BME gépészmérnöki, mire kell számítani?
Ilyen basic dolgokra vagyok kíváncsi, mi volt ami nektek nehéz, volt, mi volt könnyű tantárgy, bármi..?
(Szeptemberben kezdek a BME-n) :D
Matek nagyon fontos, ha azzal csúszol nagyon sok dologgal csúszol, és a tanár se túl jó. (cserébe nem variál sokat a zhkon/vizsgán évről évre) Meg kell tanulni és ennyi.
Ez után a 2 fontosabb tárgy a statika és a gépszerkesztés alapjai (műszaki rajz) mert ezekre kövi 3 félévben épülnek tárgyak, és a specializáció felvételével gondot okozhat ha nincs meg valami ami a szakirányodhoz kell. Statika nem olyan nehéz, persze mindig van egy 10-20-30% bukás kb minden tárgynál az első pár félévben. gépszerk az már nehezebb és sok a házi, elég sokan bukják, de teljesíthető azért.
Úgy általánosságban annyit tudok ajánlani hogy időben kezdj el mindent, ez azt jelenti hogy az első, max a második héttől kezdve tanulj mindenre, házikat is időben kezd el, nem véletlen van rájuk 3-4 hét (realisztikusan nem kell ennyi idő, de ha szépen megcsinálod, és esetleg valamin fennakadsz, nem tudsz valamit és utána kell nézned, akkor simán elmehet 2 teljes nap rá) mert egyszer azt fogod észre venni hogy a következő hétre van 2 zh és 2 házi és sehol nem vagy, így lehet nagyon könnyen elbukni több tárgyat egy hét alatt.
Ja és ne készülj úgy hogy majd utolsó pillanatban, mert nekem volt olyan hogy úgy voltam vele hogy ez 80% kész, majd beadás előtti nap befejezem, aztán a végén sehogy nem akart kijönni egy számolás, pótbeadáson meg ha hibás nem adják vissza, buktad a tárgyat. Készülj úgy, hogy beadás előtt 1 nappal már teljesen kész legyen, és akkor nem fog meglepetés érni.
Ezek mellett érdemes folyamatosan konzultálni, főleg gépszerkből, ott simán visszadobják a házit akár többször is ha rossz, nem érdekli őket hogy mennyit dolgoztál vele, nem fogják elfogadni amíg nem jó. Ha valaki nem tanult korábban műszaki rajzot, akkor kb esélytelen hogy elsőre bevegyék és jó értékelést adjanak rá.
Első jól leírta. Matematika nagyon fontos, azzal nem szabad csúszni.
Felsőbb évesektől, netről (pl. glink.hu oldalon) érdemes összeszedni minta ZH-kat, vizsgákat a korábbi évekből, mivel általában hasonló a számonkérés, nem szoktak sokat újítani.
Érdemes az útmutatóból a tantárgyi követelményeket, ráépüléseket előre megnézni és például szakirány választást is jó előre megtervezni, a kinézett szakirányhoz szükséges tantárgyakat megfelelően teljesíteni, hogy ott se legyen gond.
Ami még hasznos tanács lehet, hogy ha kollégiumot akarsz, ott fontos a tanulmányi átlag. Ezeket lehet javítani szabadon választható tantárgyakkal is, de figyelembe kell venni, hogy most már a plusz kreditekért a tanulmány végén majd fizetni kell.
első ember szépen leírta
A statikát emelném ki; van második félévben Szilárdságtan nevű tantárgy aminél a statikán tanultak azok az alap dolgok, úgy veszik hogy tudod tökéletesen.
Tehát statikából ne elégedj meg egy kettessel, akard tényleg rendesen megérteni. Nem egy nagy etwas visszatekintve, de elsőre nehéznek tűnhet. Igazából a gyakorlás a lényeg, előző évekből illetve példatárból kell gyakorolni es nem lesz gond.
Még valami, ami amúgy tökre egyértelmű, de nekem gondom volt vele:
Minden feladatnál sírt a szám hogy ez nehéz.
Nem nehéz. A következő nehezebb lesz. Nem nyavajogni kell hanem leülni és megcsinálni.
Hajrá szeptembertől!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!