Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan, aki otthagyta az...

Van olyan, aki otthagyta az egyetemet, neki mit szólt a környezete?

Figyelt kérdés
Én többet is ismerek, de az én szüleim átmnetek vadállatba, hogy "mit mondunk ennek, mit mondunk annak, nem tudok mit kitalálni a kollégáinak". Azt mondta, csak első félévben tudta volna "megengedni", mert akkor még el tudott volna számolni a kollégáknak. Igazából ezt az egészet anyám erőltette rám és aki megmondta neki, az azóta is egy büdös k..va. Másik szakra sem engedett át és az lett a vége, jogy kicsesztem 4 évet anyám hülyeségére és most azt kell mondanom, mindenkinek van diplomám és így nem is tudok falubaan jelentkezni sehova. De elköltözés szóba sem jöhet. Ráadásul a falusiak szarrá cseszegetnek.
jan. 11. 09:41
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%

Nem egészen értem, hogy most mi is a kérdés pontosan.

Tehát akkor elvégezted végül az egyetemet? Vagy nem, csak azt kell mondanod mindenkinek, hogy igen? Hogy jönnek ide a falusiak, nekik mégis mi közük ahhoz hogy neked milyen végzettséged van? Vagy anyukád szétkürtölte az egész településen? Az már csak hab a tortán, hogy anyukád kollégái a véleményükkel sakkban tartják az egész családodat. Ez így elég nonszensz.

jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy a falusiak évek óta cseszegetnek engem és a családomat, hogy mikor végzem. Képesek letámadni akár a tesómat is, hogy "most pontosan mikor végez"? Ezt mondtam én is, hogy mi közük hozzá, miért cseszegetnek és ninvs joguk bántaniuk miatta

Anyám kollégái tanárok és igazából be kell neki számolnia mindenről nekik, plusz olyat is szoktak, hogy erre és arra láttam a lányod, miért nincs iskolában. Az egész helyzet miattuk van, anno felvételi előtt is még voltak hetek és nekem bőgött, hogy mondjam meg, hova jelentkezek, mert őt kikészítik. Ezért beáldozza a lányát, ő olyam szégyent nem tudott volna bevállalni, hogy átmegy máshova.

Itt mindenki azt érzi, hogy köze van hozzá és ki is röhög, engem meg tönkretesznek.

jan. 11. 10:34
 3/23 A kérdező kommentje:
A másik, hogy ráadásul olyanok csesztetnek, akik egyetemet belülről sem láttak. Akkora szakértők, ilyet is szoktak, hogy hányas lett, hányas az, nyomoztatnak. Mit mondunk ennek, mit mondunk amannak stb. Ezek, mert egy szemét tanár megbuktatott, tönkretették a gyereküket, mert mit mondunk a faluban. Meg "ne mmenj boltba ilyenkor, mert akkor megkérdezik miért vagy itthon". Olyan emberek, akiket kvázi nem is ismerek. Én úgy vagyok vele, elhúzok innen és leszarom őket. Most azzal basztatnak, hol dolgozom és egyik még a címét is el akarta kérni a helynek...
jan. 11. 10:39
 4/23 A kérdező kommentje:
Ja és nem, sajnos nem tudtam befejezni, maradt egy vizsga, plusz ami ráépül, meg a gyakorlat.
jan. 11. 10:44
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"Másik szakra sem engedett át" - Simán átjelentkezhettél volna, nem kell anyuci engedélye hozzá. Felnőtt ember vagy, nem csak anyád hülyesége miatt cseszted el a 4 évet, a Te döntésed volt hogy maradsz. Legtöbb faluban amúgy sincs túl sok munkalehetőség, nézz környező városban melót, max kifogás lehet a faluban hogy ott nincs diplomás állás Neked.

"De elköltözés szóba sem jöhet." - Pénzed nincs rá vagy anyád nem engedi? Első esetben tudsz keresni állást ahol biztosítanak szállást vagy adnak albérlet támogatást.


Elkezdtem anno egy szakot de mégse szerettem, egy év után váltottam, abból meglett a diplomám is. Otthon laktam, megkérdeztem persze a szüleim véleményét is, de más irányba váltottam mint amit Ők javasoltak, nem volt ebből gond. Mestert elkezdtem de egy év után otthagytam, nem volt belőle gond. Távolabbi családtagok, ismerősök ha kérdezték megmondtam hogy nem szerettem a képzést, túl sok időm ment el vele. Voltak néhányan, főleg az idősebb rokonok akik javasolták hogy ha úgy alakul iratkozzak vissza és folytassam vagy keressek egy szimpatikusabb szakot, van aki szerint addig kéne tanulni amíg nincs dr a nevem előtt. Elmondják, meghallgatom őket, de nem fogok még 6 évet egyetemre járni mert a papám egyik testvére szerint fontos lenne a dr. cím. Az meg végképp nem érdekel hogy a szüleim kollégái mit gondolnak rólam.

jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést már rengetegszer kiírtad. Azóta megfogadtál bármilyen tanácsot, amit itt adtak? Ha nem, akkor teljesen felesleges ennyiszer kiírnod ezt, mivel ha nem fogadsz meg semmit, akkor ez így csak panaszkodás és semmi nem fog változni.


Amit nem értek az az, hogy mitől vagy te ennyire különleges abban a faluban, hogy mindenki veled foglalkozzon.


El kellene jönnöd abból a faluból amilyen hamar csak lehet.

jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Itt mindenki ismer mindenkit, előtte 12 évig kitűnőn most fogást találtunk. Direkt csinálják, hogy idegesítsenek, meg főleg a fiatal korosztály kiröhög. Aki nem járt egyetemre, nyilván nem tudják, hogy milyen nehéz és nekem eszembe nem jutna, valakit csesztetni emiatt. Rádásul ezek a tanárok nagyon durvák, be nem vállaltal volna a szüleim ekkora szégyent, inkább kikészítsük, "hajtjuk" hogy meglegyen... Egyik kollégájukat bokott póknak gúnyolják, mert megbukott egyetemi éneken... Nonszensz... A szüleim sem azon vannak kiakadva, hogy ezt mégis hogy képzelik, hanem "tanulni kellett volna p..szok, b..sztál tanulni, mit mondok a Katinak, miből írod a szakdolgozatot, nem szégyelled magad, most mindenki téged röhög". Mikor nem lett meg egyik vizsga, azt is tudta az egész falu... Ilyen környezetben nem opció bármi is, azt .meg, hogy előtte jó tanuló voltam, nem tudom, miért jogosítja fel őket erre. De anyámék sem őket igazítják útba. Most is letamádnak, hogy "na sikerült a diplomád, miért ezt mondta xy, hogy nem".



Ha szóbahozom, hogy elköltözöm, vagy elmegyek külfödre, akkor ordítozást rendeznek anyámék.

jan. 11. 12:00
 8/23 anonim ***** válasza:

Itt anyáddal is hatalmas a probléma.


Akkor ordítsanak. Az lenne a legjobb neked ha lecsökkentenéd az anyáddal való kapcsolatot a lehető legminimálisabbra.

jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Ha szóbahozom, hogy elköltözöm, vagy elmegyek külfödre, akkor ordítozást rendeznek anyámék." - Akkor fogd a cuccaid és menj, nem kell bejelenteni előre ha tudod hogy úgyis ez lesz. Anyád se normális hogy ennyire ezen rugózik ki mit gondol rólatok, nem kéne neked is ezt átvenni tőle. Költözz el egy másik városba vagy menj külföldre ahol a kutya se ismer és nincs aki számon kérjen mindent. Ha érdekel amúgy amit tanultál jelentkezhetsz másik egyetemen is arra a szakra, legtöbb kreditet elfogadják ha azonos szak, aztán nem kell hirdetni hogy hol tanulsz. Vagy ha egyetemre nem akarsz menni szakmát is tudsz tanulni, jobbak úgy külföldön is az esélyeid, mint csak érettségivel. De ennek nincs értelme hogy csak panaszkodsz, viszont meg se próbálsz kiszakadni az adott környezetből. Elején nyilván szívás ha nem igazán van megtakarításod, de ennél az is jobb ha elmész egy gyárba vagy boltba kasszázni és kitalálod hogy mit is akarsz kezdeni magaddal anélkül hogy a szüleid vagy a falubéliek mondanák meg.

Van egy barátnőm aki hasonlóan életképtelen, ugyanúgy nem költözik el mert az anyja nem akarja, nem randizik azokkal akiket az anyja nem enged el, itt a csaj lassan 30 éves és még mindig haza kell érnie este 9-re. Neki is csak ennyi megy hogy az anyját szidja, mintha nem egy felnőtt nő lenne aki bármikor leléphetne otthonról. Nem fog Nálad se magától változni a helyzet, ha nem teszel ellene semmit.

jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb nyugodtan csevegj a falubeliekkel és mond meg nekik, hogy otthagytad az egyetemet, mert tköd tele van velük és foglalkoztat a gondolat, hogy onlyfansozni fogsz jó pénzért.


Aztán meg azt, hogy világkörüli utat tervezel az új migráns barátoddal, aki egy namíbiai feka és már útban van a gyerek is.


Ha zsinórban nyomod nekik a hlyeségeket, egy idő után csak megunják, addig meg tegyél rájuk sok lapáttal, ha ez minden szórakozásuk! :)

jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!