Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvilágosítanátok egy kicsit...

Felvilágosítanátok egy kicsit informatikai végzettségekről?

Figyelt kérdés

Sziasztok, sajnos nem igazán látom át az egészét, kérlek világosítsatok fel.


Első kérdésem az lenne, hogy gyakran hallok ilyet, hogy "nincs egyetemi diplomája, de elvégzett valami szakot/tanfolyamot és milyen jól keres/home office stb..." Tényleg vannak ilyen szakok? Ha igen, mi/hol/mennyi :D


Másik kérdésem, hogy mi a véleményetek a Milton gazdaságinformatikus szakáról? Elég az alapképzés jó fizetéshez/álláshoz vagy mester is kell majd mellé? (Örülnék neki, ha valaki elvégezte ezt írna egy pár mondatot hol dolgozik, mit, mennyiért)


Végső kérdésem annyi lenne, hogy ezt levelezőn tervezném elvégezni, mennyire bonyolult ennek a kivitelezése? Ugye levelezőn tömbösítve vannak az órák, mennyire egyszerűsítik le a matekot, vagy leadják és aki megérti megérti a többinek meg saját érdeke megérteni később?


Hát egyelőre kb ennyi lenne, köszönöm a kommenteket előre is!



jan. 20. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Az első kérdésre a válasz attól is függ, hogy mit végzett el. Most már annyira telített a piac szoftverfejlesztőkből és társaikból a sok bootcamp miatt, hogy junior kategóriába nagyon nehézkes a belépés. Nem lehetetlen, de sokan azt hiszik, hogy majd a junior is 700-1m között visz haza. Ez nem igaz. A homeoffice pedig valakinek bejön, de vannak akik szociálisabb életet akarnak és szívesen bejárnak. Emberfüggő.


A második kérdésre annyit tudok, hogy részben függ az iskolától is, de nagyobb részben attól függ a jövőbeli állásod, hogy Te mit teszel bele. Csak mert én ismerek más egyetemen végzett személy informatikai ágról aki most a Burger Kingben menedzser, ellenben technikusi után (középiskola) ma már senior fejlesztő egyetem nélkül és 1,5 millió a beugrója.


A levelezőről pedig annyit, hogy ha nem vagy a szakmába ne is próbáld szerintem a levelezőt. Nem ad át annyi tudás és olyan ütemben mint ahogy kellene. A levelező azoknak való akik már a szakmában vannak és csak ez a papír kellene nekik, hogy valahova feljebb lépjenek cégen vagy karrieren belül.

jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Az elvégzett egy tanfolyamot, azok ilyen Codecool, Greenfox (most szűnik meg), Progmasters és társaira utal. Van olyan munkahely ahol elfogadják, de én több értelmét látom egy egyetemi képzésnek és mellette gyakornoki munkának, ahonnan akár fel is vehetnek főállásban. Juniorként nagyon nehéz elhelyezkedni ma, vagy medior és afelett keresnek, vagy inkább egyetemista gyakornokokat.


Én most fogok végezni Óbudai Egyetem gazdinfón nappalin, ezzel kapcsolatban ha van kérdésed szívesen válaszolok privátban.

jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"A levelezőről pedig annyit, hogy ha nem vagy a szakmába ne is próbáld szerintem a levelezőt. Nem ad át annyi tudás és olyan ütemben mint ahogy kellene. A levelező azoknak való akik már a szakmában vannak és csak ez a papír kellene nekik, hogy valahova feljebb lépjenek cégen vagy karrieren belül."


Szóval akkor külsősként nem sok esélyem van. Hopes deleted :(


Köszi a válaszokat mentek a zöldek!

jan. 20. 20:12
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

#3 ne hallgass #1-re, ez csak részben igaz. Nyílván nappali a legjobb opciód, de programozni suli mellett fogsz megtanulni. Szóval ha levelezőn beleteszed a munkát és hozod a négyes átlagot, akkor megkapod a szükséges tudást az egyetemtől, minden más az pedig TE rajtad múlik.


Én inkább azon aggódnék, hogy tényleg neked való-e ez a terület. Jól hangzik a fizetés, de nem ok nélkül adnak ennyit. Most nem azt mondom, hogy programozni jaj de nehéz, hanem azt, hogy kell egy fajta mentalitás hozzá. Matekot is lehet tanulni, viszont keveseket érdekel ténylegesen és még kevesebenn szeretnének ezzel foglalkozni. Egyszerűen ki fogsz égni pár év után és azokat az álom fizukat sem éred el, ha nem érdekel ez a terület téged.


Ennek amúgy az az oka, hogy senior szintig folyamatosan képezned kell magadat és utána pedig tartani a lépést az új technológiákkal. Ha az álom fizukat szeretnéd kapni, akkor több ezer órát kell majd úgy programozással töltened, hogy kihívások elé állítod magad és nem csak ismert problémákat oldasz meg.



De van jó hírem is! Nem kell szeretned ezt a területet, elég ha csak érdekel valamennyire! Ennél is jobb hír, hogy van csomó másik terület IT-n belül ahol megkapod az ilyen álom fizukat, szóval nem kell a programozásnál megragadni csak azért, mert az mainstream most.

jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!