Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szombaton érettségizek. Most...

Szombaton érettségizek. Most mégis mi a francot csináljak?

Figyelt kérdés
Emelt kémiából lesz. A különtanárom közölte velem, hogy ő mostmár nem tud velem foglalkozni. 1 kírésletet sem csináltunk meg, tételeket sem beszéltük át, semmit. Van így értelme? Teljesen össze vagyok omolva, az írásbelim 73%-os lett, ide a SOTE orvos szakára akartam jelentkezni, de ilyen gyér érettségivel nem fognak felvenni. Ráadásul a szóbelivel fel se tudom majd húzni mert nem tudok semmit :'( sírás kerülget, nem tudom mit csináljak, szüleim is ordibálnak velem, hogy hogy lehetek ekkora szar, miért nem tanulok. Pedig sokmindent csak elnéztem az érettségibe, tehát volt hogy nem a tudásommal volt gond, dehát stresszeltem, nem tűnt fel ott akkor, hogy elnéztem. nem tudom mihez kezdjek ha nem vesznek fel, fel is akasztom magam
2010. nov. 8. 21:51
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
egyedül kísérleteztél otthon gyakoroltad?
2010. nov. 9. 10:15
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi zseni ember gyűlt ide össze. :)


Nem tudsz keresni a sulidban egy tanárt, aki segítene?

2010. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Meg azért nem ugyanaz egy emelt kémiára vagy fizikára felkészülni egyedül, mint egy emelt törire, magyarra, vagy bioszra.
2010. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem minden válaszoló emelt kémiázott, szóval kicsit vissza lehetne venni, a kísérleteket tényleg nem lehet egyedül otthon megcsinálni. Kérdező, nyugi. Mikor annó megtudtam, hogy mennyire elszúrtam az emelt biosz érettségim írásbelijét, én is ki voltam akadva - ha hiszed, ha nem, pont 73% lett. Szóbelivel azért picit húztam rajta, de ott meg elég szívatós tanárt kaptam ki, szóval attól se lettem sokkal boldogabb... És most orvosis vagyok, igaz, Szegeden, de Pestre is felvettek volna - tehát neked is van még esélyed. Úgyhogy ne pánikolj, mert ez a legrosszabb, amit tehetsz. Még nincs minden remény veszve, megteszel minden tőled telhetőt ezen a szóbelin, utána pedig májusban pöpecül megcsinálod a többi érettségid, ha nem vesztesz a vitt pontokon, beférhetsz bőven. Ha meg mégse, akkor legközelebb megint megpróbálkozol. Ezen nem szabad ennyire fennakadni, várnak még rád vizsgák, amiktől sokkal jobban kell félned :) A tanárod meg elég nagy szemét, mit ne mondjak.
2010. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsók. Persze most az van, hogy mindent megteszek, amit csak tudok, bújom a könyveket, neten nézegetem a kísérleteket stb stb... Utolsó, milyen érettségijeid lettek, hány százalékosak végül? Dupláztál, vagy simán számították? Hány pontod lett végül? :)
2010. nov. 9. 13:59
 16/29 anonim ***** válasza:
Duplázni? Ilyen emelttel? :D Amúgy 440 pontom lett. A bioszon pár százalékot húztam föl, matekom és magyarom max körüli lett, a legrosszabb a töri lett 87-tel (sajnáltam is nagyon). Hajrá, sok sikert neked szombatra! Addig még rengeteg időd van, ha tényleg tanulással töltöd, és a helyszínen higgadt tudsz maradni, nem lesz akkora ördöngősség, hidd el!
2010. nov. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:

Utolsó válaszolóknak.


Valóban, én nem emelt szintű érettségit tettem le.

Miért? Mert úgy éreztem, nem állok rá készen, és inkább a simát választottam.

Viszont én nem is készültem az orvosi egyetemre.


Be kell látni, ha valami nem megy, főleg úgy, hogy eddig 4 éve lett volna rendesen tanulni, készülni, de a fenti példából azt látom, nem is akarta igazán, hiszen akkor most nem lenne ez a problémája.


Túl sok mostanában az orvosi műhiba.

2010. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

nekem megvan a középszintű kémiám 95%-os lett, de kell az emelt a pontok miatt.

te még mindig nem fogod fel, hogy nem az anyaggal van bajom, hanem a kísérletekkel? értő olvasás egyes.

2010. nov. 12. 14:23
 19/29 anonim ***** válasza:

"Túl sok mostanában az orvosi műhiba."

Na ja, te már csak tudod...

2010. nov. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:

Kérlek ezzek ne gúnyolódj, mert igen, tudom sajnos.

12 évvel ezelőtt magamon tapasztaltam, 9 évvel ezelőtt pedig a kislányomon.

2010. nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!