Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen papír kell ahhoz, hogy...

Milyen papír kell ahhoz, hogy fel legyek mentve magyarból, és németből?

Figyelt kérdés
Középiskola
2010. dec. 12. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Olyan papír, ami igazolja, hogy ki vagy rúgva...

A magyar érettségi tárgy, nagyon nem menekülhetsz előle, ráadásul ez az anyanyelved, legalább ezt tanuld meg normálisan!

2010. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Felmentést semmiképpen nem adnak. Ha papírod van arról, hogy diszlexiás vagy, akkor németből nem leszel osztályozható, de órákra kell járnod, magyarból pedig kizárólag szóban számoltathatnak be, írásbeli dolgozatokat nem kell írnod.
2010. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagy diszgráfiás, (megérzés, hogy diszlexiás sem), ők ugyanis még ezt a másfél sort se tudnák helyesen leírni, így erre nincs semmi esélyed.
2010. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 bumbi02 ***** válasza:
47%
ahelyett hogy ienen agyalsz,inkább tanulj.
2010. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
iLYenen!, 22.05! Nektek nem tanították az iskolában?
2010. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bumbi02 ***** válasza:
30%
És nektek azt hogy nagy betüvel kezdjük a mondatot? Szánalmas már hogy egy olyan helyen ahol az ember abszolút nem helyesírásra figyel IENekbe kötögetsz bele.. elhiheted, ha akarok tudok helyesen írni.
2010. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Édesem, akkor mért nem akar? Szándékosan hülyét csinál magából? Az ilyen pedig, amit magától idéztem, nem mondat, hanem szó!
2010. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bumbi02 ***** válasza:

Akkor illet volna idéző jelbe tenni nem? Magyar nyelvben nincs olyan hogy egy szó önmagában álljon (vagy ha van például: Állj! akkor ezt is nagy betüvel kezdjük), tehát teljesen értelmetlennek tekinthető az "iLYenen! 22.05" nincsem se nyelvtani, se logikai kohéziója a "mondatnak". ezenkívül a magyar nyelvben a szóközepén nem írunk naggyal egyetlen egy betűt sem.



tehát szerintem teljesen fölösleges ienekbe (sic!) belekötni. az ember tudja hogy az ieneket (sic!) nem direkt írja a másik (ez a hozzászólásom jelenleg kivételt képez) , kivételt képez ha például valaki azt írja hogy jukas. mert ott nem kényelmi szempontból írta helytelenül, hanem vagy polgárpukkasztás miatt, vagy pedig tényleg sz*r a nyelvtana.

2010. dec. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

illett két t

idézőjel egy szó

nem előtt vessző

a magyar nyelvben névelővel

hogy előtt vessző

a szó közepén két szó

És igenis írhatok szó közepén nagy betűt, ha valamit ki akarok emelni, és erre más eszközöm nincs. A magyartanára és a környezete pedig nem fogja nagyra értékelni az "iet", de ez a maga baja.

2010. dec. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bumbi02 ***** válasza:
47%
a különbség Ön között és köztem hogy én nem oktatok ki másokat a helyesírásról hogyha én se írok helyesen. A magyartanárom pedig meg van velem elégedve mivel mind irodalomból mind nyelvtanból osztályelső vagyok.
2010. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!