Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez megoldható valahogy?

Ez megoldható valahogy?

Figyelt kérdés
Gimiben 2x jártam egy osztályt bukás miatt, azóta kiiratkoztam onnan és estin szeretnék érettségizni. Pótvizsgázni még egyszer tudom hogy nem lehet de van valamilyen módja hogy ne kelljen újra ugyanazt az osztályt járnom harmadjára is? Van olyan vizsga amivel megoldható ez?

júl. 2. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Nekem tök fura, hogy buktál, de le tudtad írni teljesen értelmesen ezt a szöveget, mások meg úgy jutnak érettségihez, hogy egy mondatot nem tudnak helyesen leírni...


Az iskolát meg kell kérdezni, hogy van-e lehetőség valamiféle különbözeti vizsgára, még a tanévkezdés előtt, sajnos viszont sok esélyt erre nem látok, és újra kell járnod az évet.


Mindenesetre sok sikert kívánok!

júl. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Dehogy fura, sokan buknak és nem feltétlen azért mert full idióták, egy bukást rengeteg minden tud befolyásolni, családi háttér, mentális problémák, figyelmetlenség, tanár problémák akár. Tényleg rengeteg minden. Másodjára például egy teljesen másik tárgyból buktam amiből előző éven 4-es voltam. Tanár nagyon kifogott magának és egyáltalán nem akarta hogy átmenjek, kettest meglehetett volna adni rá de hülye lett volna megadni mikor eleve ezt akarta. Azért nem kérdeztem még rá egyenlőre iskolákban mert attól tartottam hülyének néznek xD. De ezekszerint mindenféleképpen rá kell majd kérdeznem.
júl. 2. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Nincs. Pont. Ha valaki nem teljesítette a tanévi követelményeket, annak nincs ilyen fogalom, hogy különbözeti vizsga. Be van írva a záradék a bizonyítványodba: a 10. osztályt ismételni köteles.

Egyébként, egyes, szerintem pont hogy nem írta meg értelmesen, hogy mi a helyzet, pont a lényeget hagyta ki, hogy még egyszer megbukott, ezt úgy kellett odaértelmezni az 1. és 2. mondat közé.

Ha egy hivatalos eljárásra kíváncsi vagy, akkor nem azt hiszed, hogy hülyének néznek, hanem megkérdezed.

júl. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!