Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ma volt az angol OKTV. Ti...

Ma volt az angol OKTV. Ti hogy érzitek, hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Szerintem könnyebb volt mint az elmúlt évek feladatsorai. Habár megoldókulcs még nincs nyilvánosságra hozva, én megtaláltam a legtöbb cikket online, amiből a feladatokat csinálták.. Mert hát a feladatok alján ott volt a webcím.
2010. nov. 16. 19:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%

Jaj hát én azokat nem írtam le : D

Amúgy nekem szerintem egész jól sikerült, kihasználtam minden időt.

Neked hogy ment?

2010. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem jól.. Én se írtam le csak megjegyeztem, hogy Ipad, Deglamorizing war stb.. és hogy a BBC-n, Guardianon kell keresni :))
2010. nov. 16. 20:08
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
bocsi, ha nem gond, tudnál linkelni?
2010. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Sajnos, a külföldön tanulósat nem találtam meg, de szerintem az könnyű volt; meg persze a szövegértésesre sincs ilyen, de szerintem az is idén könnyű volt.

2010. nov. 16. 21:13
 5/24 anonim ***** válasza:

Számomra tipp-mix volt:D

Pont az olyan feladatok voltak benne amivel SEMMI tudást nem lehet felmérni.

Találj ki egy szót stb..

Ez mind értelmetlen és hülyeség..

Szerintem több értelme lenne egy levélírásnak, esetleg 2 fordításnak, egy szövegértésnek meg egy ilyen A B C D szerű dolognak ha annyira szeretik...

2010. nov. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a linkeket! : )


Én is hiányolom az OKTV-ből a levélírást, szerintem azzal jól lehet mérni a tudást.

2010. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Szerintem, aki közel anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet - mert ez a verseny azoknak szól - annak ki kell tudni találnia, hogy milyen szó hiányozhat egy mondatból..


Az A B C D- s feladat: jól méri, hogy tudod-e a hasonló szavak közötti különbséget - ami gyakran csak árnyalatbeli.


Tudni kell megadott szavakból más szófajokat képezni.


Egy jó angolos ki tudja találni, hogy egy szövegbe melyik mondat hova illik.. Ráadásul az ideiben szinte összekeverhetetlen utalások voltak


Olvasásértés sem kötözködős volt, egyértelműen benne volt a szövegekben az adott állítások..


Nem tudom szerinted miért nem méri.... Igenis jól méri, hogy valaki igényesen tudja használni az adott idegen nyelvet..


És ha itt bizonyítasz: a következő fordulóban írod majd a levelet, esszét; és ekkor lesz a hallásértés is..


Én egynél sem tippeltem, mindet gondosan végiggondoltam, mert idén tényleg nem volt brutális..


Általában azok szidják ezt, akik csak úgy nagyvonalakban tudnak angolul.. Bocs, de ez így van.. Ez a verseny néha a felsőfokon is túlmegy, ezért kell nekünk ilyen pontosan tudni, és nem elég megértetni magunkat, alap nyelvtant tudni, és csak viszonylagosan bő szókinccsel beszélni..


Ez az angol versenyek etalonja, aki itt bizonyít, az tényleg profi..


Kell szerintem egy ilyen verseny is, ahol bármit kérdezhetnek tőled..

2010. nov. 17. 15:56
 8/24 A kérdező kommentje:

"Én is hiányolom az OKTV-ből a levélírást"


Februárban(?) el jön az is, szóbeli, hallgatás minden lesz addigra :)

2010. nov. 17. 15:58
 9/24 anonim ***** válasza:

Istenem..Kérdező..

Tudod mi az OKTV?

Országok Középiskolai Tanulmányi Verseny

Aki középiskolába 4. éve tanulja az angolt / mint mi / és anyanyelvi szinten beszéli, vagy akár az is aki régebb óta azt megtapsolom.

EZ HÜLYESÉG!

Mi értelme lenne anyanyelvűeknek összeállítani versenyt?

Kb ezzel azt mondtad hogy a töri érettségi történészeknek van összeállítva, hogy ők tudják megcsinálni...

2010. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

KÖZEL anyanyelvi szinten

FELSŐFOK FELETT, C1-C2-es szint!!

2010. nov. 17. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!