Tanári szakokon miért olyan nagy a lemorzsolódás?
Egyrészt tanár szakra sokan mennek a középsulit gyengébb eredménnyel végzők közül és utána meglepődnek, hogy tanulni azért itt is kell. Nem egy orvosi, de azért 0 energia befektetéssel nem lehet semmit elvégezni.
Sokan rájönnek közben, hogy bocsi, de mégsem ezt akarták és inkább abbahagyják.
A fizu most éppen jobb lett egy kicsit, de a meló nem egyszerű és a fizu is ki tudja meddig lesz inflációt követő, szóval ezért is otthagyják sokan.
Ha szeretnéd elvégezni akkor nem kéne kitolni magaddal. Ez nem programozás, itt a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, hogy melyik egyetemen végeztél. Ugyanannyit fog érni a diplomád, ha szétszívatnak az ELTÉ-n vagy ha sokkal egyszerűbben elvégzed a fentebb említett egyetemek egyikén. Az iskolák csak azt nézik megvan-e az adott szakhoz a végzettséged, azt nem, hogy honnan van. Elhelyezkedésnél sokkal többet számít az ismeretség, hogy keresett -e a szakod (töri-föci amúgy nem annyira az) vagy, hogy mennyi gyakorlatod van. A végzés helyét magasról le...
#16: Igen, általában valóban kevésbé nehéz egy olyan egyetem, ami nem is olyan rég még tanárképző főiskola volt. Én tanultam egy erős tudományegyetemen is és egy volt tanárképző főiskolán is, ezért ezt nyugodtan kimondhatom. Egy volt tanárképző főiskolán ha valaki nem teljesen sötét, és hajlandó komolyan tanulni, vagyis nem linkeskedi el az egészet bulizással, legalább a hármas egy vizsgán garantáltan megvan. A vizsgáztatók nem arra mennek ki, hogy kiderítsék, az illető mit nem tud rendesen. Ha látják, hogy egy hallgató lelkismeretesen készült, nem buktatják meg. Ezzel szemben egy tudományegyetemen rendszeresen előfordul az, hogy még az is bukdácsol vagy akár végleg kibukik, aki mindvégig ezerrel tanult. Jó pár csoporttársamat vesztettem így el az első 2-3 évben.
Egyébként van még egy érvem, hogy egy kevésbé erős helyre jelentkezz. A jelenlegi szabályozás szerint ha államilag támogatott hallgató vagy, minden évben el kell érned, hogy legalább 3,5-es átlagod legyen, különben átsorolnak költségtérítéses hallgatóvá, ami nagyságrendileg évente 1 millió Ft-ba kerül. Egy erős egyetemen erre jóval nagyobb esélyed van, mint egy kevésbé erősön.
Az utazási idő fontos szempont legyen a jelentkezésnél, mert ha minden hétvégéből elmegy kétszer fél napod, akkor nem sok időd marad otthoni lazulásra. És sajnos az InterCity vonatokon az utastársak nem mindig elég csendesek ahhoz, hogy tanulni lehessen. Ha ez nem számítana, én Nyíregyházát javasolnám neked, de így talán Szombathely jobb választás első helyen. Sok sikert!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!