Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha most szeptembertől majd...

Ha most szeptembertől majd elindul ez a pontrendszer vagy micsoda a tanároknak, akkor mi lesz a Pedagógus 1 meg Pedagógus 2 hülyeséggel? Az is megmarad azért?

Figyelt kérdés

jún. 29. 17:06
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Akkor hogy lesznek az összegek "konkrét" összegek? Az igazgató határozza meg? Szóval lesz olyan iskola, ahol majd 8 ezret ér a márc. 15., meg olyan is, ahol 800 ezret?... És legalább előre fogja tudni, aki elvállalja a megszervezését, vagy majd csak utólag fog kiderülni? :D
jún. 30. 17:11
 22/45 anonim ***** válasza:
Az igazgató. Nem március 15-ékre van kiszabva a kategória, hanem egy rakás szempontra. Természetesen nem fogja előre tudni, mert mint mondottam, ez nem célprémium. 100 pontot lehet objektív és szubjektív elemekkel elérni a tanévben. Az alapján sorol be az igazgató év végén a következő tanévre.
jún. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

"Nem március 15-ékre van kiszabva a kategória, hanem egy rakás szempontra."

Na de azt írta(d vagy valaki más), hogy

"a március 15-i ünnepély meg csak 8 pont a 100-ból". Szóval akkor mégiscsak lehet majd tudni, hogy mondjuk egy ilyen ünnepély megszervezése hány pont, nem?


"Természetesen nem fogja előre tudni, mert mint mondottam, ez nem célprémium."

Ez a része lesz gáz. Minden más munkahelyen lehet tudni, hogy ha X órát túlórázol, akkor azért mennyi pénzt kapsz majd cserébe. Itt meg se azt nem lehet majd látni előre, hogy mennyi időbe tellik majd az ünnepélyszervezés (de jó, hát ez a munka ilyen, sokminden függ a gyerekektől is, nem lehet tudni, hogy ők épp milyen passzban lesznek, stb., ez még rendben van, na de) se azt, hogy mennyi pénzt kaphat majd érte, aki elvállalja. És ráadásul akármennyit kap is, azt is majd csak a következő évben... És ha akkor már másik iskolában fog dolgozni? Akkor oda átviszi a pontjait, holott ott egy teljesen másféle pontozás működik, mert ott más az igazgató? És ha nem is tanít majd a következő évben, akkor fölöslegesen vállalt pluszmunkákat, mert sose lát belőle pénzt? Akkor aki (még vagy már) nem is biztos benne, hogy a következő évben is tanítani akar, az eleve nem fog vállalni semmit, mert minek...

jún. 30. 17:28
 24/45 anonim ***** válasza:

Például egy ünnepély megszervezése a 3 db 8 pontot érő kötelező vállalás egyike lehet. A többi szempont nem konkrét.

Az iskolaváltásról nem szól a fáma, idáig a fölöttünk ülő semmihez se értők nem jutottak el.

Ha nem tanít a következő évben, hát az érdekes. Én pont azon gondolkodtam, hogy 2 tanév múlva nyugdíjba megyek, legszívesebben megtagadnám ezt a vállalósdit. Azt se tudom, hogy egyáltalán értékelik-e június 30-ig azt, akinek már nem lesz szeptember 1-je.

jún. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

"legszívesebben megtagadnám ezt a vállalósdit"

Hát szerintem jól is tennéd. De te magad mondtad, hogy nálatok mindig mindent elvállal valaki, nem? :) Akkor nyilván szívesen is teszik, hiszen eddig ingyen vállaltak mindent - és valamennyit te is elvállaltál akkor is, amikor szó se volt pénzről... Szerintem csak annyit vállalj el továbbra is, amennyit valóban szívesen csinálsz.

jún. 30. 17:46
 26/45 anonim ***** válasza:
Nyilván. Úgy kell ezeket a kommunista munkaversenybeli vállalásokat megtenni, hogy az ember azt a dolgot amúgy is szívesen csinálná. De az utolsó évben már lehet, hogy nem lesz kedvem ilyenekhez.
jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

"Úgy kell ezeket a kommunista munkaversenybeli vállalásokat megtenni, hogy az ember azt a dolgot amúgy is szívesen csinálná."

De ez mindig is így volt, nem? Én nem nagyon látok lényegi változást. Csak most majd megint máshogy fogják adminisztrálni - miközben a tanárok viszik tovább az egész rendszert a vállukon, nagyrészt a saját zsebükből finanszírozva, mint eddig is: hobbiból.

jún. 30. 18:15
 28/45 anonim ***** válasza:
A munka eddig is így volt, de nem kellett sztahanovista vállalást tenni, nem attól függött a fizetésünk, hogy hogy nyalunk az igazgatónak, és nem kellett évről évre újra taposni pártízezerért.
jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

"nem kellett sztahanovista vállalást tenni"

Én úgy olvasom, hogy most se kell majd. Ha nem vállalok, nem vállalok, és kapom az alapfizetést és kész.


"nem kellett évről évre újra taposni pártízezerért"

Hát szerintem a minősítősdi pont erről szólt, ha nem is évről évre.

jún. 30. 18:34
 30/45 anonim ***** válasza:

Végül is. De az ember azért nem bruttó négyszázért akar dolgozni.

Az eddigi minősítés egyáltalán nem erről szólt, egy max 3 hét alatt összedobható portfólióról, amiben a doksi mindent elbírt, és két óráról. Egész éves taposásról nem.

jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!