Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek két tannyelv...

Mi a véleményetek két tannyelvű gimnáziumokról? -kat. -ért bocsi, azonban ezt látogatják-

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy két tannyelvű gimnáziumba adom be a felvételimet. A megszerezhető 100 pontból elértem 98-at, amivel szinte bárhová felvennének.


A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek a két tannyelvű szakokról?

Lesz olyan tudása egy ott végzett fiatalnak, mint egy általános szakon végzőnek?


2011. jan. 28. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ja ez az 5 éves dolog? Felesleges időhúzás....
2011. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem 5 éves, csak 4. Itt nincs angol előkészítő, vizsgát kell tenned a nyelvtudásodról, 50 pontot kaphatsz érte, mely egyenértékű az angol és a matek felvételi eredményével.
2011. jan. 28. 20:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem felesleges időhúzás!

Többet elsajátíthatsz, mint egyébként...

Én is magyar-angol kéttanra járok.

Jó benne, hogy érettségire még 1 évvel többet készülhetek, érettebb leszek rá, nyelvtudás penge lesz. Nemcsak az angol, hanem az angol nyelvű tantárgyak: töri, matek, biosz, fizika, föci. Csak nyerni lehet vele, megéri a plusz egy évet.

2011. jan. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
"érettségire még 1 évvel többet készülhetek" - Láttál már érettségit? Gyerekjáték, általánossal is meg lehet csinálni legalább 3asra. Töriből egész életemben 2es voltam, érettségin 4es .
2011. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Engem azzal ijesztgetnek, hogy nem fogok tudni olyan szintű feladatokat megoldani, mint aki egy általános szakra jár és a matekot magyarul tanulja. Továbbá, hogy nehezebb lesz számomra az érettségi, és fogalmam nem lesz róla mit tanulok, hiába ülök a könyv előtt órákat.
2011. jan. 28. 20:18
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Ne félj tőle, simán belejössz abba, hogy angolul tanulod a tantárgyakat. Én is két ilyen suliban érettségiztem, semmilyen hátrányom nem származott belőle.

A nyelvtudásom nekem is penge lett, a főiskolán meg legalább nem kellett izgulni, hogy nem kapom meg a diplomát a nyelvvizsgák hiánya miatt. Ez persze nem azt jelenti, hogy csak kéttannyelvű gimibe járóknak van esélye érettségire nyelvvizsgát szerezni, de nekem biztosan sokat segített a nyelvtudásomban, hogy ilyen suliba jártam. Nem bántam meg.

Esetleg gondolj arra, ha később, egyetemen 1-2 félévet külföldön szeretnél tanulni, vagy diploma után nem Magyarországon akarsz dolgozni, milyen jól megalapozza azt is a kéttannyelvű középsuli... szerintem vágj bele, ha van rá lehetőséged.

2011. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Legalább lesz nyelvtudásod.


A magyarok 90%-ának (beleértve a nyelvvizsgásokat is) nincs használható nyelvtudása.

2011. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A magyarok 90%-ának (beleértve a nyelvvizsgásokat is) nincs használható nyelvtudása."


Ebbe rendesen benne vannak a kizsákmányoló nyelvvizsgaközpontok is, amiket már ideje lenne felülbírálni! Engem 59%-al megbuktattak, na persze el is hiszem, hogy 59% lett... DE munkahelyre hálisten csak alap kell, így több pénzt nem láttam, bek_phatják :)

2011. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*nem látnak
2011. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

20:40


Ööö ezt nem értem.


A magyar nyelvvizsgák (középszintig) annyira könnyűek, hogy az is le tudja rakni aki amúgy 3 szót nem bír elmotyogni élőben. Sajnos.


Az oktatás a vacak, nyelvet nem lehet 30 fős csoportokban tanulni. Gyakorlati, kiscsoportos órák kellenek.

2011. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!