Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azoknak, akik 2017-ben fognak...

Azoknak, akik 2017-ben fognak érettségizni, és akkor jelentkeznek egyetemre, már 2 emelt szintű érettségi fog kelleni a jelentkezéshez?

Figyelt kérdés

Gondban vagyok, mert megvan a 2 emelt tárgy, amiből vizsgát teszek majd. Csakhogy ahova jelentkezni szeretnék, oda matematika (közép vagy emelt - ezt még az idei felvételire írja) és biológia (közép v. emelt) vagy fizika (közép v. emelt) vagy informatika (közép v. emelt) vagy kémia (közép v. emelt) kell.

Bioszból és fizikából szeretnék emeltet tenni.



2016. febr. 11. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Közép vagy emelt, azaz 1 darab emelt sem kell. És jövőre sem fog kelleni szerintem.
2016. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan szakok ahová kellhet 1 emelt, de alapvetően nem.
2016. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg sem kell még csak 1 emelt sem a jelentkezéshez, jövőre sem fog kelleni 1 sem, nemhogy 2. Nem értem, honnan vannak ezek a rémhírek.
2016. febr. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Én meg remélem, hogy ismét kell két emelt, mint az régebben évtizedekig volt is. Abszurd, hogy középszintű érettségivel lehet egyetemre menni, ahol aztán a középiskolai tananyagot kell ismételni.
2016. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kellett 2 emelt, eleve az emelt érettségi fogalma 2005 óta létezik. Azelőtt nem is érettségi alapján lehetett bekerülni a felsőoktatásba.
2016. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azelőtt majdnem mindenkinek két tárgyból kellett felvételiznie, ami megfelelt a mai emelt szintű érettséginek. Sőt, sok tantárgyból a magasabb szintű felvételi dolgozatot értékelték érettségiként is, vagyis olyan volt, mintha ezekeből a tárgyakból a szakirányú jelentkezőknek kötelezően emelt szintű érettségit kellett volna tenni. De a neve valóban nem az volt, hogy emelt szintű.
2016. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal csak orvosira kell két emelt, és ez jövőre is így lesz
2016. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!