Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Folytassam az egyetemet?

Folytassam az egyetemet?

Figyelt kérdés
Majdnem ket felevet teljesitettem, azonban majusban "otthagytam" az egyetemet, vagyis a kovetkezo, oszi felevem passziv volt. Szeptemberben kozben elkezdtem szakmat tanulni es ugye itt mar gyakorlat is van, viszont folyamatosan azt erzem ,hogy szereznem mellette folytatni az egyetemet is, levelezon. Felek, hogy tul sok lenne munka mellett meg egyetemre is jarni, viszont valamiert megis huz vissza a szivem. Szerintetek erdemes folytatnom?
2022. dec. 28. 13:25
1 2
 1/17 anonim válasza:
10%

Semmiképpen sem az egyetem egy hülyeség!

Te is tudod hogy ez nem igaz amit írtam. Megerősítést vársz hogy otthagyd az egyetemet, de mérlegelj hogy a jövőben mivel szeretnél foglalkozni, vagy/és anyagilag melyik a legmegfelelőbb.

2022. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
En jelenleg ugy latom, hogy amit most elkezdtem azzal szeretnek foglalkozni, viszont nem art tobb labon allni, illetve ugye irtam is ,hogy valamiert nem tudok elszakadni az egyetemtol.
2022. dec. 28. 13:37
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan azt érzed, hogy szeretnéd folytatni

húz vissza a szíved



Mi a kérdés?

2022. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

#3, az a kérdés, hogy a szakmai mellett tudná-e csinálni...


Szerintem jobb nem két lovat megülni egy fenékkel, szóval valamelyiket be kell áldoznod, hogy mindkettő sikerüljön. Ha belekezdtél a szakmába, akkor szerintem csináld azt végig, aztán majd jelentkezel egyetemre utána. De azt is csinálhatod, hogy a szakma mellett foglalkozol az egyetemi anyagokkal is, például minden tárgyhoz van ajánlott irodalom, azokat tudod olvasgatni szabadidődben.

2022. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hat igen, pont attol felek, hogy egyiket sem tudnam 100%-osan csinalni, viszont valoszinuleg sajnos kesobb sem lesz mar tobb idom tanulni, szoval nem tudom mi lenne a helyes dontes.
2022. dec. 28. 14:27
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak? Az se mindegy
2022. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Hagyd ott a szakmát, fejezd be az egyetemet, egyértelmű🙂
2022. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő kell, én mérnökként inkább a szakmámmal keresem a pénzt mert dupla annyit keresek mint akármelyik gyárba, hiába lenne mérnöki a pozíció
2022. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azert azt is el kell mondanom, hogy sajnos ezzel az egyetemi szakkal egyaltalan nem biztos ,hogy egyaltalan el tudnek helyezkedni, az meg vegekpp nem valoszinu ,hogy jol is keresnek vele. Ezzel szemben a szakmaval azert lehet tobb eselyem lenne egy jobb keresetre.
2022. dec. 28. 18:00
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért milyen szakon tanulsz?
2022. dec. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!