Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hagyjam ott vagy ne hagyjam?

Hagyjam ott vagy ne hagyjam?

Figyelt kérdés

Idén vettek fel a Debreceni Egyetem Kémia szakjára ahol vegyész végzettséget szerezhetek, de nem szeretek oda járni a folyamatos kudarcok miatt. Hiába tanulok kemények mégsem tudok sikeresen teljesíteni. Ez még csak az első félév és most van az első vizsgaidőszakom is de már teljesen kikészültem idegileg. Ha az egyetem szóbakerül vagy ha csak arra gondolok hogy egyetem már rögtön a sírás lesz úrrá rajtam. Lehet hogy szakot kéne váltanom, de nem akarom előről kezdeni az egészet mert félek hogy ugyanez történik. Az egyetem óta szinte tragikusan látom a jövőmet; azt érzem hogy ha nem lesz diplomám munkanélküli leszek. Pedig van egy középfokú angol nyelvvizsgám és egy ECDL vizsgám is. Igazából vegyésztechnikusnak szerettem volna tanulni, csak szüleim "erőltették" az egyetemet. A technikusi képzést 21éves korig lehet nappali tagozaton elvégezni. Még ha most elkezdem akkor csinálhatom nappalin, de ha jövőre mennék akkor már csak levelezőn.

Hagyjam ott az egyetemet?

Hogy lesz ez az új törvény? Ha most otthagyom, és mondjuk a technikusi után jelentkeznék újra már nem vennének fel mert nincs két emeltszintű érettségim.?

Továbbá technikusi vegyész végzettséggel (drog és toxikológus szakirányon) milyen esélyeim lehetnének a munkaerőpiacon? Vagy ma már mindenhova csak a diplomásokat veszik fel?

Válaszaitokat előre is köszönöm.


2011. jan. 6. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a technikusival is elég jól járnál, egyre nagyobb az igény a jó laboránsra mint a jó kutatóra (mert a jó laboránsok nyugdíjba mennek, diplomások meg péhádésok viszont folyamatosan termelődnek - előbbiek értenek a műszerekhez, utóbbiak meg inkább csak leadják a mintát és várják az értékelhető eredményeket, ez az általános tapasztalatom). Technikusként valószínűleg nem lesz nagy menetelésed ami a béredet illeti, de megbecsült szakemberré válhatsz, ha jól csinálod.


Ami viszont az egyetem folytatása mellett szól: sokan kikerülnek sok-sok ötössel a középiskolából, van ettől egy önbizalmuk, ami nem árt, sőt, aztán egyetemen meg gutaütést kapnak és összeroppannak, ha nem ötösökkel van kidíszítve az index. Az egyetemet vegyészként jól elvégezni - nehéz. Ezt láttam magam körül legalább is. Az első év arról szól, hogy belerázódsz, hogy itt más a ritmus, a követelményszint, hogy sokszor a saját korlátaid elérése is kevés. Erre vannak az UV-k meg a tantárgyak újrafelvétele. Szóval, ha csak az utóbbiról van szó, akkor ne rezelj be, menni fog az, csak most még az első vizsgaidőszakodon sem vagy túl. Ne kapkodj. Az ötösök felől fordítsd inkább a figyelmed a tananyag mélyebb megértése és a tantárgyak közötti összefüggések felé. A jegy csak egy pillanatnyi állapotot tükröz, már másnap jobb vagy annál - csak hát az már nem kerül bele az indexbe... a megszerzett tudás a lényeg.

2011. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elhelyezkedésben a vegyésztechnikusi még jobb is mint a diploma, de lókakit se fogsz keresni vele. laboránsnak a munkáltatók pont azért vesznek fel inkább csak technikusokat, mert nekik kevesebb lóvét kell fizetni. de ettől függetlenül, ha nem megy az egyetem akkor váltani kell. először én vegyészmérnöknek tanultam de nem tetszett, 2 félév után átjöttem egy másik egyetem matek szakjára, és ez most baromi jó.
2011. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de ezen a szakon is gondolkodom, ezek szerint nem jó? Tanárok, közösség az milyen? Tényleg bocsi, hogy nem válaszolok, sőt még kérdezek is :D

Viszont annyit, hozzátennék, hogy mindenki elbizonytalanodik, főleg, ha kudarc éri, de jobb szerintem ha vársz, legalább a vizsgák végéig, és akkor talán biztosabban láthatod az egészet:)

2011. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia.Az a baj hogy túl sok embert vesznek fel , hely pedig nincsen arra hogy tanitsák őket. Tehát ez azt jelenti hogy nagyon sok tömbösített órám van ami azt jelenti hogy sokszor előfordult hogy reggel héttől este nyolcig folyamatosan bent voltam.

Másrészről csak akkor menj erre a szakra ha tényleg kened vágod a kémiát, ugyanis itt nem magyaráznak el semmit, tehát ha nem vegyiparis voltál akkor nagy hátránnyal indulsz. Ez a tapasztalatom.

2011. jan. 13. 08:04
 5/6 anonim válasza:

Én is oda jártam csak biosz szakra. Én ott hagytam. Később mondták el az ismerőseim, hogy a debreceni egyetemen a leghúzósabb a tanulás. Nagyon kemények a tanárok.

Ezzel nem azt mondom, hogy hagyd ott,csak azt, hogy én nem bírtam,és máshol úgy hallottam, hogy könnyebb.

2011. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Végül hogy döntöttél?

Egy szívességet kérhetnék, ha megoldható? Az órarendet el tudnád küldeni e-mailben? Még gondolkodom én is.

Szerinted az kizárt, hogy egy nap 2 előtt lemenjenek az órák? Heti 3 nap tudnék menni esti okj-re, de az meg 2-tól lenne. :S

Ha olvasod még és segítenél, köszönöm!:)

2011. jún. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!