Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hiszi azt sokmindenki,...

Miért hiszi azt sokmindenki, hogy a gimnázium nehezebb mint egy szakközépiskola?

Figyelt kérdés
Én közgazdasági és külkereskedelmi szakközépiskolában tanulok... 2nyelvet , oroszt és angolt emelet van : statisztika, marketing, számvitel, közgazdasági alapismeretek és nemzetközi gazdasági ismeretek... sztem semmivel sem könnyebb egy ilyen iskola mint egy gimnázium, mégis mindig azvan, h jajj neked csak ennyi az átlagod és mi lenne ha gimibe járnék...
2011. febr. 4. 16:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
mert nehezebb is. Pontosabban egy jó, erős gimnázium nehezebb.
2011. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod? Jártál már gimibe?

Te csak azt hiszed, hogy neked van nehezebb dolgod.

(Igen, nekem mindkét helyről van SZEMÉLYES tapasztalatom. A gimi nehezebb)

2011. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
egy jo erős szakközépiskolánál nem... nem hinném , h könnyebb lenne a mikro és a makro mint a földrajz vagy biosz
2011. febr. 4. 16:25
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gimnazisták találták ki, hogy az ő sulijuk nehezebb. Ez így van kitalálva, szabályozva TANTERVILEG (lásd NAT): a gimnáziumi tananyag a legerősebb, utána pedig a szakközepes. Az egy dolog, hogy nektek vannak plusz tárgyaitok, nem attól lesz nehéz egy suli.


Egyébként vannak nagyon gyenge gimik, azoknál simán lehet erősebb a sulid, de egy erős ("elit") gimit ne akarj lekörözni.

2011. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!


Attól, hogy te mit gondolsz az még nem úgy van... tény, hogy vannak olyan középiskolák, amik gimnáziumnak vannak nevezve, de semmivel sem szinvonalasabbak egy szakközépnél, de aki gimnáziumba megy az olyan gimit választ, ami valóban szinvonalas... Én egy meglehetősen erős gimibe járok... szenvedek is a 4-eseimmel mert baromi sok munkát kell belefeketetni még ebbe is nem hogy az 5-ösbe... Minden nap 6 órám van, ami még elfogadhatónak tűnik, de mikor hazaérek akkor van egy óra pihi és 5-től 11-ig tanulok... Ha esetleg valamiből témazáró, akkor nem ritka a hajnal 2-3 óráig tartó tanulás is és az év végi hajtásról ne is beszéljünk...


Erőssen kétlem, hogy neked valaha is kellett volna tanulnod ennyit, vagy ha mégis akkor csak nagyon ritkán... Attól, hogy neked vannak olyan tárgyaid ami egy gimnáziumba nincs még semmit nem jelent... azok többsége csak a mellébeszélésről szól... Tudod milyen a jó szakközép? Olyan, ahol kérnek központi felvételit... ott valóban komoly szinten folyik az oktatás... ha ez a te sulidban is így működik, akkor még el is ismerem a véleményed, de ha nem, akkor csak maradj csöndben és élj boldog tudatlanságban... el sem tudod képzelni milyen az, amikor az ember 3-4 órát alszik aztán kezdődik az egész előről...

2011. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%
Amugy szerintem tovabbtanulas szempontjabol sokat nem szamit ,hogy eros vagy gyenge gimnaziumbol jossz, azt hiszem a legjobb gimi szamit csak. Utana olyan mindegy, a felvetelinel az erettsegi jegyed szamit es egy gyengebb gimiben konnyebb jobban tanulni....
2011. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

ma 16:36


Nem kell idegeskedni :D Kicsit ideges lettél vagy nem tudom


Képzeld kérnek központit a sulimban...és mikor én felvételiztem akkor is kértek és képzeld angolból is volt felvételi nem csak írásbeli hanem szóbeli is... és méég elbeszélgetés is volt, uristeeen de fura... hogy vannak ilyen sulik


látod pont az ilyenek akik itt lenézik a másikat, honnan tudod, h én mennyittanulok??!! amúgy meg pont, h azoknak a leggázabb az egyetem akik gimibe jártak...mert a kémiával senki sem ment még át statisztikából :P

2011. febr. 4. 17:25
 8/29 anonim ***** válasza:
44%

"amúgy meg pont, h azoknak a leggázabb az egyetem akik gimibe jártak..."


Biztosan sok egyetemi tapasztalatod lehet... Elárulom, hogy nincsen igazad. Ha valakinek nem megy az egyetem az nem amiatt lesz mert gimibe járt... Nálunk pl (SOTE) legtöbben azok bukdácsolnak, vagy éppen hagyják ott az egyetemet fél/egy év után akik szakközepesek voltak...

Itt jön elő az amit már páran leírtak neked, csak te szépen átsiklottál felette, hogy iskola válogatja.

Bár a nagy számok törvénye alapján, neked így sincsen igazad. A te sulid csak egy kivétel, de azon kívül még van pár ezer szakközép az országban. És így sem vagyok biztos benne, hogy a te iskolád kivétel lenne. Nincs gimnáziumi tapasztalatod így én a helyedben befognám a számat.

2011. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%

"amúgy meg pont, h azoknak a leggázabb az egyetem akik gimibe jártak..."


Ez igaz. Legalábbis nálunk ezt látom. Műszaki karon műszaki szakon úgy látom nehezebb a dolga annak, aki egy gimnáziumból jött. Lehet keni-vágja a biológiát meg a földrajzot, de szakmához nem ért, mert fingja nincs róla.

Aki esetleg egy szakközépiskolából jött, netán műszaki vonalról annak sokkal könnyebb dolga van, mert 1-1 rtémára már van komolyabb rálátása.

Mi szakközép 4.-ben már integráltunk és deriváltunk is, igaz nem egyetemi szinten. Szaktárs (VOLT szaktárs) erős pesti gimnáziumból jött, és azt sem tudta mi az integrálni, deriválni.


Ez csak egy berögződés, hogy a gimknázium nehezebb, meg úgy szokás a szakközepeseket lenézni, mert hahh én gimnazista vagyok. De azért életrevalóbb emberekkel találkoztam szakközépből.


Persze kivétel mindenhol akad!

2011. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%
Igen. Csak ha én 14 évesen elmegyek műszaki szakközépbe, mert akkor az érdekel, és azt gondolom, hogy ez 4 év múlva is így lesz, akkor cseszhetem a műszakis tárgyakat, ha mégis az orvosi érdekel majd..míg egy gimiben bármi lehet belőlem.
2011. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!