Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted jó lenne, ha visszah...

Szerinted jó lenne, ha visszahoznák azt, hogy a suliban megüthetik a tanárok a gyerekeket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 19:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Jó lenne, de ne visszafelé fejlődjünk, nem ez fogja helyrerakni a világot... bár 1-2 mai fiatalnak valóban kijárna valami komolyabb megszégyenítés, sajnos sokan nem tudják, hol a helyük.
2011. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%

Ha nekem lesz gyerekem azt senki ne üsse meg (rajtam kívül). Ha a tanárnak nincs elég türelme a tanításhoz, mehet gyártósori melóra és ott lehet türelme minimum 8 órát gürizni.

A jó tanár meg tudja erőszak nélkül is szerezni a tekintélyt. Ha meg másképp nem megy akkor félemlítse meg a jegyekkel a gyerekeket...ha kell buktasson is.

Anno az egyik gyerek télen beverte a hóba a tanárnőt. Másnap a tanárnő kihívta felelni, adott egy nehéz feladatot. A diák persze meg sem tudott szólalni és kapott egy egyest. Következő órán ugyan ez...a gyereknek lett két egyese. Többet sem rendetlenkedett.

2011. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

nálunk gimiben a legfélelmetesebb tanár, akinek az óráin kussban ültünk, az egy ~160 centis, 40 kilós gyakorlatilag tininek kinéző nő volt, akiről konkrétan először azt hittem, hogy egy kb. 10es, és nem akartam elhinni, hogy ő az a tanár, akinek a fegyelmezőképességéről már annyit hallottam...


Szóval ha már pofozkodásra kerül a sor, ott már valami régen rossz.

2011. febr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk az a baj, hogy még egyeseket sem osztanak. Pedig van nem egy olyan osztálytársam aki úgy gondolja mindent megengedhet magának. Órán eszik, lábát felteszi az asztalra, ha kedve tartja kimegy óráról, ha nem tetszik neki valami akkor kiabál a tanárral, de volt már olyan is hogy az ajtót is rácsapta. Ami a legszebb, hogy egyetemre készül és nincs egyedül. Az összes ilyen osztálytársam úgy gondolja hogy különb a többinél és nekik föltétlen egyetemen a helyük. De sajnos a tanárok se tudnak fegyelmezni. Múltkor mikor egy másik osztálytársam már megkérte a tanárt hogy emelje már fel a hangját és fegyelmezze meg az osztályt, az volt a válasza hogy nincs hangja... csakhogy ez már fél éve kifogás. Én magam sem vagyok egy kis angyal de azért van egy határ ami fölött már nem lenne képem úgy viselkedni. Ezt csak azért írtam le, mert szerintem nem jó ötlet visszahozni azt hogy a tanárok megüthessék a gyereket, mikor szóban sem tudják megnevelni se ők, se a szülők.

Ami a legszomorúbb, hogy ezek az osztálytársaim akiket leírtam, velem egykorúak.


19/L

2011. febr. 20. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem, mert ma már igencsak nagydarab gyerekek járnak iskolába. A felük mind hormonzavaros.


Amúgy szerinted az milyen értelmiségi tanár már, aki csak az öklével képes megoldani a dolgokat?


Annyira egyszerű, ki kell küldeni őket büfébe és kész, vagy kitiltani óráról.

2011. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

04:13


Szerintem ezzel nincs gond amíg csöndben van és hagyja a másik 15 öt tanulni.

2011. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Csak már a tanár nem mehet egy méteren kívülre mert nem hallani hogy mit mond és inkább eltűri minthogy rendet tartson. Másik meg az hogy minden órán az van hogy úgy felidegesítik a tanárt, hogy utána már nem képes megfelelő színvonalú órát tartani. Meg mikor bekiabálnak az anyaghoz pont oda nem illő dolgot minden harmadik percben. Szerintem ez már csak a csúcsa és ott kezdődik mikor van pofájuk akár csendben is olyan stílust megengedni maguknak.


19/L

2011. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az a tanár nem jó tanár, aki csak fenyítéssel tud rendet tenni. Az én ofőm egy 60 kilós 160 magas öregedő nő volt, de olyan kussban ültünk az óráján, mert megkövetelte a tiszteletet, szünetbe mintha az anyukánk lenne úgy viselkedett de az órán azt akarta, hogy tanuljunk, az nem buli idő.
2011. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem, mert akkor a gyerekek jogosnak éreznék, hogy visszaüssenek.

Ugyanakkor a tanár keze nagyon meg van kötve: jelenleg a tanár nem üthet, nem küldheti ki a rendetlenkedőt óráról (joga van a gyereknek a tudás megszerzéséhez) és nem adhat egyest pl. matekból azért, mert valaki nem figyel oda és zavarja az órát - egyest csak tárgybeli tudásra, pontosabban nem tudásra adhat, a magatartás külön téma. A magatartás jegyek meg már 20 éve se érdekeltek senkit, ezzel nem lehet fegyelmezni.

Rettegett mini tanárnőnk nekünk is volt - de kérdezem, csak az a megoldás, ha valakit azért tisztelnek és azért maradnak csendben, mert félnek tőle? Miért a megfélemlítés az egyetlen út?

2011. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem feltétlen mert félnek tőle de a tiszteletet mindenkinek ki kell harcolnia, és a tanár a gyerekek előtt csak így tudja megmutatni, hogy ki itt az aki az órát adja és elmben vezeti.

Én 28 éves fiatal tanár vagyok mindig jó fej próbálok lenni, de minden alkalommal amikor lazulni próbálok nem a begyöpösödött tananyagot ezerszer elmesélni, hanem interaktívra tenni , vagy beszélgetőssé az órán rendszeresen kb 5-6 diákot nem érdekli és elkezdenek másról dumálni és beszólogatni, hangoskodni, és egyre többen nem foglalkoznak az órával. Na erre én fel szoktam húzni magam és komolyan átmegyek fenyítőtisztbe egy idő után. Láss csodát ezek után olyan kussban szoktak lenni és figyelni az elkövetkezendő 3 órában a héten hogy magamon is meglepődök. Ezt minden hét vagy két hét elején eljátszom kb 3 hónapig és utána már elegük van hogy féljenek miután felhúztak. Ezután amíg tanítom azt az osztályt általában nincs is gond velük többet.

Tehát azt akarom mondani, a félelem nem feltétlenül rossz eszköz egy szintig.

2011. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!