Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hagyjam abba, ne hagyjam mi...

Hagyjam abba, ne hagyjam mi legyen velem?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be az elsőt egy bp-i egyetem nyelvszakán. Nem voltam a választásnál túlzottan határozott, elég későn érő típus vagyok, inkább az vezérelt hogy nem akartam dolgozni menni, legyen egy diplomám, meg jó voltam a nyelvekből. De aztán az első félév pocsék volt, rosszul éreztem magamat, meg nem is azt kaptam amire... hát "vágytam" (jó tudom, írtam hogy nem voltak elvárásaim de akkor is...)

A nagyobb problémám az, hogy nem látok benne semmi lehetőséget! Nekem ez úgymond csak kényszerűség volt, mert máshoz nem nagyon értek, de egyszerűen nem tudom mire megyek majd vele, lesz-e munkám. Lehetek tanár amihez nem nagyon érzek kedvet, tolmács, amiből Dunát lehetne rekeszteni vagy nyelvész, aminek véleményem szerint semmi értelme. Szép meg jó, persze de nem éhen halni akarok majd.

Sok minden van ami úgy "érdekelget", most úgy érzem, talán találtam egy másik szakot ami egy fokkal jobban a többinél. Kérdés: Hagyjam abba a mostanit és felvételizzek újra? A nagy dilemmám az, hogy akkor most kidobtam az ablakon 2 évet, és azért nem 30 évesen akarom elkezdeni az önálló életemet, hanem minél előbb, már most is 20 éves vagyok! Másrészt meg ebből már csak 2 évem maradt amennyit ki kellene húznom, de ki tudja az alapdiploma mennyit ér... (Szerintem semmit...) Vagy halasszak egy évet amíg felvételizek jövőre? És addig mi legyen velem? Megőrülnék a semmittevésben!


Bocsánat hogy hosszú lett, köszi ha elolvastátok!


2010. júl. 16. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
egy alapdiploma szart sem ér.
2010. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyanebben a cipőben járok..bölcsész szak, időközben rájönni, hogy nem olyan, mint elterveztem, és semmire se jó..én szerencsére időben kapcsoltam és beadtam már idén a jelentkezésemet máshova.


Fiatal vagy. Inkább most válts irányt, mint 40 évesen jöjj rá arra, hogy utálod a munkádat..

2010. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak tudod már most olyan "öregnek" érzem magamat, és még egy év késlekedés... meg aztán itt már egyet lehúztam...
2010. júl. 16. 20:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám. :D Én megcsináltam egy évet nyelvszakon, majd a 3. félévben már tudtam, hogy semmit nem érek majd vele, így jelentkeztem újra. Ez volt idén februárban. Ha minden jól megy, szeptemberben kezdem a totál más irányú szakomat, azaz érettségi óta pontosan 2 évet "dobtam ki az ablakon". (Azért idézőjel, mert azóta sok dolgot tanultam, ha nem is olyat, amit az önéletrajzba beleírhatnék...)

Vélemény: KEZDD ÚJRA! Addig pedig ne hagyd el magad, dolgozz, tanulj új nyelveket (vagy tökéletesítsd az eddigieket), stb. stb. De ha te is biztos vagy benne, hogy nem akarod ezt befejezni, ne használj el több államilag támogatott félévet!

Szintén nagyon öreg, 20 éves sorstárs :)

2010. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mire szeretnél váltani?
2010. júl. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként mintha magam olvasnám, csak az én esetem, ha lehet ettől is bonyolultabb:S Ha gondolod írj nekem, beszélgethetnénk.
2010. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen valami gazdasági képzésre, legjobban a turizmus érdekel =)
2010. júl. 17. 14:33
 8/8 anonim válasza:

Hagyd abba, ha kihagysz egy évet, elmehetsz dolgozni, esetleg még órákat is adhatsz abból a nyelvből amiből jó vagy (nem írtad melyikből), a megkeresett pénzt félreteszed, egy részéből elmész egy nyelvtanfolyamra, tökéletesíted az eddig megszerzett tudást, majd beadod a jelentkezésedet egy külföldi egyetemre, pályázol egy ösztöndíjra, rendesen szorgalmasan tanulsz és a diplomáddal külföldön elhelyezkedsz. Ebben a korban, senki nem tudja konkrétan mit akar. Gondolkozz el azon,mi az ami tényleg érdekel, és merj belevágni! Annyi kell, hogy beszéld felsőfokon a választott nyelvet. A mérce magas, de ha egyszer külföldön dolgozol, külföldi diplomával, ötször annyi fizetésért mint itthon, akkor fogod tudni mennyit ért!

Üdv: Bence

2010. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!