Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha most szeptembertől majd...

Ha most szeptembertől majd elindul ez a pontrendszer vagy micsoda a tanároknak, akkor mi lesz a Pedagógus 1 meg Pedagógus 2 hülyeséggel? Az is megmarad azért?

Figyelt kérdés

jún. 29. 17:06
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom megmarad, annyiban, hogy a minimálisan rögzített bér magasabb ped2-nél. A minősítésről meg annyit, hogy az is megcsinálta, akit elbocsátottak, annyira alkalmatlan volt a pályára + az is akit azért raktak napközibe, mert ott okozta a legkevesebb kárt. (konkrét általam látott példák) Ez az új rendszer szerintem meg nagyon arról fog szólni, hogy ki milyen kapcsolatban van a vezetéssel.
jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Megmaradt, de nem sok különbség lett a fizetések között (a minimum érték egy 20E forintos különbség).

De ahhoz, hogy magasabb kategóriába kerülj (mentortanár, kutatópedagógus) szükség lesz a minősítésre... Véleményem szerint ez teljesítményalapú pontrendszer be fog fuccsolni, így szerintem pár év múlva lesz valami új rendszer, amire nem lehet felkészülni.

Idénre én is beírtam a ped2-t, mert nem tudni mit hoz a jövő, inkább legyen meg. Persze a motiváció igen alacsony így.

jún. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

"ez teljesítményalapú pontrendszer be fog fuccsolni"

Miért gondolod? Végülis eddig is úgy tudtak jól működni a jól működő iskolák, hogy az igazgató látta, hogy kire milyen és mennyi feladatot érdemes osztani. Ha arra gondolsz, hogy feszültségek lesznek abból, hogy ki mennyi pénzt kap majd: ezzel az erővel eddig is volt feszültség abból, hogy ki milyen és mennyi feladatot kapott ugyanazért a pénzért, nem?

jún. 30. 12:01
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem adják a feladatokat, hanem vállaljuk. És nincs feszültség, mert mindenki a táblázatnak megfelelően keres. Ha majd az igazgató kénye-kedvétől fog függeni, akkor majd lesz.
jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

"Nálunk nem adják a feladatokat, hanem vállaljuk."

És ha úgy alakul, hogy épp senki se vállalja magától mondjuk a márc. 15-i ünnepélyt, akkor elmarad?


"És nincs feszültség, mert mindenki a táblázatnak megfelelően keres. Ha majd az igazgató kénye-kedvétől fog függeni, akkor majd lesz."

Ha úgy látja jónak az igazgató, hogy a feszültségek elkerülése érdekében egyenlően osztja szét a pénzt, azt is megteheti. És akkor ezzel meg is van oldva, nem?

jún. 30. 15:21
 16/45 anonim ***** válasza:

Olyan még nem volt.

Szerintem szerencsésebb lenne egyenlően, mert az alapmunka, amiért a fizetést kapjuk, mindenkinek ugyanaz, és célprémiummal honorálni a kiegészítő, a munkaidőbe bele nem férő tevékenységeket.

jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

"Szerintem szerencsésebb lenne egyenlően, mert az alapmunka, amiért a fizetést kapjuk, mindenkinek ugyanaz, és célprémiummal honorálni a kiegészítő, a munkaidőbe bele nem férő tevékenységeket."

Pont ez a lényege az egésznek, nem? A márc. 15-i ünnepélyt eddig is plusz munkaként szervezte, aki szervezte, csak most majd némi pénzt is fog kapni érte végre.

jún. 30. 15:47
 18/45 anonim ***** válasza:
De így egy egész évre vonatkozik, nem az adott eseményhez köthető. Meg ráadásul semmi garancia nincs, hogy aszerint adják, mert rengeteg szempont van, ami nem objektív, pl. kommunikáció meg megbízhatóság, a március 15-i ünnepély meg csak 8 pont a 100-ból.
jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Hát de ha valaki jó tanár, az attól jó tanár, hogy egész évben jól kommunikál, meg egész évben megbízható, nem pedig attól, hogy megszervez egy ünnepélyt, úgyhogy a pénz nagy része nem az ünnepélyekről kéne, hogy szóljon szerintem...


"a március 15-i ünnepély meg csak 8 pont a 100-ból"

Mondjuk ha 20 tanár közül mindenki ugyanannyira megbízható, meg ugyanannyi pontnyi feladatot vállalt el és csinált is meg, csak egy valaki lóg ki a sorból, mert ő plusz még egy ünnepélyt is megszervezett, tehát neki 98 pontja van, míg a többinek csak 90, akkor az igazgatóra van bízva, hogy ez a plusz 8 pont plusz 8 ezer forintot ér, vagy plusz 80 ezret, vagy plusz 800 ezret, vagy kívülről van meghatározva, hogy 1 pont hány forint? Szóval az igazgató konkrét összegeket osztogat, vagy csak pontokat?

jún. 30. 16:12
 20/45 anonim ***** válasza:
A pontok alapján konkrét összegeket. De nincs a pontoknak összegértékük.
jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!