Ti, akik 2025-ben tervezitek leadni a szakdolgozatot és kutatást is csináltok hozzá, hogy álltok a kérdőívezéssel, interjúzással...?
Azt gondolom, sokak egyetértenek azzal, hogy a klasszikus szakdolgozat sarkalatos pontja a kutatás, az empirikus anyag. Ez tud a legnehezebben haladni, ennek a managelése a legnehezebb.
Az interjúk vezérfonalát meg kell határozni, meg kell keresni az interjú alanyait, meg kell valósítani az interjúkat, az elhangzottakat értékelni kell.
Kérdőívnél a kérdőív témáját, struktúráját meg kell határozni, meg kell szerkeszteni azt, meg kell határozni a lekérdezés formáját (személyes, online, hibrid stb.), le kell kérdezni az embereket, a beszerzett adatokat tisztítani kell, az adatbázis adatait elemezni kell.
És ugye akkor még ott a szakdolgozat ide vonatkozó része... az eredmények bemutatása, a következtetés.
Azt is tudjuk, hogy ez nem egy kérdőíves lekérdezést segítő oldal, mégis azzal is találkozhattunk már sokszor, hogy az adatfelvétel nagyon nehezen halad, és többek itt próbálnak meg kitöltőket szerezni a témáikhoz.
Te magad hogy állsz ezzel? Meg tudod valósítani az interjúd vezérfonalát, a kérdőíved lekérdezését? Találsz megfelelő számú és demográfiájú válaszadót? Esetleg ezekben nehézségekbe ütközöl?
Nyilván témája válogatja, mit milyen formában érdemes empirikusan elemezni, mégis, ha úgy érzed, elakadtál, nyugodtan írd meg, mi okozott nehézséget, vagy azt is megírhatod, ha flottul megy vele minden.
Szívesen veszem az emíriára vonatkozó terveid minden témában, éegyen sikeres vagy nehézkesen megvalósuló.
Terveidnek megfelelően haladsz? Ha nem, miképp próbálod meg felpörgetni a kutatásod haladását?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!