Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szombaton érettségizek. Most...

Szombaton érettségizek. Most mégis mi a francot csináljak?

Figyelt kérdés
Emelt kémiából lesz. A különtanárom közölte velem, hogy ő mostmár nem tud velem foglalkozni. 1 kírésletet sem csináltunk meg, tételeket sem beszéltük át, semmit. Van így értelme? Teljesen össze vagyok omolva, az írásbelim 73%-os lett, ide a SOTE orvos szakára akartam jelentkezni, de ilyen gyér érettségivel nem fognak felvenni. Ráadásul a szóbelivel fel se tudom majd húzni mert nem tudok semmit :'( sírás kerülget, nem tudom mit csináljak, szüleim is ordibálnak velem, hogy hogy lehetek ekkora szar, miért nem tanulok. Pedig sokmindent csak elnéztem az érettségibe, tehát volt hogy nem a tudásommal volt gond, dehát stresszeltem, nem tűnt fel ott akkor, hogy elnéztem. nem tudom mihez kezdjek ha nem vesznek fel, fel is akasztom magam
2010. nov. 8. 21:51
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
74%

Tanulj.

Nem tanutál eddig, akkor meg mit sírsz itt?

Igazából nagyon remélem, hogy nem ilyenek a leendő orvosok.

2010. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy éreztem az érettségi előtt, h nem tudok semmit, tökre pánikoltam meg minden, de végül tudtam, csak kicsit le kellett nyugodnom. Igaz én nem emelteztem, meg az enyém előrehozott érettségi volt, de a lényeg ugyanaz. Szerintem nézd még át az eddig tanultakat, csinálgass szabadidődben kémiával kapcsolatos kvízeket, olvasgass róla stb, sikerülni fog az na:) Sok sikert:)
2010. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%

Elmész, aztán majd lesz valami.

Ha nem vesznek fel idén, akkor felvesznek majd jövőre. Megpróbálod jövő ősszel, aztán 2012. májusában. Nem kell ezen kiakadni, sokaknak nem sikerült elsőre, orvosin nagyon sokan 20-22 évesen lesznek elsősök. Ha igazán akarod, akkor úgysem adod fel és újra és újra megpróbálod, ha meg feladod, akkor meg nem is akartad igazán.

2010. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
12%

Régen ilyenkor nagy baj volt, tanulni kellett.

Nektek már szerencsétek van, ma már pénzért is lehet diplomát venni.

Akinek még úgy sem megy, annak meg úgyis mindegy.

2010. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
és ez most jut eszedbe pár nappal előtte wazze???? orvos csak komoly felelősségteljes ember lehet, akinek egy ilyen nagyon egyszerű kis érettségit simán hoznia kell. jól tudom milyen az emelt kémia (én vegyészmérnök vagyok). tervszerűen készülve 2 hónap alatt simán fel lehetett készülni rá, ha előtte is jó voltál belőle. szóal most jól becidázod, de nem sírni, meg keseregni kell hanem tanulni belőle. majd érettségizel újra...
2010. nov. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
ki mondta hogy nem tanultam? nem értitek. van egy tanárom, akivel a kísérletekre kellett volna felkészülni, én mondtam neki mindig hogy mikor kéne már elkezdeni mert nem lesz rá idő... aztán mondta hogy lesz idő majd majd. most meg azt mondta hogy boccs így jártál. értitek?
2010. nov. 9. 08:22
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy tanácsot tudok adni.

Akármennyire izgulsz, menj be mosolyogva és jókedvűen. Ne ülj összetöpörödve a vizsgabiztos előtt, mint akit épp a műtőből toltak ki, hanem úgy add elő azt, amit tudsz, mintha semmi gondod nem lenne a tudással.

Tapasztalatból mondom, hogy igenis sokat számít, hogy adod elő magad. A magabiztos, bátor emberek szimpátiát keltenek.

2010. nov. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
48%
Láttam én már olyan embert, akinek nem kellett magántanár ahhoz hogy leérettségizzen.
2010. nov. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
48%
Jah, én is egyedül csináltam az emelt szintjeimet, tanár nélkül:)
2010. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
48%
Egyébként ha már az érettségi ekkora akadályt jelent neked, mit csinálnál az orvosi egyetemen? Hm?
2010. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!