Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ez a faktos marhaság,...

Mi ez a faktos marhaság, mindenhol kötelező felvenni? Mikor terjedt el?

Figyelt kérdés
Még anno a Fazekasba jártam, spec. matek tagozatra, de mi azt akkoriban nem faktnak hívtuk. Vagy ti már azt is faktnak neveznétek?
2010. dec. 10. 02:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tagozatok még most is megvannak a gimnáziumokban, de 11.-től sztem már mindenhol lehet faktokat felvenni. Sztem nem rossz dolog, ha pl egy reál tagozatos osztályból valaki az orvosira szeretne továbbmenni, felveszi a biosz meg a kémia faktot esetleg még hozzá egy nyelvet vagy valamit. Aki meg valami műszaki egyetemre akar felvételizni matekot, fizikát és/vagy infót tanulhat emelt óraszámban. Én örültem h így volt és biológiából nem gyötörtek minket annyira, mint azokat akik olyan irányban akartak továbbtanulni.
2010. dec. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem marhaság, és nem tagozat. Az általános tagozaton teszi lehetővé a tantárgyválasztást az utolsó két évben az érdeklődés és a megcélzott egyetem szerint, a kötelező óraszámon felül. Én is a Fazekasba jártam, csak a normális osztályba, még a nyolcvanas évek első felében, és akkor már megvolt, nem olyan új dolog, hogy ne hallhattál volna róla. Te ennél régebben jártál oda?
2010. dec. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez már ezer éve van. Annyi, hogy bárki bármilyen osztályból azt mondhatja, hogy na nekem nem elég a biológia/nyelvtan/akármi olyan szinten, ahogy meg kell tanulni én többet akarok és akkor felveszi a faktot, azaz plusz biológiát/nyelvtant/akármit az órarendjébe, amire a többi olyannal jár, aki ezekből többet akar tanulni.
2010. dec. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem a Fazekasba jártam, csak egy kis vidéki suliba lassan 10 éve, és már nálunk is volt fakultáció 11.től. Igaz nagy választék nem volt, mert kicsi volt az osztályunk. Most az emelt szintű érettségire készít fel, akkor meg a felvételire készített fel.
2010. dec. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!