Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat konzultációt...

Szakdolgozat konzultációt hogyan kell felvenni?

Figyelt kérdés

Most lesz az 5. félévem és a neptunban van a tárgyfelvételnél szakdolgozati konzultáció I. tanrátgy 5.félévre javasolt valamint szakdolgozati konzultáció II. 6. félévre javasolt.


Nekem ez lesz az utolsó félévem lényegében mert a 6.félévben csak 1 tárgyam lesz + maga a szakdoga és a záróvizsga legalábbis én így tervezem.

(gyakorlatom már megvan)


Próbáltam a TO-val beszélni de reménytelen. Csak azt mondogatták vegyek fel mindent minnél hamarabb.

Tehát ezeket a konzultációkat felveszem és amikor megbeszélem a tanárral megyek és találkozunk? de ezt már 5.félévben is kell/lehet vagy elég a 6.-ban vagy az már késő?

Valamint azt úgy lehet, hogy én a 6.félévben megcsinálom azt az 1 tárgyat + szakdogát+ záróvizsát ?


Remélem nem értettem félre semmit vagyis nem is mondtak semmit én ezt csak így gondoltam, hogy így lenne jó.


2023. aug. 25. 13:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Siman megirod, itt minden kerdes alatt eiogatjak az ember, hogy mae 1 evvel elotte el van kesve... :D Lenyeg , hogy JÓL talad ki mirol is akarsz irni, mert mar volt olyan ismerosom aki olyan temat dolgozott fel amiheh konkretan nem volt szakirodalom. ( ennyi esze van :D ) Masiknak meg az egesz szakirodalomkutatas volt, amit ugyacsak nem szeretnek vedesnel ha egyaltalan engedik leadni. Tiedbe is biztos kell szakirodalom ,de ha tudod akkor kb 40-60 szazalekban legyen a szakirodalom es a gyakorlat resz vagy maskent a feladatkidolgozas. Elso felevben nalunk a szakirodalomkutatas 70 szazalakat kellett megirni..Hidd el jobban jarsz, ha ezt az elejen osszerakod es a maradek 30-35 oldallal kell csak foglalkoznod utolso felevben.
2023. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Bocs telorol irtam komasan, nem olvastam vissza :D
2023. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Ja meg a konzulenst is jol valaszd meg az elso felevben mert az enyem egy fasz volt es konkretan egy k**va kerdesre nem tudott annyit mondani konzultacion, hogy igen vagy nem pedig a szakmaban dolgozott es a vegzettsege is meg volt hozza :D Meg mindig ideges vagyok ha visszaemlekszem a "konzultaciokra".
2023. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

#21 Én sem értem miért kell az embert beparáztatni. Nyilván nem 1 hét alatt szeretném összecsapni de 1 év az túlzás. Jobban a tétel kidolgozástól félek, azt viszont már az 5.félévben szeretném elkezdeni, hogy a 6.-ra meglegyen a záróvizsgához. Egy konkrét vállalkozás pénzügyi elemzése lesz a témám, nem tudom ehhez milyen szakirodalmat lehet írni.


2 tanáron gondolkozom.

Az egyik nagyon kedves, mindig válaszol a levelekre is. Tőle merek kérdezni. Van egy másik tanár akitől kicsit (nagyon) félek viszont szakmailag toppon van. Ezért vagyok nagy dilemmában, mert ha az utóbbit választanám, akkor biztos, hogy ő az utolsó betűig átnézné. Ha viszont nem őt választom a vizsgán fix bele kérdezne.(Előző évekből is mondták, hogy mindig kérdez) De a konzultáción meg tartanék tőle, úgyhogy ezen még nagyon agyalok.

2023. aug. 26. 10:19
 25/28 anonim ***** válasza:
Én személy szerint a szigorúbbat választanám, mert akkor nem őt kapod bírálónak vagy kevesebb az esélye, annak hogy a védésen beleköt vagy belekérdez.
2023. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Igen ezen agyalok én is, csak megmondom az őszintét, hogy nagyon félnék vele dolgozni. A suliban is inkább kerültem. Ő egy igen okos tanár, én meg olyan butának érzem magam, ha kérdezni kell. Tudom ez a dolguk , azért vannak. De én van akihez nem szívesen szólok hozzá.


Illetve van még 1 tanár akin gondolkozom. Ő is segítőkész. Munkahelyi vezetés a témája, ami érdekel is és szívesen olvasnék utána. Viszont kicsit úgy érzem, hogy a számvitel szakhoz ez a téma nem igazán passzolna és a vállalat elemzést kellene választanom. Ami annyira nem érdekel, mármint a számolások, elemzések biztos stresszesek. Úgy érzem, hogy ez a munkahelyi vezetés, olyan "alibi" téma lenne egy számvitel szakon végzett embernek.

2023. aug. 26. 13:42
 27/28 anonim ***** válasza:
Kerdezz korbe ki a jobb konzulens.Van aki jofej, de konkretan le se szarja mit csinalsz, majd 3 hettel leadas elott akarja a felet ujrairatni a dolgozatnak...En is a kemenyebb kezut valasztanam, aki nem szarja le mit csinalsz es szakmailag ott van a szeren. Sokkal egyszerubb, ha ket hetente osszeultok es elmondja mit es hogyan kellene leirnod.
2023. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Körbe kérdeznék én is szívesen de nincs kitől.

Van egy sulis csoport ott bárki kérdez bármit. Legyen az vizsga, zh, tétel... Senki nem segít semmit.

Szívesen beszélnék valakivel aki már végzett itt és tudna segíteni. Már próbáltam írni embereknek akik tudom hogy ide jártak de semmi válasz....

2023. aug. 26. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!