Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan, aki otthagyta az...

Van olyan, aki otthagyta az egyetemet, neki mit szólt a környezete?

Figyelt kérdés
Én többet is ismerek, de az én szüleim átmnetek vadállatba, hogy "mit mondunk ennek, mit mondunk annak, nem tudok mit kitalálni a kollégáinak". Azt mondta, csak első félévben tudta volna "megengedni", mert akkor még el tudott volna számolni a kollégáknak. Igazából ezt az egészet anyám erőltette rám és aki megmondta neki, az azóta is egy büdös k..va. Másik szakra sem engedett át és az lett a vége, jogy kicsesztem 4 évet anyám hülyeségére és most azt kell mondanom, mindenkinek van diplomám és így nem is tudok falubaan jelentkezni sehova. De elköltözés szóba sem jöhet. Ráadásul a falusiak szarrá cseszegetnek.
jan. 11. 09:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem tom, mert engem soha nem érdekelt mások véleménye.

A szülő meg normál esetben támogató a gyermekével szemben és ha annak nem jó valami, akkor nem erőltetni vadidegenek kedvéért meg pláne nem.

jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Szüleidet pszichológushoz kellene küldeni az egész faluval együtt.


Melyik ez a klassz település ?

jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#11 Anyámat pont nem érdekli, mit szeretnék, nem jó nekem stb., ugyaanmár.


#9 Nemhogy este 9-re haza kell érnem, el sem mehetek például szilveszterezni. Randizni pláne nem lehet.


Engem többször brutálisan összenis vertek az egyetem miatt és utána is, ezért félek.

jan. 11. 15:49
 14/23 anonim ***** válasza:
92%
Ez a posztoló konkrétan évek óta írja ki ezt a sztorit.
jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

". De ennek nincs értelme hogy csak panaszkodsz, viszont meg se próbálsz kiszakadni az adott környezetből. Elején nyilván szívás ha nem igazán van megtakarításod, de ennél az is jobb ha elmész egy gyárba vagy boltba kasszázni és kitalálod hogy mit is akarsz kezdeni magaddal anélkül hogy a szüleid vagy a falubéliek mondanák meg."


Konkrétan terrorban tart és megver, az iskola alatt azzal fenyegetett, hogy megöl. A szomszéd faluig "engednének" el maximu. Pár hete is két kézzel fojtogattt apám és csak arra futja hogy megver, mert nem ment az egyetem, vagy mocskol, mert nmincs a faluban nekem munkahely. és "csak nem akarsz dolgozni, aki leres az itt is talál, mi os eljártunk a cioőgyárba". Amikor mondom, hogy mennék, de már az sincs, akkor neked jön. A tesómnak bezzeg vett két autót stb. A költözést említed, őrjöng és megver.

jan. 12. 09:08
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

Kb full kamunak hangzik amúgy hogy eddig csak azt írtad hogy kiabálnak veled meg pletykál a falu, hirtelen meg vernek és ki akarnak nyírni. Akkor miért nem hívtad a rendőrséget? Vagy vannak alapítványok amik pont azoknak segítenek akiket otthon bántalmaznak. De még mindig opció az is hogy szerzel egy melót és albérletet az ország másik végében és szó nélkül lelépsz.

Ha meg csak troll vagy akkor a leírtnál is szánalmasabb lehetsz

jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok troll. Apám alkoholista és egy-egy vizsga után tényleg így viselkedett velem. Az is szánálmas, hogy valaki bajban van, egyből kamu és csak kitalálta, ezért lehet szemétkedni vele. Ezért nem is írtam ezt a részét bele a kérdésbe. Én amúgy az albérlet árak miatt, inkább külföld fele nézelődöm, csak fogalmam sincs, hogyan vágjak bele.
jan. 12. 13:10
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért nem is írtam ezt a részét bele a kérdésbe." - Hát ha alapból írod kevésbé tűnik kamunak mint így hogy közben eszedbe jutott. Külföldön is drága az albérlet, de írtam hogy vannak állások ahol biztosítanak szállást is, az ország nyugati felében sok gyár biztosít ilyen lehetőséget. Vagy alapítványtól lehet segítséget kérni ha bántalmaznak otthon. Ha albérlet azt se rögtön egyedül kell kivenni, sok kiadó szobát is hirdetnek. Lett írva opció.

Mondjuk nem is értem hogy miért a közoktatás kategóriában van ez mintha tényleg az érdekelne hogy másoknak mi volt miután otthagyták a sulit. Írhattad volna úgy is más kategóriába hogy ha otthon bántalmaznak hogyan szabadulj ki, többen tudnának segíteni ha a konkrét bajod írod ki és arra kérsz segítséget.

jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mondják páran kamunak, mert már sokszor kérdezted ezt, de soha semmi nem változott.


Ha elkezdenek veled kiabálni, amikor megemlíted, hogy elmész, akkor ne számolj be nekik a tervedről.


Ez nem csak az iskoláról szól, majd később azzal fognak zaklatni hogy van-e párod, ő mit csinál, van gyereked, nincs gyereked stb. Ha nem lépsz, soha nem fogsz kiszabadulni onnan. Először lehet nem is külföldben kellene gondolkozni, hanem egy olyan munkában, amely szállást is biztosít.

jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Persze, hogy mindenbe beleszólnak, de ha barátom lenne, agyonvernének.
jan. 12. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!