Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az ami nem "kamuszak"?

Mi az ami nem "kamuszak"?

Figyelt kérdés

A neten szinte már minden fősikolai szakra azt írják, hogy ez csak kamuszak, azoknak akik minden cél nélkül járnak főiskolára.

Akkor mi az amit érdemes tanulni egyáltalán?


2010. dec. 29. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mérnöknek, orvosnak érdemes tanulni!! (mérnökből van főiskola képzés is)

Ezeket nem szólják le!!

2010. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Infószakokra még nem hallottam azt a kritikát, hogy büfészakok lennének. Szerintem valamennyire a főiskolai mérnöki szakokat is leszólják, a műegyetemistákat már kevésbé. Ott főleg egyetemen belül megy a dolog (természetesen azzal a konszenzussal, hogy a Corvinus egy szabadidőközpont), de pl. villamos/gépész/építész hallgatóktól már hallottam, hogy leszólják pl. a bio/környezetmérnököt.

Az intézményen is sok múlik, sokan inkább magát az intézményt minősítik, mint magát a szakot, lásd ÁVF...

Aztán ott van a Corvinus, a műszakisok kedvelt célpontja, de azért túlzás, hogy egy gazdaságelemző/ alkalmazott közgáz / pénzügy-számvitel akkora kamuszak lenne...

Válaszd azt, ami érdekel, amivel tudnál foglalkozni egy életen keresztül és látsz benne perspektívát, az antikonstruktív véleményekkel meg ne törődj.

2010. dec. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Én most olyan (mester)szakon vagyok, amit leszólnak, de nem izgat. Szeretem, amit tanulok, és el tudom képzelni h ezzel foglalkozzak hátralevő életemben!
2010. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért ez a Corvinus-BME oda vissza működik... :)

Amúgy igen, mérnöknek érdemes tanulni, főleg valami nevesebb helyen.

2010. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem semmi sem kamuszak, ha az ember normálisan csinálja, és tényleg azzal akar foglalkozni.

És (majdnem) minden lehet kamuszak, ha az illető magasról szarik az egészre, és csak azért jár oda, hogy legyen diákja....

2010. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha mérnökből lenne rohadt sok akkor azok lennének a kamuszakosok.
2010. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"És (majdnem) minden lehet kamuszak, ha az illető magasról szarik az egészre, és csak azért jár oda, hogy legyen diákja...."


azért nem, mert bizonyos szakokon követelmények vannak, ezért aki csak lébecolni akar, az elég gyorsan kikerül, nem hogy még el is végezné a dolgot.

Máshol meg lébecolással még diplomát is szerezhet.

Ez a különbség a "kamu" szakok között és a nem azok között.

2010. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

"Ha mérnökből lenne rohadt sok akkor azok lennének a kamuszakosok."


ha mérnökszakokon mehetne át bárki tanulás és érdemi tudás nélkül, akkor azok lennének. De mivel nem így van, ezért nem azok.

2010. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Bármilyen végzettséggel lehet munkát találni, itt most csak azon van a hangsúly, hogy 1. sok pénzt akarsz-e keresni 2. élvezni akarod-e a munkád 3. olyan emberekkel akarsz-e dolgozni, akik stílusban/hozzáállásban hozzád hasonlóak.

Ezektől függ, hogy mit tartasz kamuszaknak, pl. én csak bölcsészek között tudom magam elképzelni, ezért mérnöknek sosem mennék/mentem volna, illetve a túl tényszerű dolgok tanulása is távol áll tőlem (bölcsész képzések = elmélkedni kell). De ez abszolút személyes hozzáállás és döntés kérdése...

2010. dec. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

"ha mérnökszakokon mehetne át bárki tanulás és érdemi tudás nélkül, akkor azok lennének. De mivel nem így van, ezért nem azok.

"


Lehet, hogy azért tartják nehéznek a hallgatók, mert az idejük nagy részét nem tanulással, hanem azzal törődnek, hogy a többi szak milyen.

2010. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!