A tanárok miért várják el, hogy mi minden órájukra tanuljunk, mikor ők képtelenek kijavítani egy dolgozatot már lassan 3. hónapja?
Rohadtul elegem van ebből, hogy ugyebár ők is lesz@rják a házirendet, mert abban az áll, hogyha 2 hét után javítja ki, akkor eldönthetjük, hogy kérjük-e a jegyet. Na ez a tanár ott csapná ki a hisztit ha mi ezt megemlítenénk...
Mi miért tartsuk be a házirendet ha még a tanárok sem teszik?
Miért nem lehet egy dogát 1-2 hét alatt kijavítani, miért kell ehhez 3 hónap? (január első felében kellett beadni egy esszét)
Ha a szabály szerint dönthettek a jegyről, akkor döntsetek. De ahhoz nyilván egyetértés kell, tehát nem az egyes személyek dönthetnek a jegyről. Ha pedig valaki ötöst kapott, miért mondana le róla?
Egyébként igazad van, mindkét félnek megvannak a kötelességei.
Elvileg igazad van, de egy tanárnak nem csak dolgozatjavitás a dolga, hanem az órákra is kell készülnie, másrészt nem csak egy osztályban irat dolgozatokat, és akkor már azért sokkal több kijavitani való van.
Ha viszont egyik tanár rendszeresen a házirend szerint túl késön javitja a dolgozatokat, akkor forduljanak a szülök az igazgatóhoz emiatt.
Nem úgy van, ahogy az első válaszoló írta. Mivel 2 hét után MINDENKI EGYÉNILEG eldöntheti, hogy kéri-e a jegyet. Természetesen, akinek 5 lett, annak be is írják, akinek meg 1, az meg nem íratja be. Ennyi.
Nem úgy van, hogy vagy mindenkinek vagy senkinek.
Mindenki egyénileg eldöntheti, h kéri-e a jegyet, avagy sem.
Tanulni nem a tanár miatt kell tanulni, hanem azért, hogy tudást szerezz, sikeres érettségit, vizsgát tehess. A tanulás a Te érdeked, nem a tanáré.
Az a baj, hogy rosszul állsz a dologhoz. A házirend megszabja a diákok és a tanárok jogait és kötelességeit is. Ebben pedig benne van az is, hogy ebben az esetben nem vagytok kötelesek elfogadni a jegyet.
A legbutább dolog a világon, amikor az ember valami mondvacsinált indok miatt (kicsapja a hisztit? és kit érdekel?) nem érvényesíti a jogait.
Nem arról van szó, hogy ha ő nem dolgozik, akkor nektek sem kell. Arról van szó, hogy ha ti tanultok, akkor elvárjátok tőle, hogy dolgozzon. Már csak azért is, mert egyedül ez a mentalitás az, ami előbbre visz.
"Elvileg igazad van, de egy tanárnak nem csak dolgozatjavitás a dolga, hanem az órákra is kell készülnie, másrészt nem csak egy osztályban irat dolgozatokat, és akkor már azért sokkal több kijavitani való van."
Egy diák sem csak az adott tanár órájára készül. Továbbá egy tanárnak heti 22 órája van, míg egy középiskolásnak 30 közeli. Ezen felül a tanár maga ütemezi a dolgait.
Tehát igenis, elvárható, hogy 2 héten belül kijavítsa a dolgokat. Ha igazán korrekt tanár lenne, akkor következő órára kijavítaná.
"Tanulni nem a tanár miatt kell tanulni, hanem azért, hogy tudást szerezz, sikeres érettségit, vizsgát tehess. A tanulás a Te érdeked, nem a tanáré."
Ez igaz, viszont itt nem erről van szó. Hanem arról, hogy ha neki van egy elvárása, akkor azt te köteles vagy időre teljesíteni, különben rossz jegyet ad. Eközben ha ő nem tesz eleget a kötelességeinek, akkor nem kap semmit, sőt, még ő van megsértődve, ha valaki szóba hozza. Szerintem a pofátlanságnak van egy határa.
Szia!
Elmondok neked egy történetet... :) Volt egy tanárnőnk, nagyon jól magyarázta el azt az anyagot, amit vettünk vele, de rengeteg olyan dolga volt, amitől a falra másztunk, például:
- a feldolgozandó irodalom előtt íratott elemző dolgozatot
- néha nem is tudás alapján osztályzott minket, hanem véleménye, kedve alapján
- majdnem minden órára adott házit, feleltetett, gyakran íratott röpdolgozatot olyan címszóval, hogy a témazárót még nem kezdte el javítani, de kell a jegy
- néha a megíratott dolgozatokat ki sem javította, előző években volt úgy, hoyg 3 évvel később írta be, érettségi előtt és rontotta le az átlagot, nálunk volt úgy, hogy miatta tolták ki a félévi értekezletet, mert 1 jegyünk nem volt a tárgyból
- a próbaérettséginket időben ki sem tudta javítani
- kivételezett
- a tankönyvek 40%-át ha átvettük, ugyanis sosem haladt rendesen, viszont az érettségi a 4 éves anyagból volt ám...
De mindemellett azt mondom, hogy én be akartam bizonyítani, hogy nem vagyok olyan, mint aminek elkönyvelt, utolsó 2 évben már elég gördülékenyen mentek a dolgok, jól sikerült az érettségim is és most az egyetem mellett úgy gondolok vissza, hogy valamelyest az egyetemi létre készített fel. Tudom, hogy téged nem igazán vigasztal ez meg, de így utólag segített, akkor annyira szidtuk, mint a bokrot... :S
Nem mellesleg nálunk volt például másik magyartanár is, az igazgatónő is, aki 1 héten belül javította a dogákat, nem szívózott a néppel, de neki mondjuk más hibái voltak, például egy órán 8 oldalt íratott... :)
Kinek mi jutott, sajnos tenni nem igazán tudsz ellene, ha megkérdezed az osztályfőnöködet, az igazatót, igazgatóhelyetteseket, akkor lehet valami, de 5 éves tapasztalat után mondom, hogy néha egyszerűbb tűrni, minthogy a maradék időben szivasson (az eddigiek ahhoz képest semminek számítanak, ha tényleg célja az ellehetetlenítések, sajnos)
Nekünk is van egy tanárunk, aki vagy egy hónapot kotlik egy szaros röpdolgozaton és még fel van háborodva, ha megemlítjük neki a házirendet meg mondja, hogy őt nem érdekli a házirend. De már négy éve tanít minket, kezdem megszokni.
Amúgy meg ha esszéről van szó, az nem olyan értelemben vett dolgozat, szerintem. Nekünk töriből kell minden évben esszét írnunk és tökre tudomásul vesszük, hogy a tanár csak év végére tudja kijavítani a március végén beadott esszéket. Mondjuk az már zavar, hogy nem kaphatunk ötöst év végén, ha nem írunk esszét még akkor sem, ha egyébként színötös vagyok töriből. De ez már nem ide tartozik. Szóval, ha esszé, akkor az más tészta. Nem tudom hányan vagytok egy osztályban, de biztos nem leányálom a tanárnak huszonakárhány tízoldalas esszét elolvasni és kijavítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!