Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik lenne jobb ELTE Program...

Melyik lenne jobb ELTE Programtervező informatikus BSC vagy Corvinus pénzügy és számvitel BSC? Esetleg párhuzamos képzésben mindkettő?

Figyelt kérdés

Matekból jó vagyok, progteresektől már láttam analízis és diszkrét matematika anyagokat, abszolút teljesíthetőnek találom. Egyedül a programozás része tűnik kicsit trükkösnek mert azt mondták, hogy erősen tanárfüggő a nehézségük, így ezzel picit elbizonytalanítottak.

Pénzügy és számvitelről már nem tudok ennyit, itt még sok a fehér folt, örülnék ha valaki felvilágosítana, hogy mi merre hány méter.


Elsősorban az érdekelne, hogy melyik lenne elhelyezkedés szempontjából ideálisabb, kb. mennyi időt vesz igénybe a teljesíthetőségük, melyik a nehezebb, milyenek a proffok, mennyit kell kiadnom könyvekre, mennyire hasznosítható a tudás amit aott adnak stb.


Párhuzamos képzésnél úgy gondoltam, hogy elkezdem a progter-t majd utánna jelentkeznék pénzügyre és egyszerre diplomáznék mindkettőből. Ez így mennyire kivitelezhető?


2011. aug. 13. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem mind2 nehéz szak. a számvitel nem annyira matek mint amennyire könyvelés.

viszont a progitervezőt a BME-n csináld, mindenképpen.

utóbbival jobban is kereshetsz, de mind2 elég piacképes szak(ma).

2011. aug. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A Műegyetemen nincs programtervező informatikus szak tudtommal.
2011. aug. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
párhuzamos? :D hát elfelejtheted hogy ezt a két szakot párhuzamosan vidd, hacsak nincs 150es IQ-d.
2011. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Általában ez inkább szorgalom, kitartás kérdése, mint iq-é.
2011. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
senki nem fogja párhuzamosan elvégezni a proginfót meg a pszt egyszerre 'szorgalomból' hacsak nem annyira szorgalmas, hogy napi 24 órában tanul alvás nélkül. nem lehet ezt a két szakot együtt vinni, még azok is belegebednek akik csak az egyiket viszik.
2011. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, akkor csak külön-külön végezhetem el, de melyik nehezebb? Melyik az amelyiken irreális elvárások vannak? Mire helyeződik a hangsúly a két szak tanításában? Milyen egyetem szakához viszonyítanátok a nehézségüket?
2011. szept. 3. 09:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de én ismerek olyat, aki a bme villamosmérnökit plusz bce-ktk-n alk. közgazdaságtant (de lehet, hogy a gazdaságelemzést) viszi együtt, és sikerrel. Nem lehetetlen. És ugyan átlag feletti az illető iq-ja, de azért nem zseni. Viszont szorgalmas, és kitartó. Meg lehet csinálni.
2011. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy elsőnek elkezdem az ELTE progter-t és kövtekező évben rá a pénzügyet. Szerintem az ELTE a nehezebb. Nem is fogok sírógörcsöt kapni ha mondjuk nem 3 év alatt sikerül elvégezni (ami a statisztika szerint a diákok néhány százalékának sikerül csak a 400 felvettből) hanem 5 vagy 6 év alatt. Így mindkét szakot ingyen csinálhatnám hiszen párhuzamosan folyik. Tudom, hogy nehezek, de inkább éjjel nappal tanulok. A kérdésem inkább arra irányul, hogy miben különbözik a tanulás két szakon. Tudom, hogy nincs olyan aki mindkettőre járna, de azért valami véleményt csak tudok a tanulási metódusokról amivel már elindulhatnék valamerre. Kérlek vegyétek figyelembe, hogy kívülálló vagyok szóval annyi, hogy nehezebb vagy sem nem fog segíteni, mert nagyon relatív.
2011. szept. 3. 09:54
 9/9 anonim ***** válasza:

1. bme-n nincs programtervező, mérnök-infó/villamosmérnök van, mindkettő nehéz, bár elte nehezebb, hacsak nem totál penge vagy matekból. (csak az hogy 5-ös vagy gimnáziumban, semmit nem jelent...)

2. párhuzamosan lehet hogy fogod tudni csinálni, de csak bizonyos félévig (számolják a féléveket mindkét helyen, és ha a kettő szummája eléri az államilag finanszirozott félévek számát, akkor tandíj.) vagy már kapásból a 2. helyre ktsgtéritésesre fognak felvenni, nem 100 ez sem, de ennek utána kéne pontosan nézni)

3. bme-vel elég széles körben el lehet helyezkedni, szóval elsőre bme, és utána ha nagyon szükségét érzed pénzügy szak, esetleg közgazdász szakmérnöki képzés.

4. nem a profok alapján választunk, hanem hogy mi érdekel (ezek szerint még te sem tudod ezt pontosan..)

2011. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!