Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a legidegesítőbb dolog a...

Mi a legidegesítőbb dolog a tanárokban és miért? Van olyan akiket nem kedvelsz?

Figyelt kérdés
2023. szept. 23. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

A közönyösség, monoton, lazító beszúrások nélküli órák és a kivételezés "kiskedvencekkel". Matek tanárom,kemia tanárom ilyen. Büntetés minden órájuk, unalmasak.

Kedvelem a szakrajz tanárom, órán ellő egy két poént, laza de megköveteli a tudást és mert igényes, grafit akt képeket rajzol és néha direkt elfelejti letakarni óra előtt, hogy aki akarja meg tudja nézni. Fizika szintén jó fej, hasonló de ő nem rajzol

2023. szept. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Monoton hangon ledarálja az anyagot. Kérdezni nem lehet, közli, hogyha nem érted keress magán tanárt. A leadott anyagból másnap dogát irat, mintha nem kellene más tárgyakból is készülnöm.

Van pozitív példa is, vannak olyan tanáraim akik érdekesen adják le az anyagot, sokkal jobban megragad bennem, ráadásul nem haladunk tőle lassabban

2023. szept. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb dolog, amit el tudok képzelni, hogy tömegként kezeli a diákokat ahelyett, hogy egyénekként kezelné őket, egyéni személyiséggel, családi háttérrel, érdeklődési körrel, célokkal. A jó tanár egyénekre fókuszál és nem diákokra.
2023. szept. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
84%

Az előbb említett dolgokon kívűl a negatív kivételezés. Nem szokott érdekelni, ha a tanárnak van kiskedvence. Viszont engem sok tanár nem szeret, mert nem vagyok szimpatikus. Ezzel még nem lenne baj, de sokszor kapok negatív visszajelzést tőlük amikor nem érdemelném meg.


Illetve, ha egy felesleges tantárgyat(például műszaki suliban a természet ismeretet)szándékosan megnehezít, és folyamatosan számonkérést tart.

2023. szept. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon kevés olyan tanárom volt, aki nem a saját tárgyát tartotta a legfontosabbnak. Érettségi (és akkor még felvételi) előtt a legutolsó semmire nem való tárgyból is szemétkedett, íratott az utolsó napokban is...
2023. szept. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerencsére nekem nagyon jó tanáraim voltak, egy-két kivétellel. Volt akitől rettegtem, mert mindenért ordítozott velünk, pedig én aztán nem voltam rossz gyerek. Egyszer ettem az uzsonnám, és nekiállt ordítani velem, hogy nehogy eldobáljam a szalvétát. Meg se fordult a fejemben, hogy ne a kukába tegyem, de ő azért leordított.


Amit nagyon utáltam, az a személyeskedés. Volt egy barátnőnk, semmi baj nem volt vele se az iskolában, se sehol, de mivel félcigány volt, az egyik tanárnő mindig kipécézte. Volt, hogy szólt nekünk, menjünk oda hozzá, odamentünk vagy öten, erre ráripakodott erre a lányra, hogy neked nem szólt senki, eltakarodsz innen... mi meg álltunk ledöbbenve. Utána azt mondta nekünk, hogy mi rendesen vagyunk nevelve, ne barátkozzunk ezzel a lánnyal, mert hogy néz az ki... mondom, semmi gond nem volt se a lánnyal, se a családjával amúgy...


A keresztfiam iskolájában van egy nő, felsősöket tanít, de mindig ő van beosztva alsós napközibe is helyettesíteni, ha kell. Mentünk a gyerekért, akik épp valami sorverseny szerűt játszottak, megálltunk megvárni, hogy végezzenek. Ez a nő meg odajött, hogy nézzük már meg, hogy azt a kis szerencsétlent, meg azt a dagadékot minek veszik be a játékba, az ilyen örüljön, ha nézheti... mondtam neki, hogy nem fair így beszélni kicsi gyerekekről, de még ő szívta fel magát, hogy ebben semmi rossz nincs...

2023. szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Volt néhány olyan tanárom, aki többször is éreztette a diákkal, hogy nem elég okos, hanem inkább buta. Legfőképp egy olyan tanár volt, akinél ez így a legerőteljesebben megmutatkozott. Persze ezt így nyíltan nem mondta ki, de ha valaki rossz jegyet kapott a dolgozatnál, akkor a tanár mindig hozzáfűzött valamilyen lenéző hozzászólást, illetve ha valaki a táblánál nem tudott megoldani egy feladatot, akkor is. Ez szerintem elfogadhatatlan. Ha valaki ténylegesen gyengébb képességű is, tényleg egy felnőtt ember, egy tanár úgy gondolja, hogy a legjobb, ha azt érezteti is vele, és az osztály előtt megalázza a beszólásaival? Erre az órára rendesen gyomorgörccsel jártam, mert féltem, hogy nem tudok megoldani majd egy feladatot és majd beszólogat a tanár. És most nem, nem arról beszélek, hogy a tanár visszajelzést tesz arra, hogy többet kéne tanulni vagy ilyesmi, mert az egy normális hozzászólás lenne amúgy.


De amúgy azt sem szerettem soha, amikor valaki hisztit csapott akkor, ha egyszer nem volt ott a tankönyved vagy a házi feladatod nem volt kész. Mármint persze, frusztráló ha egy diák sosem csinál házit, és ott meg is értem, viszont szerintem a legjobbakkal is előfordul, hogy egyszer véletlen otthon hagyják a felszerelésüket, és sok tanár ezt nagyon túlreagálta.


Emellett volt olyan tanárom is, aki mindig ugyanaz az 5 ember közül feleltetett kb. mindig. Pl. engem 3 évig tanított, és én feleltem nála egyszer, de fogadni merek, hogy volt olyan osztálytársam, aki egyszer sem. Mindig ugyanazokat feleltette, és nem, nem azért mert "ők úgy is tudják az anyagot". Pont azokat feleltette mindig, akik az első felelésükkor rossz jegyet kaptak, és azután mindig ők voltak a célpontok. Persze, ez a többieknek (nekem is) jó volt, mert mi nem igazán feleltünk, de azért eléggé szemét dolog amikor valaki ennyire rászáll pár diákra.

2023. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz népszerű, amit írok, de azt utálom, hogy zömük nagyképű és oktatott tárgyán kívül nem ért semmihez.

A főnököm és programozó testvérem kifejezetten utálják a tanár ügyfeleket, mert nagyszájúak és borzasztóan nehéz megértetni velük dolgokat.


Ezen kívül egy kezemen meg tudom számolni, hány normális tanárom volt általánosban és középiskolában.

A lexikális tudás erőltetés, a kivételezés. Burkoltan lehlyéztek diákokat..

A vicc az, hogy inkább azok az osztálytársaim vitték többre, akik megbuktak vagy gyengébb jegyeket kaptak. Gőzük nem volt arról a tanároknak, ki milyen képességekkel rendelkezik. Persze úgy nehéz is, hogy mindenkit egy módszerrel oktatsz.

2023. okt. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Amilyen tanárokkal én találkoztam eddig (nem ugyanarra a tanárra érvényes az összes)

- nem kötelező érettségi tantárgy, és úgy viselkedik, mintha mindenkinek kötelezően érettségiznie kellene belőle, és aki nem jó belőle, vagy nem arra koncentrál, azzal is perel, hogy "de hát ha érettségizel belőle, ahhoz tudnod kell..."

- aki gyerekes bosszút áll diákokon bizonyos dolgokért (pl. hogy a kedvenc diákja nem az ő órájára ment fakultációra, vagy mert a diákok nem mentek fel a tanárokhoz megkeresni, amikor ő felejtette el, hogy órája van és be kellene érnie időre)

- aki pofára osztályoz, kivételez és vannak kedvencei (és basszus, azt még meg is értem, hogy az a kedvence, aki jól tanul... de sok esetben nem, hanem akinek a leggazdagabbak a szülei, akinek szülői munkaközösségesek a szülei, aki egy másik tanár gyereke, akik a gyerekeik haverjai és sorolhatnám)

- aki nem alkalmas tanárnak - aki csak tudja az anyagot, de sem értelmezhető módon átadni nem tudja, sem fegyelmet nem tud tartani üvöltés meg hiszti nélkül, az ne menjen tanárnak, van más munkalehetőség is

- aki annyit tud, amennyi a tankönyvben van összvissz, mert azt bemagolta, és ha vki vmi pluszt kérdez, még utánanézni sem hajlandó

- akiben nincs egy cseppnyi emberség sem... pl. hogy nem felelteti le azt az embert, aki előző nap a baleseti sebészeten volt végig igazoltan, amiért tesiórán egy másik társunk foggal beleállt a fejébe...

- aki az "okos" gyerekeket példastatuálás miatt szigorúbban osztályozza, mint a többit (és itt most nem feltétlen butákra gondolok, hanem azokra, akiknek simán rosszabbak a jegyeik)

- aki nem tudja, hol a helye, és tényleg barátkozik a tanítványokkal, rosszabb esetben még "románcba" is bonyolódik

júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!