Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Folytassam az egyetemet?

Folytassam az egyetemet?

Figyelt kérdés
Jelenleg tervezőgrafika szakirányon tanulok, most vagyok harmadéves és még két évem van hátra. Már van egy társadalomtudományi diplomám egy eléggé semmitmondó szakról, ezáltal kifutok az állami támogatottság időkeretéből, így sajnos jövőre már fizetnem kell. Ez félévente nagyjából egymillió forint lenne. Az az igazság, hogy nagyon meguntam, ami az eredményeimen is látszik. A képzés nagyrészt gyakorlatorientált, nem is ezzel a részével van problémám, hanem a mellé társuló elméleti tárgyakkal. Mindig is nagyon tanulós voltam, jó eredményeket produkáltam, azonban ahogy haladok előre, egyre rosszabb eredményeim vannak, rengeteg bukást is sikerült összehozzak, így még az is sanszos, hogy csúsznék egy évet. Egyszerűen meguntam már, hogy olyanokat tanuljak, amihez közöm soha nem lesz, ráadásul az sem segít, hogy elhíresülten irreális elvárásai vannak az elméleti tárgyakat oktatóknak. Egyszerűen sokszor tényleg teljesíthetetlenek bizonyos tárgyak, ez évek óta balhé tárgyát képezi az egész karon, mégse csinál senki semmit ellene. Én ebbe az egész egyetemre járásba beleuntam. Amikor elkezdtem, akkor úgy mentem bele, hogy majd kikristályosodik, hogy az efféle művészeteken belül mi is az, ami igazán majd közel fog állni a szívemhez és szívesen foglalkoznék vele a jövőben.Ez aztán ki is alakult persze, csak rájöttem, hogy ehhez nem is kell feltétlen egyetem, sőt... Olyasvalamivel szeretnék foglalkozni a jövőben, amit csak nagyon alap szinten tanulunk itt, a gyakorlatorientált oktatás, valamint a suli melletti meló miatt pedig abszolút semmi időm nincs foglalkozni ezzel a dologgal, hogy fejlesszem benne magam. Mind a két egyetemet azért csinálom/csináltam, mert inkább otthoni elvárás volt, nálunk a papír mindenek felett elv a mérvadó sok mindenben. Így már inkább csak az otthoni konfrontáció elkerülése az egyetlen dolog, ami hajt engem ebben az egészben... Én úgy érzem ez idővesztegetés, amit most jelenleg csinálok, pláne úgy, hogy egyébként van már egy tervezőgrafikus OKJ képesítésem is. Fogalmam nincs mit csináljak, eléggé el vagyok veszve.
jan. 11. 16:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem efféle tanácstalanság, útkeresési késztetés esetén jó ötlet lehet a következő félévet passziváltatni. Így lesz 7 teljes hónapod, hogy letisztázd magadban és a szüleiddel, hogy hogyan tovább, mit akarsz kezdeni az életeddel, reálisan milyen opciók vannak előtted, és melyiket választod ezek közül, anélkül, hogy az egyetemre való visszatérés elől elzárnád az utat. Hirtelen indíttatásból ilyen helyzetben nem tanácsos dönteni.
jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!