Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Munka mellett megoldható egy...

Munka mellett megoldható egy levelező képzés ahol pénteken is vannak órák ?

Figyelt kérdés

SZTE TTIK karról lenne szó konkrétan.

Nem vagyok pályakezdő, sajnos annak idején otthagytam az egyetemet mert az elején nagyon hidegzuhanyként ért és nem küzdöttem érte.

Most újra próbálnám más szakon, levelezőn, viszont már stabil munkahelyem van amit egyébként szeretek is.

Heti 40 órában dolgozok home officeba (+ heti 1 jelenléti nap a cégnél).

Azok akik munka mellett végeztek levelezőt, ilyenkor megkell beszélni a céggel valami egyéni opciót a péntekjeimre mikor tanítás lenne, vagy hogy lehet ezt megoldani ?

Sajnos egy ismerősöm se végzett levelezőn egyetemet hogy kapjak valami konkrét példát.



Vagy az is opció hogy nem járok be a pénteki órákra mert kvázi nem tudok ?



2024. ápr. 15. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pályakezdő vagyok és nemrég lett munkahelyem. Már az állásinterjún említettem illetve rákérdeztem, hogy megoldható lenne- e, hogy pénteken 2 órával korábban eljöjjek. Nálunk déltől van tanítás. Fel kell írnom mikor mentem el és mennyi időre és ha összegyűlik a 8 óra kiírni szabinak vagy valamikor tovább bent kell maradni. Nálunk ez pl így működik, gyanítom ahány hely annyi szokás. Mindenképpen jelezd, kérdezz rá és biztos fognak tájékoztatni. Így Home Officeban talán jobban megoldható is lenne.. bár valójában nem vagyok benne annyira jártas.
2024. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Közben megtlaláltam a felvi-n, hogy elméletileg egyénileg van megbeszélve a hallgatókkal(?) és lehetséges az is, hogy csak a pihenőnapokra vagy egyik pihenőnapra korlátozódik a jelenléti oktatás.
2024. ápr. 15. 22:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt érdemes magát az egyetemet megkérdezni, hogy ez mit jelent. Jártam olyan levelező képzésre, ahol egy félévben 3 pénteki napon kellett bemenni, meg olyanra is, ahol 2 hetente, összesen 8 alkalommal. Illetve azt is meg kell kérdezni, hogy mennyit lehet “hiányozni”. Van, ahol azt mondják, hogy nem figyelnek erre oda, máshol katalógust vezetnek.

Másik oldalról magával a munkáltatóddal kell megbeszélni. Van-e lehetőség az óráidat csúsztatni, esetleg egy tanulmányi szerződést írni, stb.

Nyilván a két tényező szerencsés együttállásán múlik elsősorban a dolog.

2024. ápr. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahány egyetem, ahány oktató, ahány munkáltató annyi változat van.


Munka rész:

Lehet kötni tanulmányi szerződést, ha ők is és te is belemész (röviden akkor mész amikor van órád, nem kerül szabiba, de X évet a cégnél kell maradnod), ott van amit 1# írt, majd ha összegyűlik 8 óra kiírja a szabit, de azt is mondhatják, hogy írd ki egész napra a szabit ha nem mész be.


Egyetem rész:

Sajnos ez mindenhol eltér, van olyan oktató, akit nem érdekel, hogy ott vagy vagy nem, van olyan is aki nagyon komolyan veszi.

Senkitől nem fogsz kapni olyan választ, hogy "persze nem kell bejárni" ezt ki kell tapasztalni, hogy kinek mi az igénye. (első órán mindig célszerű ott lenni)

2024. ápr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hiába oldható meg akár bejárás nélkül is, mert pl egy órán sincs katalógus, nálunk az összes vizsga hétköznap van, és egy napra az istenért se raknának egynél többet... ez ebben a félévben nekem nyolc tágy, és 260 km-ről kell utaznom a negyed órás tesztek miatt.

Úgyogy a vizygákkal is kalkulálj.

2024. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, illetve nálunk minden órán van katalógus, szóval nem mindenhol oldható meg sajnos bejárás nélkül.
2024. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem nem, mivel ritka a korrekt munkáltató és az is, amit az egyes hozzászóló írt. Speciális, nehezen pótolható szakember esetében működhet, de ha könnyen pótolható vagy, akkor nem szokták tolerálni.


Én azt nem értem, hogy ha stabil munkahelyed van, amit ráadásul szeretsz is + van HO is (ez egy főnyeremény kombó), akkor miért kockáztatnád?!


Ha tanulni szeretnél még, szerintem érdemes lenne először a szabadidődben valami új nyelvet vagy ilyesmit és ha még akkor is úgy érzed, hogy neked mindenképpen az egyetem kell, akkor ráérsz még utána is kockáztatni.


A munkáltató jóindulatán múlik, hogy elenged-e, de a levelezős pár alkalmat szerintem nem kellene kihagyni, mert akkor semmi értelme beiratkozni.

2024. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, nem beszélve a vizsgákról!!!


Nem elég csak az előadásokkal kalkulálni....

2024. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként van olyan is, hogy egyéni tanrend. Igazából gondolom ez is sulinként eltérő. Nekem alapszakon volt olyan csoporttársam aki egy teljes mértékben gyakorlat orientált képzésen volt egyéni tanrenden = sosem kellett bejárnia órára, sem a gyakszikra ( igaz ő már ebben dolgozott) mégis nappalin volt. Csak a vizsgákon jelent meg( amit már tényleg meg kellett oldania, de talán jobban belefér mint minden héten elkérni magad órára). Illetve mint mondtam, nem tudom, hogy máshol ez hogyan működik, nálunk volt ilyenre lehetőség. Illetve utánunk levő évfolyamokon is volt erre példa.
2024. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
9, lvelezőn nem adnak egyénit, mert ott eleve minimális a megjelenési kötelezettség.
2024. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!