Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre fizika...

Orvosi egyetemre fizika érettségivel?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban azokhoz szólna, akik emelt fizikával mentek ÀOK-ra;)


Én már az új NAT szerint tanultam a gimiben. Mivel biológiából és fizikából faktoltam, gyakorlatilag 2 éve egy darab kémia órám sem volt. Magyarul: kémia tudásom közelít a nullához🙃


Mit tanácsolnátok: tanuljak kémiát a nyáron? Vagy inkább pihenjek, meg eleve felveszem majd a “kémia alapszinten” kurzust, és az elég lesz?



júl. 5. 00:51
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Miért akarsz kémiából érettségizni, ha van aktív fizika tudásod?


A fizika nem egyszerűbb, de mivel ebből már van alapod, ezt erősítsd és tanuld, gyakorold.


Kémia egy év alatt akkor hozható fel nulláról, ha van magántanár és igen intenzíven tudsz vele foglalkozni. Sokat kell gyakorolni, mint ahogy fizikából is, de abból 20 kísérlet van a szóbelire. Youtube-n fent vannak a kísérletek. Illetve az oktatas.hu-n utánaolvashatsz mik a tételcímek pontosan.


A gyerekem is fizika faktos volt, utolsó évben megcsinálta kb 10 évre visszamenőleg a feladatlapokat, mindegyiket tényleg, pótot, pótnak a pótját is:), és most 90+sat írt. Ezzel megy orvosira, szerinte “egyszerűbb” is volt a fizikával, persze ezt is tudni kell.


Próbaképp nézd meg az idei feladatlapot!

Hajrá a fizikához!:)

júl. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem idő és pénz pazarlás.
júl. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2: Szerintem félreértetted a kérdezőt. Pont az a kérdése, hogy aki fizikával felvételizett, annak érdemes-e nyáron egy kis kémiát tanulni mielőtt elkezdődik az egyetem. (De javíts ki kérdező ha tévedek.)


Nyilván nem árt ha átnézed a középiskolás anyagot a nyáron, hogy legyen egy kis háttértudásod, de nem kell megszakadni. Elvileg mindent leadnak majd ami a sikeres vizsgához szükséges, szóval ha folyamatosan tanulsz szorgalmi időszakban is, akkor nem lehet probléma (bár én nem a SOTE-ra járok, így az ottani tantervet nem ismerem).

júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazad van 4. válaszoló, valóban félreértett a 2.


De köszönöm szépen a választ mindkettőtöknek!🫶🏼

júl. 5. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, jogos! Csak a címre fókuszáltam:)


A kérdésedre a válasz, hogy minket egy mostani sotes hallgató “megnyugtatott”, hogy akik nem kémiával felvételiznek, azoknak a kémia alapjai c. tantárgyat ajánlatos felvenni (ami szabadon válsztható), de amúgy is a fizika a húzósabb tárgy, abból szigorlat van, míg a biokémia az kollokvium tárgy.

Pihenést és kikapcsolódást javasolt a nyárra, mert aztán kell majd csak igazán tanulni:)

júl. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!