Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Zrínyi vagy a Corvinus a jobb?

A Zrínyi vagy a Corvinus a jobb?

Figyelt kérdés
Nemzetközi tanulmányokat szeretnék tanulni az egyetemen,ez az ami érdekel,meg szerintem ez nekem az egyik legmegfelelőbb,mert az idegen nyelvek,amik jól mennek (3 nyelvvizsgám van-->tudom,hogy a felvételinél csak 2 számít).Viszont az a gondom,hogy itt is olvasom,hogy nem túl jó ennek a szaknak a megítélése a Corvinuson,pedig az elég jó hírű iskola.Ezért gondoltam,hogy lehetséges,hogy a Zrínyin jobb,meg nagyobb esélye van ,hogy jó állást tudok szerezni?
2011. jan. 26. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A nemzetközi tanulmányok nem csak az idegen nyelvekről szól. Az egy dolog, hogy nyelveket jól beszélsz, úgy fogalmaznék, hogy ez ezen a szakon természetes. Sokan meghökkentek a csoporttársaim közül, mert nem erre számítottak - mert tisztában kell lenni a nemzetközi politikával, történelemmel, gazdasággal, joggal, politikaelmélettel, a nemzetközi szervezetek működésével ésatöbbi ésatöbbi. Ahhoz, hogy tényleg érjen valamit ez a diploma, nem csak a nyelvek, hanem ezek iránt kell elhivatottságot érezni, különben szenvedés lesz az egész, vagy felveszel másik szakot, mint az emberek 70%-a.

2. A Zrínyin elsősorban a bizonságpolitikai, stratégiai-védelmi, katonai szempontok kerülnek előtérbe, míg a Corvinusos a gazdasági és politikai. A Corvinus egy remek egyetem, egyetlen probléma vele az, hogy a nemzetközi tanulmányok elitképzésből valami borzalmas diplomagyárrá, tömegképzéssé vált. Egyébként meg nagyon jó tanárok vannak, jó a hangulat és a légkör.

2011. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

amit kihagytam:

"...a Zrínyin jobb,meg nagyobb esélye van ,hogy jó állást tudok szerezni"

Inkább más szakterületen leszel jártas, más területen kaphatsz állást.

De azt, hogy jó állásod lesz, önmagában egyik sem biztosítja.

2011. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ,örülök,hogy olyan írt,akinek van ebben tapasztalata:) persze,tudom,hogy nem csak a nyelvekről szól,és hogy ez itt tök alap dolog,de amiket leírtál mind nagyon érdekesnek tűnik,tényleg úgy érzem,hogy ez az egy szak ami igazán érdekel,mást nem tudok magamnak elképzelni.:)
2011. jan. 27. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!