Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gáz és késő ha 26 leszek mire...

Gáz és késő ha 26 leszek mire mesteren diplomázok?

Figyelt kérdés

Csúszok a végzéssel fél évet, mivel évvesztes voltam, a középsulim is 5 éves volt, csomó évet vesztettem. Ha minden a terv szerint halad, 24 leszek mire kezdem a mestert (de ott évvégén töltöm a 25-t) tehát mire végzek abban az évben már a 27-et fogom tölteni és még sehol se vagyok.

Egyetemen voltam külföldön tanulni, rengeteg lehetőséget kihasználtam de így, hogy egy évet csúszok úgy érzem mire 27 leszek semmit se értem még el

Mások ilyenkor már dolgoznak vagy szülni fognak.



jún. 18. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, és nem késő.
jún. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne gáz? 26 évesen mesterdiplomás leszel. Legyél büszke rá!
jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Én is 26 évesen fejeztem be a mestert, most a második mesteremen vagyok, 28 leszek mire befejezem. Dolgozni meg nem dolgoztam mert anyagilag nincs rá szükségem, szóval nem vagy egyedül.
jún. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek több diplomája van. Mit gondolsz, hány éves, mire a 3-diknál tart?
jún. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én átérzem a helyzetet, szintén öt évesbe jártam, így 19 évesen érettségiztem. 11 féléves osztatlan képzésre járok, majd kb. 2 hónappal a diploma után fogom tölteni a 25-öt. Addigra el is vesztem az szj-mentességem, pedig lesz kb. két hónap, amikor bevételem lesz, már ha lesz :D


Nagyrészt mindenki más a környezetemben gyermeket vállal, már meg van egy bsc-je és dolgozok, munka mellett csinálja a mestert, külön él stb. Én meg mint egy jó gimnazista naponta bejárok, tanulok, dolgozni sincs időm, szerencsére nem is kell, de akkor is úgy érzem, hogy "el vagyok maradva".


kb. generációnk sajátja ez az "életkezdési" válság, olvass utána.

De egyrészt ez mindenkinek egyéni, ha a BSC -vel végeznél 27 évesen az sem ciki, ahogyan ez sem az. 20-on évesen már jobban elveszik az a pár év, hogy most 23 vagy 25 volt az ember, amikor a diplomáját kapta, nem olyan, mint mondjuk az általános, hogy "jaj de ciki, évvesztes vagy".

jún. 19. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na ne butáskodj már. Sokan nagycsaládosként iratkoznak be egyetemre, mert akkor merül fel csak a szükséglet vagy lehetőség erre. Egy levelezős képzésen tipikusan simán 30 fölötti az átlagéletkor.
jún. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

"Mások ilyenkor már dolgoznak vagy szülni fognak."

Egyetem mellett dolgozni is, szülni is lehet.

jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27 vagyok, most kezdem a második évemet az egyetemen. Sosincs semmihez sem késő, tudást gyűjteni egyik életkorban sem hátrány, sem gáz.
jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Noren1989 ***** válasza:
12%
Inkàbb a munkatapasztalat hiànya lesz a ciki.
jún. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A munkatapasztalat hiánya minél idősebb az ember, annál inkább ciki, az igaz. De az is igaz, hogy 16 éves kortól lehet gyűjtögetni a munkatapasztalatot. Nem csak a teljes állásban szerzett munkatapasztalat ér valamit, hanem a tanulás mellett, részmunkaidőben, vagy akár csak időszakos munkák során gyűjtött munkatapasztalat is.
jún. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!