A matekos tárgyaknál mennyire vagy hajlamos a leblokkolásra vagy mennyire tudsz mindent stressz érzete nélkül visszaadni abból, amit tudsz?
Ahogy figyelem az elmúlt évek trendjeit, egyre nehezebben tudják visszaadni a fiatalok a tudásukat. Most nemrég volt a központi felvételi vizsga a középiskolai jelentkezésekhez, és sokadszorra látom, hogy a matek problémát okoz. De vajon ennek mi az oka? Elvégre matek van általános iskola eleje óta. Ennek kapcsán tapasztaltam úgy, hogy a matek olyan félelmet kelt a tinikben, hogy sokan totál bepánikolnak, s egyre több a leblokkolásra hajlamos tanuló.
Nem rég írtam ki egy ehhez hasonló kérdést, azonban szeretném a fiatalabbak véleményét is kérni, ők mennyire hajlamosak a matek dolgozatoknél (és egyebeknél) arra, hogy lefagyjanak.
Ennek tükrében tarts bárhol is, szívesen venném a válaszaidat az alábbi kérdésekre:
- Ki tudod adni magadból a maximumot, amikor írod a dolgozatot (vizsgát) vagy felelsz?
- Esetleg a stressz bénítólag hat rád és leblokkolsz?
- Ha ez utóbbi, akkor mennyire befolyásolta az legutóbbi vizsgáidat, dolgozataidat?
- Esetleg volt már, hogy emiatt buktál meg, írtál egyest vagy szúrtad el a felvételidet?
- Ha hajlamos vagy a leblokkolásra, mi okozhatja?
- Milyennek tartod a matek tudásod és ehhez képest hogy sikerülnek/sikerültek a dolgozataid, tesztjeid, vizsgáid?
- Hogy készülsz fel lelkiekben egy reálos, matekos dolgozatra, tesztre?
- Hogy állsz most a matekhoz, mennyire tartasz tőle?
- Mennyire tartasz attól, hogy az elkövetkezendő tesztek, vizsgák alkalmával elő fog jönni ez a leblokkolás?
- Hogyan tovább? Ha érint a stressz negatív hatása, hogy tervezel ezen úrrá lenni?
- Mit tapasztalsz a közvetlen környezetedben: a többiek ki tudják adni magukból a maximumot vagy ők is hajlamosak a leblokkolásra?
- A környezetedben milyen arányban lehetnek azok, akik tudnak teljesíteni, illetve azok, akik nem?
A kérdéshez "szavazást" is indítottam. Kíváncsi vagyok arra, hogy azok közül ki melyik kategóriába tartozik, így örülnék, ha te is kiválasztanád a megfelelő opciót.
Ha esetleg az opciók kiválasztásán kívül kifejtenéd, mi a helyzet veled a matekos dolgozatok, tesztek, vizsgák kapcsán, mennyire pánikolsz be, menynire tudod a tudások maximálisan visszaadni vagy esetleg mennyire jellemző, hogy leblokkolsz, nyugodtan írd le kommentben, vagy ha bármi oknál fogva (pl: mert nem rég írtál központit stb.) nem írnád ki nyíltan (akár azért, mert fiatal vagy, akár mert bármi más okod van rá), nyugodtan írd meg a kifejtésedet privát üzenetben. Természetesen a kérdésem kifejtése során feltett kérdések rád vonatkozó válaszait is szívesen olvasom.
Minden választ szívesen fogadok, mert kíváncsi vagyok, összességében milyen arányban vannak azok, akik "lazán kezelik a matekot" és azok, akik stresszelnek, bepánikolnak közben.
"Az időlimit törlődne mivel egyébként is felesleges az ember biológiai kapacitásai miatt, hiszen mindenkinek kell aludnia egyszer."
Akkor a vizsga nem a tudást mérné, hanem azt, hogy ki képes tovább ébren maradni... Mert aki már rég kész van a feladattal, az se adná be, csak akkor, amikor már aludni akarna, hátha addig még eszébe jut valami hasznos, amit leírhatna...
"A tanárok / vizsgafelügyelők természetesen váltanák egymást!"
Az idők végezetéig? Ja, nem, csak addig, amíg végre el nem alszik az összes vizsgázó?
Jó.
És ki fizetné őket? És miből? Mert így megsokszorozódnának a vizsgák költségei.
"De nem az lenne, hogy valaki stopperral méri ki a feladatlap összeállításakor akár a számoláshoz, akár az íráshoz szükséges időt"
Most sem így van azért... :)
"onnantól a "vizsgarendszer" korrumpálható!"
Ezt hogy érted?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!