Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaőr megmotozhat/kényszerí...

Iskolaőr megmotozhat/kényszeríthet, hogy mutassam meg a táskàm tartalmát?

Figyelt kérdés
Ugye nem lehet majd telefont bevinni, de hogyha èn bèlepek a suliba, és mondják hogy adjam le a telefonom, én meg azt mondom hogy otthon hagytam, be se hoztam / a kocsiban hagytam (aki azzal jar) akkor el kell fogadniuk ezt az állításomat vagy átnézhetik a táskám, illetve ami fontos hogy a ruházatomat áttapogathatják-e?

aug. 28. 23:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Felesleges ezen veszekedni szerintem, most ebben a kontextusban egyértelmű volt, hogy milyen - "ÁTVIZSGÁLÁST" akkor - végeznek, amire a kérdésem irányult. Nyílván nem arra, hogy levetkőztetnek, csak az áttapogatásra, illetve az iskolatáska átnézésére volt értendő a kérdésem, mert erről nem találtam információt sehol.
aug. 29. 12:00
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit kezdjek a filmrészleteddel, kösz, nem érdekel.

Egy "troll civillel". Te meg ki vagy, rendőr? Isten óvjon minket, hál'istennek civileket akkor tőled! De ha annyira szakmabeli vagy, akkor ugyan másold már be azt a szakkönyvrészletet, amiből titeket oktattak arról, hogy motozás=orvosi testüregtúrás!

aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ezzel meg mit bizonyítasz, öreg? "A motozás bizonyítási eszköz vagy elkobozható, illetőleg vagyonelkobzás alá eső dolog megtalálása céljából a terhelt és az olyan személy ruházatának és testének átvizsgálása ..." Ruházatának és testének. Semmi testüreg! Sőt: "„ha a motozás során testüreg átvizsgálása szükséges, azt csak orvos végezheti." Vagyis a motozásnak egyáltalán nem kötelező része a testüreg-vizsgálat, hanem HA az szükséges, akkor azt orvos végezheti, nem rendőr. A te olvasatodban rendőr ez alapján egyáltalán nem is motozhat, ami nyilvánvaló nonszensz.

A Büntetőeljárás című kötetből pedig: "A motozás célja eszerint bizonyítási eszköz vagy elkobozható, illetve vagyonelkobzás alá eső dolog megtalálása lehet. Átvizsgálható az érintett személy ruházata, teste, továbbá a motozás alá vont személynél található bármely dolog, így például a táskája, csomagja." Vagyis nem csak a testüregi vizsgálat! Pont ezt mondom! Úgy látom, nálatok a rendőriskolában a szövegértés nem feltétel.

aug. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az igazgatónő nekünk kiküldött egy szabályzatot ami tartalmazta hogyha gyanús hogy eszközt rejtegetsz a tanár átkutathatja a táskád... ://
szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!