Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki BCE-GTK-ra...

Van itt olyan, aki BCE-GTK-ra jár?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatok érdekelnének. :))
2011. jan. 31. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a lakótársam, na meg számos csoporttársam második szakként kötődik a GTK-hoz, jómagam T-karos vagyok.

Mire vagy kíváncsi?

2011. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fú hát úgy mindenre:DD idén szeretnék jelentkezni, atán személyes tapasztalatok is érdekelnek.

Szeretsz idejárni? Mennyire nehéz jó eredményeket produkálni? Nem tudom, hogy államis vagy-e, de ha költségtérítéses, akkor megéri a befizetett összeget? Tanárok milyenek? Kollégiumról ha tudsz vmit esetleg?:) Melyik szak a legjobb választás?

Bármi személyes komment jól jönne, megköszönnék bármilyen jellegű infót, a kérdéseim csak tájékoztató jellegűek(és mellesleg idióták, de nemtudok kérdezni:D)

2011. jan. 31. 18:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek ide járni, nagyon jó döntés volt. Többségében nagyon jó, inspiráló tanárok vannak (kivételek mindenhol vannak persze...), remek a közösség és a légkör, sok lehetőség van szakami és emberi fejlődésre. Ami probléma, az a létszám (a szakok többdégén): a tömegképzés elkedvetlenítheti az embert egy idő után, így érdemes mellette mást is csinálni (pl. diákszervezet, szakkoli vagy egy érdeklődési területeden magadtól elmélyülni).

Én államis vagyok, de a lakótársam költségesen van, és azon ügyködik, hogy átvegyék államira. Szerintem megéri a befektetett pénzt, mert a Közgázon a legjobb a képzés az országban, elismert diplomát kapsz. De: 1.nem szabad abba a hibába esni, hogy költségesként biztosítottnak érzed a helyedet, 'nekem mindegy' elven lézengeni, mert akkor tök felesleges ennyi pénzt kiperkálni 2.a diploma és az egyetem csak egy dolog - a munkavállaláskor a valódi tudás és a személyes kompetenciáid, nomeg az egyetemi évek alatt kiépített esetleges kapcsolataid fognak számítani. Érdemes tehát aktívan kihasználni a lehetőségeket.


Melyik szakot ajánlom? Ez nehéz kérdés, ezt legfőképpen neked kell eldöntened - te tudod, mi iránt érdeklődsz. Amit én tudok: gazd-menedzsment túlságosan általános, de ha magad sem tudod, mit akarsz, talán jó lehet. A pénzügy-számvitel már konkrétabb, de nehezebb is, ha érdekel a pénzügy világa (bank, tőzsde), vagy a számvitel (könyvelés meg ilyesmi), akkor egyértelműen ez a neked való. A nemzetközi gazd. jó, mert kevesen vannak, viszont szintén túl általánosnak szokták mondani, ám ha téged konkrétan a nemzetközi vonatkozás érdekel, akkor pontjó. Turizmusról nem sokat tudok, de ezen a szakon végeznek a legtöbben az országban, szerintem ez nem túl biztató - de ha téged ez a terület érdekel, ez ne tántorítson el. Kermarkról abszolút nem tudok nyilatkozni.

De itt van az SG (egy ingyenes érettségi előkészítővel foglalkozó corvinusos diákszervezet) honlapján néhány leírás (ha lejjebb görgetsz és katt):


[link]


Jó eredményt produkálni G-karon /T-karhoz viszonyítva/ nehezebb, és első évben talán még relatíve könnyebb, mint később. Vannak húzós tárgyak (főlebb felsőbb években), de ha bejársz előadásokra, és rendesen tanulsz a vizsgákra, sikerül megérteni, akkor szép jegyeket lehet kapni. Itt nincs olyan vizsgajavítás, mint pl. a debreceni egyetemen, hogy 'feldobom a lapokat, és ami az asztalon marad, az átment, a többi nem'. Én még csak korrekt tanárokkal találkoztam, és a lakótársam hasonlóképpen nyilatkozott (persze mesélt egy-két kevésbé tanításra alkalmas fiatal fazon órájáról, vagy haszontalan tantárgyakról - de ezek máshol is vannak.)


Az elsősök csak a Tarkaréti koliba kerülhetnek, ami elég messze van, kb 45perc utazgatás beérni az egyetemre, nem is a legmodernebb építmény, viszont nagyon jó a társaság, az elsősök megismerhetik egymást, mindig vannak programok, bulik, ha egy tárgyból nem értesz valamit, a koliban tuti találsz olyat, aki tud segíteni stb. Felspbb éven már a Ráday és a Kinizsi koliba is mehetsz, ezek már felújítottak, és kb 5 perc sétára vannak a sulitól.

Viszont figyelmeztetlek, ha költséges leszel, akkor a koli felvételi szabályzatban van egy ilyen pont, hogy:

"Aktív féléven, nappali költségtérítéses hallgatók csak a rendelkezésre álló kollégiumi helyek 3%-áig vehetőek fel."

Szóval elképzelhető lenne, hogy Tarkára sem kerülnél be (ez azon múlik, hány pontot kapnál a szociális helyzeted, lakhelyed távolsága stb. alapján).


Van lehetőség fél évet külföldön eltölteni, ugyebár Erasmussal, amit nagyon ajánlok. Rengeteg partneriintézménye van a Corvinusnak, mindenfelé lehet menni. Másik lehetőség a CEEPUS, ezzel közép-kelet-európai egyetemekre lehet menni (akkor is, ha már az Erasmus egyszeri lehetőségét ellőtted).


2 félév igyenes nyelvoktatást kaphatsz (T-karon 4 félév:)), anyanyelvi tanároktól igazi élmény tanulni, és sokkal jobban lehet fejlődni.


És végül: nagyon jó helyen van az egyetem, jól megközelíthető, és sok kiváló kocsma és egyéb vendéglátóipari egység található a közelben a napi fáradalmak kipihenésére.

2011. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

kedves válaszoló!

nagyon hasznos volt a válaszod, sokat segített! köszönöm szépen:))

2011. febr. 6. 10:36

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!