Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat konzultációt...

Szakdolgozat konzultációt hogyan kell felvenni?

Figyelt kérdés

Most lesz az 5. félévem és a neptunban van a tárgyfelvételnél szakdolgozati konzultáció I. tanrátgy 5.félévre javasolt valamint szakdolgozati konzultáció II. 6. félévre javasolt.


Nekem ez lesz az utolsó félévem lényegében mert a 6.félévben csak 1 tárgyam lesz + maga a szakdoga és a záróvizsga legalábbis én így tervezem.

(gyakorlatom már megvan)


Próbáltam a TO-val beszélni de reménytelen. Csak azt mondogatták vegyek fel mindent minnél hamarabb.

Tehát ezeket a konzultációkat felveszem és amikor megbeszélem a tanárral megyek és találkozunk? de ezt már 5.félévben is kell/lehet vagy elég a 6.-ban vagy az már késő?

Valamint azt úgy lehet, hogy én a 6.félévben megcsinálom azt az 1 tárgyat + szakdogát+ záróvizsát ?


Remélem nem értettem félre semmit vagyis nem is mondtak semmit én ezt csak így gondoltam, hogy így lenne jó.


2023. aug. 25. 13:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért egy kisdiplomás szakdoga nem lehet olyan nagy ügy, hogy egy teljes év kelljen rá úgy, hogy neki az utolsó féléve gyakorlatilag szabad lesz, más dolga se lesz, csak az, hogy szakdogát írjon...
2023. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%
A szakdolgozatírás nem csak magából az írásból áll. Mire odáig eljut az ember, az már tényleg a legkönnyebb része és lehet vele végezni pár hét alatt. Nem is azért kell időben nekiállni, mert 2 félév alatt folyamatosan írod, hanem mert az elején csak olvasol a témádról, kutatsz, ilyesmi. Ha majd agyvérzést akarsz kapni az utolsó félévedben, mikor nulláról kezdenéd és szembesülsz vele hogy azért jobb lett volna előbb nekiállni, szíved joga.
2023. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#11

Igen, én is ezen az állásponton vagyok.

Kisdiplomásnak nem mondanám, nem a leggagyibb büfészakon vagyok de, ha csak jövőre kell ezt leadnom is idén elkezdtem szerintem jövőre már azt se tudom mit írtam bele. Arról nem beszélve, hogy számolni is kell benne, elemezni, az adatok sem lesznek frissek.

2023. aug. 25. 16:53
 14/28 A kérdező kommentje:

#12

Senki nem akar agyvérzést kapni.

Miért is kapnék, mikor egy teljes félévem lesz rá? Van aki 3-4 hét alatt írja meg.

Mindig előre gondolkozom , most is azt teszem.

Szimplán az én témám nem olyan, hogy könyveket kell hozzá kiolvasni meg 2 félévig adatokat keresni.

Nekem számolni, elemezni kell. A konkrét vállalatot még nem találtam ki, de azt tudom, hogy vállalat elemzés lesz.

2023. aug. 25. 16:57
 15/28 anonim ***** válasza:

"Nem is azért kell időben nekiállni, mert 2 félév alatt folyamatosan írod, hanem mert az elején csak olvasol a témádról, kutatsz, ilyesmi."

Egyfolytában olvasol a témáról, meg kutatsz, amíg egyetemre jársz... Nyilván tudod, hogy majd szakdolgozatot kell írnod, így folyamatosan jár az eszedben valamilyen szinten, hogy kb. milyen témából, egyre inkább kikristályosodik az évek folyamán, hogy kb. milyen fajta dolgozat lesz. De konkrétan elkezdeni a szűk témában olvasni elég az utolsó félévben, úgy is belefér majd az írás is.

2023. aug. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"Kisdiplomásnak nem mondanám, nem a leggagyibb büfészakon vagyok"

Nem úgy értettem :) , hanem arra gondoltam, hogy valószínűleg alapdiplomához kell, amihez kevésbé elvárás, hogy kutatás legyen benne, úgy tudom.

2023. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
76%

"hogy kutatás legyen benne"

Mármint hogy feltaláld a spanyol viaszt, úgy értem. Mert kutakodni mindenféle információ után a releváns szakirodalomban még szép, hogy kell...

2023. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

#15 Ki az a hülye aki egyfolytában a szakdoga témáját olvassa? Már ne is haragudj... Senki nem kezd el már az 1.félévben erről olvasni...

Vállalkozást fogok elemezni ezt tudom de minek olvassak utána folyamatosan? Elég ezzel foglalkozni ha már tényleg írom....


#17 Vállalkozást elemzek

A konkrét vállalkozást még nem tudom.

(Szolnok megye)

Kell bele néni szakirodalom de nem azon lesz a hangsúly hanem a számolásokon, elemzésen

2023. aug. 25. 19:01
 19/28 anonim ***** válasza:
59%

"Ki az a hülye aki egyfolytában a szakdoga témáját olvassa? Már ne is haragudj... Senki nem kezd el már az 1.félévben erről olvasni..."

Az adott szakkal foglalkozol az 1. félévtől kezdve. Azért valami köze csak lesz a szakdogának ahhoz a szakhoz, amin tanulsz éveken át, nem? Ha nem látod át az összefüggéseket, már régen rossz...

2023. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Már 10x leírtam, hogy vállalkozás elemzést fogok választani hisz ez illik a szakomhoz.

Természetesen tanultam elemzést is és számviteli mutatókat is.

De ehez nem kell "folyamatosan" a szakdogával foglalkozni.

Főleg hogy 4.félévben volt elemzés tárgyam és számviteli elemzés tárgyam is ami ehhez kelleni fog.

Nem a kutatásról fog szólni, sokkal inkább a számolásról, összehasonlításról, következtetésekről.

2023. aug. 25. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!