Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE nemzetközi igazgatást ki...

BCE nemzetközi igazgatást ki jelöli be idén?

Figyelt kérdés
véleményekre vagyok kiváncsi, hogy fognak sztetek a pontok alakulni, ki mit vár a szaktól?
2011. jan. 30. 13:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Én az igazgatásszervezőn gondolkodom,de levelezőn... szerintem elég jó szakok. nappalin viszont talán 420 pont felett is lesz a ponthatár!!
2011. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Tavaly az igazgatásszervezőn nappalin : 399 pont volt a ponthatár, nemzetközi igazgatásin: 425 pont ez sztem idén is hasonló lesz,lejjebb sztem semmiképp nem fog menni! Magyar,töri a fontos hozzá, úgyhogy hajrá!!!!
2011. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Én is gondolkozom ezen a szakon, csak levelezőn.
2011. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Elég sokat kell mondjuk fizetni egy félévért!!! :(
2011. jan. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Én is megjelölöm első helyen (aztán az ig.szervezőt, majd az ELTE nagolt). A BCE-n ugye tavaly indult először ez a szak, és így is 425 volt a ponthatár, és az idei nyílt napon is tele volt az előadó. Viszont az, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem része lesz, nem feltétlenül vonzó tényező... legalábbis nekem. Igazából humán beállítottságú vagyok, szeretem a nyelveket, de bölcsészkarral nem sokra mennék, és eleve nem akarom, hogy ha elém raknak egy hivatalos papírt, azt se tudjam majd, miről van szó benne. Szerintem előnye, hogy sok és sokféle lehetőséget adhat az elhelyezkedésre (aztán ki tudja...), nagy hangsúlyt fektet a nyelvekre (állítólag...) és nem büfészak. Nem túl jó viszont, hogy a tananyag elég száraz (jog, diplomácia, politika), az épület szocreál, és hogy összevonják ugye...

425-nél sztem nem lesz alacsonyabb a ponthatár. Te miért jelölöd meg? :)

2011. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
nekem sajna csak 434 pontom lesz ami ha őszinték akarunk lenni nem vmi sok , és ha a pontemelkedéseket nézzük akkor tuti hogy sokkal lesz több mint tavaly sajna:( szeretnék ide bekerülni, mert tavaly nem jött össze, szeretek a humán tárgyakat meg a nyelvek jól mennek és sztem is sokfelé lehet ezzel elhelyezkedni, de majd kiderül, neked miért nem tetszik hogy összevonják az egyetemeket? és te mit vársz az oktatás színvonalától, neked kb hány pontod lesz meg tudod előre saccolni?
2011. febr. 6. 14:05
 7/33 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem nagyon merek pontszámításba bocsátkozni, mert félek az érettségitől, nem tudom, mire számít6ok. A bizonyítványomból, az angol előrehozott érettségimből és az OKTV-helyezésemből tudok saccolni, de mondom, az érettségin sokat buk6ok. Kb. 435 pontom lesz. Egyébként annak ellenére, hogy nyílt napon sokan voltunk, és először indult szakként 425 volt a ponthatár, el is mondták, hogy azért a közigazgatás nem túl vonzó pálya a fiatalok szemében. Viszont a ,,,nemzetközi" jelzőre meg rögtön harapnak (ld. nemzetközi tanulmányok, nemzetközi gazdálkodás), de azt se feledd, h a Pázmányon már régebb óta van ez a szak, és 420 körül mozog mindig a pont6ár. Ha emelkedik is a pont6ár a BCE-n, sztem max. 10 ponttal, mert akárhogy is nézzük, sosem lesz olyan népszerű, mint az előbbi szakok, hogy a turizmusról vagy a kommunikációról már ne is beszéljünk.

Azért nem örülök az összevonásnak, mert alig hogy bekerültem, máris indul a kavarás. Azonkívül, a BCE-nek mindig jó neve volt, van, lesz. Viszont az is elképzelhető, hogy - mint kormány1etem -, pénzelni fogják...

Igazából én jó (nyelvi) képzést, közösségi életet várok a szaktól. Elsősorban nem közigazgatási szerveknél, hanem inkább gazdasági vállalatnál, idegenforgalomban szeretnék elhelyezkedni (aztán majd ahol kapok munkát...).

Neked miből jött össze a 434 pont?

2011. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
hát én félek hogy nem fogok bejutni, ezért igyekszek még egy angol középfokot megcsináni, hogy akkor már 450 pontom lesz, amugy meg az eddig pontom az töri és német duplázással jött össze meg ehhez még hozzájön a német emelt pluszpont és egy okj-s képzés
2011. febr. 6. 16:58
 9/33 anonim ***** válasza:
Én azért remélem, hogy sikerül. Igazgatásszervezőn nem gondolkodtál?
2011. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
nem, mivel arra magyar és töri kell így arra sokkal kevesebb pontom lenne, ezért nem jelölöm meg, és te?
2011. febr. 6. 22:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!