Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rossz ötlet egy időpontra két...

Rossz ötlet egy időpontra két szóbeli vizsgát felvenni? Megoldható ez?

Figyelt kérdés
Ugyanaz a nap, ugyanaz az időpont órában is. Szóbeli, tehát elvileg lehozható úgy, hogy ha az egyiken elsőnek megyek be, akkor oda tudok érni a másikra. Be merjem ezt vállalni?
2023. dec. 14. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti nem merném bevállalni.

Egyrészt honnan tudod, hogy be tudsz menni elsőként vizsgázni? Nálunk szinte mindig névsor szerint szólítanak.

Másrészt a szóbeli vizsgák elég kiszámíthatatlanok időtartam szempontjából. Persze olyan is van, hogy 10 perc alatt végez az ember, de nekem volt olyan szóbelim ami 2 óráig tartott, mert a vizsgáztatónak épp olyan kedve volt.

Szerintem túl sok ebben a buktató, nem éri meg így elpocsékolni egy vizsgaalkalmat. Szóbeli vizsgaidőpontok úgyis sűrűbben vannak meghirdetve mint az írásbelik, biztos tudnál menni 1-2 napon belül a másik vizsgára is.

2023. dec. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha így tervezed, előtte írj emailt a tanároknak, hogy ebből elsőként szeretnél menni, mert, abból utolsóként, mert...

Válaszukból kiderül, hogy tudod-e egy időre felvenni a 2 vizsgát

2023. dec. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Nálunk a legtöbb vizsgán úgy volt a sorrend, ahogy épp be akartak menni az emberek.

Az egyik vizsgából összesen 4 alkalom van, amiből egy már lement, egy be van telve, és amit felvettem az az utolsó előtti, a másikból ezen kívül még két olyan alkalom van, ami se nem ütközik mással, se nem telt be, de az a két alkalom meg egymás utáni van, tehát ha bukó, akkor nem mehetek másnap újra. 😅

De lehet megpróbálok emailezgetni, hogy legyen valami jobb megoldás

2023. dec. 14. 00:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem. Olyat már csináltam, hogy ugyanazon a napon, de 4 óra különbséggel meghirdetett vizsgára mentem, de az egyidejűt nem kockáztatnám be.
2023. dec. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazon a napon vizsgáztam két tárgyból szóban, 2 óra eltérés volt. Az egyikre elsőként mentem be, a másikra meg mihánt odaértem.

Hát a végére örültem, hogy élek. Soha többet nem csináltam ilyet.

2023. dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ha kifogsz egy olyan tetűt, mint én anno a Bárczin, ott töltöd a fél napod. Bementem elsőnek, szerintem meghallotta, hogy dolgom van, amikor kint kértem a többieket, hogy engedjenek előre (apu temetése miatt el kellett volna érnem vonatot, Bp-Zeg közt meg nem jár 20 percenként). Kihőztam, elmondtam, maradjak még... és az utánam felelők amit nem tudtak, azt még elmondhattam pluszban. Remélem, ez volt élete legboldogabb napja Dórikának.
2023. dec. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem megoldható. Nálunk eleve be se engednének a vizsgára, ha mondjuk 8 helyett odaállítanál 9-re.


Gondolom lekésted a vizsgajelentkezést, azért alakult ez így? Esetleg próbálj meg a szaktársaiddal időpontot boltolni. De simán lehet, hogy szabadul majd még fel hely olyan vizsgán, ami most be van telve. Ha a tanárokkal megpróbálsz egyeztetni az se rossz ötlet tényleg, bár nem biztos, hogy vevők lesznek rá.


Én amúgy még a többiek által írt 2-4 órás különbséget se vállalnám be, max. egy délelőtt-délután kombót. Ma 8-ra mentem vizsgázni, negyed 1-kor végeztem, pedig csak 4-en voltunk. :D de volt már, hogy a szintén 8-kor kezdődő vizsgán még délután 2-kor is bent voltam.

2023. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Én csináltam ilyet. Leleveleztem a tanárral. Nem volt semmi gond.
2023. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!