Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskola kenyszerithet erre?

Az iskola kenyszerithet erre?

Figyelt kérdés

Vendéglátós iskolába járok és a következő hónap pénteken egy rendezvény lesz 8-16-ig tartó intervallumban.

Nem fizet egy forintot sem erre a rendezvényre, tanítás helyett számolják be +pénteken a tanítási napom 12ig tartana amúgy is.

Én kiallok magamert, hogy köszönöm szépen a lehetőséget, de ezt nem vagyok hajlandó vállalni, mert nem kapok érte pénzt. Erre fel az igazgatohelyettes asszony bejelentette mérgében, hogy akkor igazolatlanra vágja az egész napom (van igazolasom, ha kell a napra) ezzel kiutve az ösztöndíjat és a sikeres vizsgabeli penzjuttatasom. Lehet ilyet vagy csak bloffol, hogy menjek bufebe ingyen melózni nekik?


2023. ápr. 24. 14:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A lényeg pedig azon van, hogy igazolatlanra vaghatja e a napom igazolás megleveben is. Nem pedig az, hogy tanítás helyett kiir ilyen "gyakorlati" napot.
2023. ápr. 24. 15:11
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Az igazgatónak igaza van, neked kötelezö lenne menni, ha nem teszed, akkor a napod igazoltalan.

Majd ha te leszel fönök, akkor okoskodhatsz, egyelöre meg örülj, hogy van hol tanulni a szakmát és idövel lesz munkád is - habár ilyen hozzáállással nem sokáig, pillanatok alatt kirúgnak, ha nem akarsz dolgozni, amikor kell.

2023. ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Minden ilyen esetben a házirend az irányadó.

Ha pedig konkrétan tudják, hogy lógsz, bem fogják az igazolást elfogadni.

Nem tudom, hogy az ösztöndíjba mennyire számít bele az igazolatlan óra, de nekem nagyon furcsa, hogy pár igazolatlan óráért tudnak ösztöndíjat megvonni.


Egyébként meg érdemesebb megtanulnod hosszú távra, hogy te, mint huszadrangú munkavállaló, neked kell alkalmazkodnod a munkaadodhoz, hogyha fizetést akarsz tőle látni, nem pedig fordítva. A való életben is lesznek majd hasonló „kérései” a munkaadónak, amit vagy megteszel, vagy kereshetsz másik állást, mert el fognak egy idő után lehetetleníteni.

2023. ápr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Heti 2x vagyok köteles iskolába járni, akkor is kedd-szerda. A vizsgám május 26.an van, akkor végzek teljesen vele. Jelenleg is dolgozom felszolgalokent és referencia levelem is van oneletrajzhoz előző munkaltatomtol. Köszönöm ezeket a magyaros kommenteket, nekem csak egy dolog kell, ami fontos: Igazoltan fogok hiányozni, kenyszerithet azzal a dologgal ingyen dolgozni aznap amikor se iskolában nem kellene legyek, se nincs gyakorlatom mivel szakmabeli vagyok felszolgalasbol és nem vagyok hajlandó dolgozni neki úgy, hogy igazolatlanra írja az egész napom. Nem érdekel a véleményezés, nem értitek a kontextust és nem is vagytok benne, de már okoskodtok. Egyetlen dolog kell, amit kérdeztem. Igazolás fejében beirhat e akkor is igazolatlanra, ha nekem közöm nincs ahhoz a naphoz.
2023. ápr. 24. 15:29
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt az 5os nek nem szántam.


6 óra igazolatlan fejében megvonjak a penzjuttatast, ami havi 58 ezer forint a kitűnő atlagom fejében. Ezenkívül lehet az írásom annak tűnik, érthető a reakciotok, de nekem csak egy válasz kell.

2023. ápr. 24. 15:31
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Ha az iskola elrendeli, akkor kötelezö részvenned.

Ha hirtelen "lesz" egy igazolásod, azt nem kötelesek elfogani, kivéve, ha pl kórházban vagy az intenzív osztályon vagy sürgös mütéted volt.

A háziorvos igazolása nem érvényes, azt felülvizsgálják.

Ezek alapják "jár" az igazolatlan nap.

2023. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2023. ápr. 24. 15:34
 8/11 A kérdező kommentje:
Így akkor bemegyek.
2023. ápr. 24. 15:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel szakmai gyakorlatként.

Illetve nem tudom, hogy beleszámolják-e a kötelező közösségi szolgálatba.

2023. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nincs semmi ilyesmim, nem sima szak es erettsegin vagyok, hanem technikum 20+ mindenki. Iskola május 4 tart és azután 26.an vizsga, csak kedd-szerda kell bejarni és gyakorlati órám sincs.
2023. ápr. 26. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!