.

2011. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!