Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hiszi azt sokmindenki,...

Miért hiszi azt sokmindenki, hogy a gimnázium nehezebb mint egy szakközépiskola?

Figyelt kérdés
Én közgazdasági és külkereskedelmi szakközépiskolában tanulok... 2nyelvet , oroszt és angolt emelet van : statisztika, marketing, számvitel, közgazdasági alapismeretek és nemzetközi gazdasági ismeretek... sztem semmivel sem könnyebb egy ilyen iskola mint egy gimnázium, mégis mindig azvan, h jajj neked csak ennyi az átlagod és mi lenne ha gimibe járnék...
2011. febr. 4. 16:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
46%

"ha mégis az orvosi érdekel majd..míg egy gimiben bármi lehet belőlem."


Igazából egy szakközéppel is... Ha szki-val teszed meg ezt akkor elbuksz egy szakmai tárgyat...


Mondjuk més kérdés, hogy - szerintem - régen rossz ha a gyerek 14 évesen nem tudja behatárolni, mi szeretne majd lenni, mi az ami foglalkoztatja.

Jó nyilván nem konkrét szakmára, de irányvonal: műszaki, humán, EÜ, stb.

Én sem azt tanulom egyetemen amit középsuliban, de a műszaki vonalon megmaradtam.

És senkinek nem mondtam 13-14 évesen, hogy közlekedésmérnök leszek, de azt igen, hogy műszaki vonalon szeretnék tanulni.

Szakközépben tanultam elektronikát-elektrotechnikát, most meg közlekedésmérnöki. Jól jött a tapasztalat szakközépből.


Azért szerintem egy 14 évesnek illendő lenne behatárolnia magát valamerre...

2011. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kisvárosi gimiben tanulok,igaz elég erős suli, nyolcosztályos gimi,most vagyok 9.-es. 8. végén egy csomó gyerek átment egy országosan elismert szakközépbe. Nálunk 3-as 4-es tanulók voltak, pedig sokat tanultak, most meg simán 5-ösök és alig tanulnak.Na ezért gondolja mindenki,hogy a gimi erősebb.
2011. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%

16:36 vagyok


Igen... cseppet ideges lettem mert az írásaid alapján azt hiszed hogy vagy valaki a nagy gazdaságis, maketinges tárgyaiddal... elárulom kiscsillag, hogy cseszheted amióta Bolognai-rendszer van az egyetemeken... Nem nézem le a szakközepes kortársaimat. Ők is ugyan olyan értékes helyen vannak a társadalomban, mint bárki más... Ők nem akartak általános után komolyan tanulni... legalábbis elmondásuk szerint. Én megadtam magamnak a lehetőséget, hogy esetleg majd némi előnnyel induljak egyetemeken mivel a gimiben sokkal jobban rákfekszenek az érettségi tárgyakra és igen emeltezni fogok matekból és fizikából...Elismerem aki műszaki pályára megy és előtte műszakis szakközépbe járt az néme előnnyel indul néhány tárgyból, de nem hinném, hogy ez olyan behozhatatlan előny lenne. Már rá kellett jönnöm, hogy az élet nem habos torta és bizony ha el akarok érni valamit akkor küzdenem kell érte. Az, hogy a sulidban kértek központi felvételit pedig erőssen kétlem... csak kamu, hogy valakinek nézzen itt bárki is és ,,legyen alapja a hisztidnek".

2011. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
60%

Nem mellesleg leró az írásodról, hogy nem viszed túlzásba a tanulást...

És mi az, hogy kémiával még senki nem ment át statisztikán? Azt hiszed te szartad a spanyol viaszt és csak közgazdászok élnek a világon? Gondolkozz már el egy kicsit... ezért útálom a közgazdászokat meg a bölcsészeket (a tanárok más kategória) ...rengeteg van és fizetik őket a semmiért. Ostoba emberek... Lehet útálni és szitkozódni...kismillió egyetemi előadásra jártam már el önszorgalomból és nem találkoztam még egyetlen normális vagy talán emberinek mondhatóval sem közülük...

2011. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%

"Az, hogy a sulidban kértek központi felvételit pedig erőssen kétlem... "


Nem kételkedés kérdése. Én voltam aki a műszakit írta. 4 helyre adtam be a jelentkezésem, és minden helyre központi felvételit kértek.

A 4 helyben 1 olyan alacsony szintű volt, hogy mindenkit felvettek akinek volt 1 feje és 2 füle. Mégis kérték a központit...

Tehát ennyire nem kell lenézni a középiskolásokat...

2011. febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Kicsit idegbetegek vagytok!!


Nekem mindegy végülis, h ki mit hisz... de egy biztos emlékeznék ha nem kértem volna központit , de mindegy

Örülök hogy nagyon rámennek az érettségi tantárgyakra , mégis többre megy az aki a nyelvekre megy rá, nem azért mondom, mert azt hiszem én vagyok a világ közepe meg mittomén, egyszerűen, ezvan... ha 2nyelvet beszélsz vagy 3at , tökmindegy, h gimibe jártál vagy szakközépbe akkor is sokkal többre mész vele


És igen, a szakközépben tanult tantárgyak a marketing stb nagyon sokat segít abban, h egy közgazdasági egyetemen vagy főiskolán könnyen megérts az anyagot, mert az alapoktól tanuljuk


De nekem végülis oly mindegy:)

2011. febr. 4. 20:39
 17/29 anonim ***** válasza:
83%

Na én kiállnék a kérdésfeltevő mellett.

4.es szakközépiskolás vagyok. a 19 tantárgyamból 13 német nyelven van,ami már alapból is kihívás mindenkinek. minden nap 7, szerdán-csüt. 9 órám van + a kötelező délutáni hétvégi gyakorlatok.rengeteget kell tanulni az nem is kérdéses,szinte nincs is szabadidőm.

legjobb bnőm a megye legjobb gimnáziumába jár. környékbeli megyékből sokan ez miatt a suli miatt koleszosok. bnőmnek semmivel nem jobb az agya mint nekem. alap tantárgyai vannak,semmi enyémekhez hasonló,persze nekem ez nyilván a szakközép része (turizmus) miatt van.ő minden nap 3ra hazaér,alszik!minden hétvégén bulizik,és nem valami sokat tanul.és nem azért m hamar megtanulja az anyagot,hanem mert egyszerűen ilyen az iskola.a gimije nem rossz államilag elismert legjobb 10 gimiben benne van. és ígyis 4,2es lett az átlaga. nem csak ő van így abból a suliból,sokan vígan elvannak.

én csak annyit mondanék egy beképzelt gimisnek,jöjjen be egy napomra,üljön 4ig az iskolában,utána menjen idegentvezetni,és tanuljon másnapra. kicsit átértékelné a dolgokat.

igenis aki egy erős szakközepet elvégez,ugyanúgy kijár a tisztelet mint egy gimisnek.

mondjuk én nem panaszkodom,mindennek meg lesz az eredménye: tavasszal 6 szakmát kapok az iskola által (recepciós,idegenvezető,utazásszervező stb) emellett 6 tantárgyból érettségizem (ebből angol-német emelt),és most végeztük el osztályszinten a DSD emelt nyelvvizsgát (ha vk nem tudná,német állami vizsga,a magyar nyelvvizsgarendszerben anyanyelvi C2 szintnek felel meg).

szóval ezek után amig ki nem próbált egy gimis egy igenis erős szakközepet addig meg se mukkanjon

2011. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
64%

Remek... szóval kértek felvételit... én egyetlen szakközépbe adtam be a jelentkezésem, ahol kértek felvételit, de az elég komoly suli volt... ezek szerint több helyre kérik, mint gondoltam. Elismerem tévedtem... emberi dolog... A nyelvekről az a véleményem, hogy iskolában nem lehet megtanulni... 12. éve próbálnak belémberni némi német tudást és semmivel sem tudok többet, mint 8 éve... Ellenben 4 év angol tanulás után megvan a felsőfokúm és középfokúm finnből és spanyolból... had ne mondjam, hogy a finnt és a spanyolt soha nem tanultam suliban... önszorgalom volt az angol pedig különtanárnál...


Alapvetően a hozzáállásoddal van problémám, mert azt hiszed csak közgazdaság van a világon és az a világ közepe... a kérdést is provokatívnak vélem...meg lehetett volna fogalmazni intelligensebben is.


Részemről innen lezárva a téma... én tisztában vagyok azzal mit követelnek nálunk a gimiben, neked viszont fogalmad sincs... Nem nézem le a szakközepeseket...azokat nézem le, akik úgy állnak az egészhez, mint te is. Azt hiszik nekik olyan nehéz és olyan nagyra vannak a szaktárgyaikkal, amiket alig fognak használni...

2011. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak annyi megjegyzésem lenne az egyik hozzászóláshoz, hogy nem hiszem, hogy egy 13-14 éves el tudja dönteni, hogy milyen pályán akar tovább menni. Személyes tapasztalatból mondom, mivel én olyan suliba jártam aminek az egyik épülete gimi volt a másik eü. szakközép (igaz csak érettségi utáni képzések vannak), de én már akkor kijelentettem, hogy nem akarok eü. kapcsolatos pályán elhelyezkedni. Most mégis ezzel kapcsolatban tanulok egy szakmát.


A másik meg ahogy nekünk mondták még harmadikba: a gimi az egyetemre készít fel...

A gimibe tényleg több az elvárás, mint mondjuk egy szakközépbe. Ismerősöm ötösre érettségizett bioszból viszont ha mondtam neki valamit, hogy biztos tudja akkor csak nézett rám nagy szemekkel, mert még sosem hallott róla és ez nem egy tantárgyból volt így.


És még valami: az ember mielőtt sulit választ csak utána érdeklődik, elmegy nyílt napokra és megnézi magának az adott sulit. Ezzel együtt akkor tudja, hogy mire számíthat, de azt nem értem, hogy akkor minek rinyálni, hogy így nehéz, meg úgy nehéz...

2011. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Nekem meg egy bajom van, h nem is ismersz... és már így azt feltételezed , h nem "komoly" iskoláva járok ahol kemény elvárások vannak... mert te úgyfogalmaztál... "egy helyre adtam be, de az kemény volt..." az enyém is kemény suli, de tényleg oly mindegy
2011. febr. 4. 22:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!