Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 19 vagyok és még mindig nem...

19 vagyok és még mindig nem tudom, mi legyek. Hogyan válasszak? SOS!

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, elkezdtem a turizmus-vendéglátás nevű alapszakot, egész jó átlagom lett (4,3) mégis otthagytam az egészet. Rájöttem, hogy nem igazán érdekel ez az egész terület, ráadásul inkább hazajönnék Budapestről, és Szegeden szeretnék valami újat elkezdeni. De fogalmam sincs, mi legyen az, pedig hamarosan jelentkezni kell. Illetve van elképzelésem, vonz a pszichológia (ezt tanultam választható tárgyként az előző félévben, és nagyon megtetszett), de nem tudom, alkalmas lennék-e erre a nagy elhivatottságot igénylő pályára. Nem tudom, hogy olyan szinten is érdekelne-e a dolog, hogy egész életemben ezzel foglalkozzak. Ezen kívül szóba jöhet még a gazdaságinformatika, mert jó vagyok infóból és matekból is tűrhető szinten vagyok. Ezen kívül pedig közgazdasági szakok maradnak, egyszerűen nincs többre fantáziám, vagy nem tudom hogy mondjam.

Hogyan tudnám eldönteni, mi való nekem? Mit javasoltok ezek közül? Mivel egy évemet már "elcs*sztem", nem akarok megint rosszul dönteni. :S


2011. febr. 2. 20:04
 1/6 AnaRenée válasza:

Én is ugyanígy vagyok vele, elbénáztam egy évet, de már végigcsinálom -.-"

Ahogy nekem mondják az ismerősök, bármelyik informatikával kapcsolatos szakot lehet választani, mert van rá kereslet, de mondjuk Te szegedi vagy én meg az ország másik végében élek. Ha nem lennék ennyi béna a matekhoz, én is szívesen mentem volna oda!

Közgazdaságtant szerintem hagyd... tehát infó ^^

Sok sikert! =)

2011. febr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kérdés kiírójától kérdezem,h Pesten melyik suliba jártál turizmus-vendéglátásra? milyen tantárgyaid voltak az első évben? én is ezen a szakon gondolkodom,de most meeglesz majd az idegenforgalmi-szakmenedzser szakom,nem tudom,h elmennyek-e még a 3 évesre is,mert majdnem,hogy ugyanazt fogom tanulni,csak kibővítve. Neked mért nem tetszett ez a szak? Bármilyen infót fogadok.
2011. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mintha szóról szóra én írtam volna:O (kivéve Szegedet) fura! szóval nálam a pszichológia sajno a pontjaim miatt esélytelen, ezért most szociális munkára fogok jelentkezni. ha gondolod, nézz utána milyen tárgyakat tanulhatnál és milyen mesterszakokra tudsz tovább menni, szerintem nagyon érdekes!

(abból kiindulva, hogy nem érdekelt a turizmus és foglalkoztat a pszichológia, szerintem felejtsd el a gazdinfot is! én is ezt tettem:)

2011. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
infót én se ajánlom,szinte teljesen lehetetlen az elhelyezkedés vele
2011. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy állsz a müvészetekkel?

festés, rajz, ének, hangszer, színészet, írás stb.?


Esetleg valamilyen sport?


Néhány ötlet még (kereslettöl és fizetésektöl függetlenül):

újságíró, könyvtáros, fordító, tolmács, szociális gondozó, üzletkötö, szakács, jogász, ügyvéd, sportoló, fényképész, orvos, soför, fodrász, légiutas kísérö, kémikus, recepciós, táncos, programozó, webtervezö, rendör, modell, kertész, ékszerész, artista, dublör

2011. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pszichologian belul szerencsere sokfele lehet orientalodni, lehetsz munkapszichologus, csaladterapeuta vagy akar kutatasi munkat is vegezhetsz is (tobb tipp itt: [link]

Igy szerintem ez a vegzettseg sokkal elonyosebb mint pl a tanari palya, ahol ha megunod, nem nagyon tudsz valtani anelkul hogy teljesen ujra kell tanulnod valami mast.

Szerintem az alapjan valassz, hogy mi az ami erdekel, es hogy mit tanulnal szivesen az elkovetendo par evben. Ha a pszichologia tetszett neked mint tantargy a masik sulidban, szerintem nezz utana a szakleirasnak mondjuk itt: [link] vagy itt: [link] esetleg menjel el nyiltnapra, ha meg nem volt, vagy keress fel diakokat akik oda jarnak, es erdeklodj naluk hogy milyen a szak.

Sok sikert!

2011. febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!