Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha most szeptembertől majd...

Ha most szeptembertől majd elindul ez a pontrendszer vagy micsoda a tanároknak, akkor mi lesz a Pedagógus 1 meg Pedagógus 2 hülyeséggel? Az is megmarad azért?

Figyelt kérdés

2024. jún. 29. 17:06
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok a 13. válaszra


Azért gondolom, hogy be fog fuccsolni, mert most mindenki kötelezően írta be a plusz munkát. A pontozásnál nagy valószínűséggel mindenki tök magas pontszámot fog elérni (ahogy a pilot program is kihozta), hiszen ezek eddig is azok a feladatok voltak, amit önként és díjmentesen vállaltunk a suliban. És nem hinném, hogy lehet reálisan különbséget tenni ha mondjuk egy ünnepséget szervezel vagy kirándulást vagy múzeumlátogatásokat, stb.

A többi pontszám java ilyen mágikus kifejezéseken alapul, mint motiváció, jó kommunikáció, az iskola jó hírének megőrzése, etikus viselkedés. Hát ha most valaki nem csinál valami nagy galibát, ezek mind pipa pipa pipa.

Pénzről persze semmilyen szinten sincs szó! De még arányokról, százalékról sem...

A PDSz szerint olyan pletyka van, hogy a felsővezetés szerint maximum néhány pedagógus mehet a kiváló kategóriába, mert többre nem lesz pénz finanszírozni.


Szóval összességében én úgy látom, hogy egy extranagy papírmunka lesz a semmiért...

Ráadásul egy összetartó nevelőtestület széteséséhez is vezethet, hogy kinek mennyi pénz fog a zsebében landolni. Nálunk is már sok dolog miatt ment eddig is a zúgolódás. Ez szerintem nagyon gáz így:( Mert könnyen eljöhet, hogy innentől bizony lesznek olyanok, akik direkt nem fognak segíteni a másikon, mert ugye az nem az ő feladata lesz, és nem is érdeke.


Az is problémás lehet szerintem, ha mondjuk csinálod szépen a dolgokat, de mondjuk csak 79%-ot fogsz elérni (akármi miatt - rossz éved van, elmész szülni? mit tudom én), akkor már lehet, hogy egy fitying pluszpénzt se fogsz kapni, pedig benne van 79% teljesítményed, pluszfeladatok is, stb. Mert a kiírás szerint a 80-100% közötti teljesítmény számíthat pozitív eltérítésre.


Számomra egyébként teljesen sértő lenne, ha az átlagos színvonalú megnevezésbe kerülnék bele, mert úgy érzem, hogy rengeteg munkám van a suliba, a képzésbe. Viszont könnyen lehet, hogy ez lesz.


És van a fejlesztendő kategória. Ami számomra egy értelmezhetetlen dolog. :D Mégis ki az a hülye, aki ennyi pénzért majd vállal még több pluszfeladatot. Meghát olyan szerintem nincs, hogy ne érd el az 50%-ot.


Szóval összességében én ennek akkor látnám értelmét, ha valódi, látható mennyiségű fizetésről lenne szó. De így, hogy jelenleg 9 év tapasztalattal a kategóriám minimuma jutott csak (nettó 360E Ft), így egy hatalmas viccnek tartom az egészet.

Nem tudom... Kicsit olyan, mintha valami rossz érettségi vizsgát kellene csinálnunk... És ezzel nem azt mondom, hogy nincs szükség valódi teljesítmény-értékelésre, motivációra, de ez valahol máshol kezdődik.

2024. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

21.

Csak utólag fog kiderülni.

És sajnos nem így számszerűsítve, hogy mondjuk március 15-e rendezvényszervezés 200E Ft/alkalom, hanem valahol ilyen pontokká simítva. Szóval simán szervezhetsz úgy március 15-ét, hogy az a világban sosincs elismerve. Persze ez eddig is így ment :D

2024. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

"Nálunk nem adják a feladatokat, hanem vállaljuk."

És ha úgy alakul, hogy épp senki se vállalja magától mondjuk a márc. 15-i ünnepélyt, akkor elmarad?


Sosem fog elmaradni, mert sajnos olyan birkák vagyunk, hogy valaki mindig el fogja vállalni ingyen... Az iskolarendszer már réges régen összeomlott volna, ha nem szokásrend alapján működne. Ha ez egy cég lenne, mindenki nevetne, hogy mi mindent vállalunk magunkra térítés nélkül, vagy alacsony térítéssel.


Csak egy példa:

Vizsgáztatáson tanári segítő voltam, 9-től 14:30-ig 1 ebédszünettel a bérem bruttó 12E Ft volt.

2024. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Itt egyébként elolvashatod. Mi is ennyit tudunk összesen.

[link]


Idézem:


Nem cél, hogy más intézményekhez hasonlítsa az értékelő a teljesítményeket, hiszen az eredmények nem is feltétlenül összevethetőek. Ezért a pedagógusok esetében alkalmazandó értékelési kategóriák a következők:

• kiemelkedő teljesítmény (az elérhető pontszám 80%-a vagy afeletti),

• átlagos teljesítmény (50–80% között),

• fejlesztendő teljesítmény (50% alatti).

Az értékelés a béreltérítést befolyásolhatja, illetve ez alapján kerülhet sor fejlesztési szükséglet

megfogalmazására, az alábbiak szerint:

• a kiemelkedő teljesítményt nyújtók esetén indokolt lehet a többletjuttatás biztosítása;

• az átlagos teljesítmény nem, vagy csak kivételes esetben alapozza meg többletjuttatást;

• a fejlesztendő értékelési tartományban lévők esetében az értékelő rögzíti a fejlesztendő

terület megnevezését, valamint az értékelt személlyel közösen meghatározott fejlesztési

eszközt (pl. továbbképzésen való részvétel, hospitálás).

2024. jún. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

És itt felhívnám a figyelmet a nyelvi megfogalmazásra még a kiváló kategóriába esőknél is: "indokolt lehet"

Azaz, magyarul, lehet hogy kapsz, lehet hogy nem. És szívtál miatta egész évben. 80% alatt pedig fityisz.

2024. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

"Az eddigi minősítés egyáltalán nem erről szólt ... Egész éves taposásról nem."

De mellette az egész éves taposást is ugyanúgy el kellett végezni (hiszen ugyanúgy egész évben jól kellett kommunikálni, megbízhatónak kellett lenni, stb., és ünnepélyt is kellett szervezni - ezek tetejébe jött még plusz a portfólió), és a különbség csak pár tízezer forint lett, ha megcsinálta valaki a portfóliót ahhoz képest, hogy ha nem.

Most is csak ugyanez lesz a teendő (jól kommunikálni és megbízhatónak lenni egész évben, időnként meg ünnepélyt szervezni, stb.), csak máshogy lesz adminisztrálva. Nem olyasmiket kell elvállalni majd, amiket eddig sose csináltunk, hanem csak azokat, amiket eddig is. Aki eddig is küldte versenyekre a diákjait, az majd azt vállalja, hogy ezután is küldeni fogja, stb. Vagy miért gondolod, hogy nem?

2024. jún. 30. 21:32
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Engem az is zavar, hogy minden tantestületből csak egy bizonyos számú embert akarnak kiemelni. Holott vannak iskolák, ahol jóval magasabb %-ban vannak elhivatott és lelkes kollégák (vagy egyszerűen magasabbak az elvárások) és persze olyanról is hallottam már, ahová már mindenkit felvesznek, akármennyire is alkalmatlan a tanításra, mert nincs ember. Így könnyen megeshet az is, hogy egy csomó plusz munkával egy nagyobb elvárásokat támasztó suliban nem kapsz semmit, míg egy másik helyen fele ennyi melóért jóval több a fizu.
2024. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
És a táblázat alapján elvárt feladatok jó része nem fér bele a 40 órás munkaidőbe, mert 16 órában nem lehet az órákra készülés, javítás, értekezletek (ennyi se fér bele lelkiismeretesen) mellé még versenyre felkészíteni, garantálni az eredményt és a résztvevők számát (ez végképp bizarr, hiszen rajtunk kívül áll!), korrepetálni, fejlesztési tervet készíteni, külső programokra vinni, továbbképzésre járni, anyagokat megosztani, hírnevet öregbíteni, rendezvényt szervezni. Ezt végezd ingyen a szabadidődből. Ha nem végzed mindet, akkor maradsz a még elmegy kategóriában 400 ezerért, de legalább jól megalázva a procedúra által. Az igazgató és munkaközösség-vezetők pedig egész évben semmi mást nem csinálnak, mint teljesítményt értékelnek, pontozgatnak. Minden tanárra több óra elemzés jut, ez többszáz munkaóra. A semmiért. Nincs még egy pálya, ahol ennyire megaláznak!
2024. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

"Vizsgáztatáson tanári segítő voltam"

Az mi? :D

2024. júl. 1. 08:03
 40/45 A kérdező kommentje:

"a kiemelkedő teljesítményt nyújtók esetén indokolt lehet a többletjuttatás biztosítása"

Tehát egyáltalán nem érdemes teperni, mert akkor se biztos, hogy bármit kapok. Akkor tehát végzem a munkámat, ahogy eddig is, aztán kapom a valamivel az átlag alatti fizetésemet, mint eddig is.

Akkor mi változik? Szerintem semmi.

Aki pénzt akar keresni, az nem tanárnak megy továbbra sem - de ez is ugyanígy volt eddig is.

Szóval én nem értem, hogy mi ez a nagy felháborodás az új rendszer körül, mert én úgy látom, ugyanaz lesz ezután is, ami eddig, csak máshogy lesz adminisztrálva (és az adminisztrálás mikéntje is folyamatosan változott eddig is...).

2024. júl. 1. 08:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!