Kinek mi a véleménye ezekről a gimnáziumokról?
-Madách Imre (Budapest)
-Szinyei Merse Pál (Budapest)
-Madách Imre (Vác)
-Könyves Kálmán (Budapest)
-Károlyi Mihály (Kispest)
(Ezeknek az iskoláknak csak a spanyol tagozatait nézzétek)
Kérdéseim: Milyen iskolának számít(pl.: erős,gyenge)?, Nehéz bekerülni?, Mekkora a túljelentkezés?, Milyen a közösség ?, Alapítványi iskola e valamelyik?, Milyen szintű nyelvtudást kapnak a diákok spanyol és angol nyelvből(pl.: C1,B2) ? Megéri e oda jelentkezni?, Öltözetet szigorúan veszik? Stb.
Bármilyen infót amit tudtok valamelyik gimnáziumról, azt izgatottan várom! :D
A VII. kerületi Madáchba jár a lányom, igaz, nem spanyol tagozatra.
Ez egy nagyon erős gimnázium, az előző HVG ranglistán a 9. helyen szerepelt.
A közösség fantasztikus, rengeteg program van, nem csak osztályon belüli, de osztályok, sőt, évfolyamok közötti programok is vannak.
Egyáltalán nem vaskalapos iskola, nem szólnak bele az öltözködésbe, se a hajszínbe.
Ide azért elég magas pontszámokkal lehet bejutni.
A statisztikai adatokat (hány helyet hirdettek meg, hányan jelentkeztek, mennyi volt a ponthatár...) megtalálod a [link] oldalon. Szintén itt találsz szóbeli tapasztalatokat is a suli neve melletti szövegbuborék ikonra kattintva. (Az idei beiskolázási statisztikát még nem tette közzé az Oktatási Hivatal, ezért a létszámadatokat még csak a korábbi évekre találod meg, de az iskola a honlapján nyilvánosságra hozta a ponthatárokat, így azokat már föl tudtuk vinni.)
Pontszámítás:
- írásbeli: 2 x matek + 2 x magyar = max. 200 pont
- vitt pontok: 7-8. osztály magyar irodalom, nyelvtan, matek, töri, idegen nyelv, plusz fizika és kémia közül a jobb, illetve biosz és földrajz közül a jobb = max. 70 pont
- szóbeli: magyar nyelvű szóbeli: 40 pont + idegen nyelvű szóbeli: 40 pont = max. 80 pont
Összesen tehát 350 pontot lehet elérni.
A spanyol NYEK tagozat haladó angol nyelvvel párosul, ezért angolból van szóbeli erre a tagozatra. A nyelvi követelmények a felvételi tájékoztatóban szerepelnek. (A tavalyi tájékoztatót eléred a sulinavigátoron, ha rászűrsz az iskolára, és a neve melletti mappa ikonra kattintasz.)
A szóbeli behívás ponthatárát a jelentkezések beérkezése után határozzák meg. Idén a spanyol NYEK-re 234 pont volt a határ az elérhető 270-ből (írásbeli + vitt). Ez azt jelenti, hogy kitűnő bizonyítvány mellé (=70 pont) 82 pontos írásbeli (=164 pont) volt szükséges.
Arra is érdemes figyelni, hogy a szóbelire való behívásnak van egy másik feltétele is: a vitt pontokból legalább 63 pontot el kell érni. Aki ennél kevesebb pontot visz, azt akkor sem hívják be szóbelire, ha egyébként a behívási ponthatárt elérte volna.
Ennek a tagozatnak az idei felvételi ponthatára 319 lett, ami azt jelenti, hogy kitűnő bizonyítvány és maximális szóbeli pontszám esetén 85 pontos írásbeli volt szükséges.
A Madách nem alapítványi iskola.
Angolból általában előrehozottan megcsinálja mindenki az emelt érettségit, a NYEK-es osztályokban 12-edik évfolyamon már nincs is angol nyelvóra. Angolból reálisan elérhető a C1 szint már 10-11. osztály végére.
A spanyol tagozattal nincs tapasztalatom, de a B2 szint garantált, hiszen a NYEK-esek emelt érettségit tesznek a kezdő nyelvükből is, ami 60% fölött B2 nyelvvizsgát ér, de ilyen óraszámok mellett a C1 nyelvvizsga is elérhető szerintem.
(A lányom nem NYEK-es osztályba jár, francia a második idegen nyelve, 11-12-edikre felvette a franciát fakultációra, így a 4 év alatt heti 4-4-6-6 francia órája van, és ők ezzel az óraszámmal is az emelt érettségire készülnek.
A spanyol NYEK-es osztály spanyol óraszáma [ha felveszi a spanyolt 11-12-edikben faktultációra]: 11-5-5-5-5. Ezzel szerintem elérhető a C1-es szint 12-edik végére.)
Ebben az iskolában magas szintű az oktatás, és ez igaz a nyelvek mellett a közismereti tárgyakra is.
"Milyen szintű nyelvtudást kapnak a diákok spanyol és angol nyelvből(pl.: C1,B2) ?"
Sehol sem "kapnak" X szintű nyelvtudást a diákok. Vannak, akik lusták, és messze nem érnek el olyan szintre, mint a velük egy csoportban tanuló szorgalmasok. Annyi várható el egy gimnáziumtól, hogy a középszintű érettségire felkészítsen. Ha ennél is többet vállal, az benne van a pedagógiai programjában, ott nézz utána. Meg a házirendeket is nézd át, hogy kiderüljön, mi az elvárás az öltözetet illetően. De azért ha ezen múlik az iskolaválasztás...
Mi a probléma az #1-es válasszal?
Aki lepontozta, írja már meg, mi az, ami nem igaz belőle!
Ha pedig nincs ellenérv, akkor miért kell lepontozni?
"mi az, ami nem igaz belőle"
A szavazás nem az igazságtartalomról, hanem a hasznosságról szól (elvileg, aztán mindenki úgy értelmezi, ahogy épp jólesik neki - pl. én sem mindig ugyanolyan szempontból szavazok).
Oké. Akkor mi az, ami nem hasznos belőle? A kérdező minden kérdésére kitér. Egy iskoláról szól, hisz a válaszadónak arról az egyről van tapasztalata.
Több kérdésnél is látom, hogy aki leírja a tényeket, azt lepontozzák. Komolyan, az embernek ilyenkor elmegy a kedve a válaszadástól. Sőt, az egész fórum követésétől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!