Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat konzultációt...

Szakdolgozat konzultációt hogyan kell felvenni?

Figyelt kérdés

Most lesz az 5. félévem és a neptunban van a tárgyfelvételnél szakdolgozati konzultáció I. tanrátgy 5.félévre javasolt valamint szakdolgozati konzultáció II. 6. félévre javasolt.


Nekem ez lesz az utolsó félévem lényegében mert a 6.félévben csak 1 tárgyam lesz + maga a szakdoga és a záróvizsga legalábbis én így tervezem.

(gyakorlatom már megvan)


Próbáltam a TO-val beszélni de reménytelen. Csak azt mondogatták vegyek fel mindent minnél hamarabb.

Tehát ezeket a konzultációkat felveszem és amikor megbeszélem a tanárral megyek és találkozunk? de ezt már 5.félévben is kell/lehet vagy elég a 6.-ban vagy az már késő?

Valamint azt úgy lehet, hogy én a 6.félévben megcsinálom azt az 1 tárgyat + szakdogát+ záróvizsát ?


Remélem nem értettem félre semmit vagyis nem is mondtak semmit én ezt csak így gondoltam, hogy így lenne jó.


2023. aug. 25. 13:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
A tanártól kérdezd meg.
2023. aug. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Még nem lehet tanárt választani.

Nem is az ő dolga lenne hanem a TO, ahol már próbálkoztam telefonon is emailben is személyesen is de egyszerűen hozzá nem értő emberek ülnek ott.

2023. aug. 25. 13:08
 3/28 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy iskolánként, szakonként más és más, de úgy gondolom, hogy ha van Szakdolgozat I és II, akkor mindkettőt fel kell venni és nem egyszerre, hanem egyiket most, a másodikat következő félévben. (El tudom képzelni, hogy valamilyen külön kérvénnyel meg lehet oldani, hogy egyszerre a kettőt, de nem biztos.) Ennek elvileg az lenne az értelme, hogy ne egy félévben próbáld megcsinálni az egész szakdogát, hanem már kezdj el foglalkozni vele korábban.

Az, hogy ez konkrétan mit is jelent, tanártól függ. Hallottam többféle változatot. Volt, aki rendszeres heti haladást és beszámolót kért, volt, akinél ez csak ilyen "ha van kérdésed, keress" jellegű volt. Volt, aki azt mondta, hogy az első félévben elég, ha elkezded és már van belőle valami készen, de volt, aki azt mondta, hogy a másodikra már csak a megírás maradjon, a lényegi munka legyen elvégezve. Valaki komolyan osztályozta, valakinél "látom dolgoztál vele, 5-ös" volt az osztályzás.


Az viszont biztos, hogy mielőtt véglegesen felveszed a Szakdoga konzultáció tárgyat, egyeztetni kell a tanárral, hogy vállal-e és mi lesz a konkrét témád.

2023. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg akármelyik tanártól, hogy nálatok hogy szokott ez lenni, mert a TO nem segít. Nem ciki, ha nem tudsz ilyesmit, nyugi. :) Valami szimpatikus tanártól kérdezd, akiről tudod, hogy szívesen fog segíteni.
2023. aug. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Tárgyfelvétellel kapcsolatban a TO-nak írj, a tanárok nem értenek ezekhez a technikai dolgokhoz. Ha kell, adj be egy általános kérvényt, amiben leírod, hogy mit és miért szeretnél, és kész.
2023. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy ha azt írod, hogy a hatodik félévben még lesz egy tárgyad (tehát nem abszolválsz most) és akkor akarod írni a szakdogát, akkor mi az akadálya annak, hogy akkorra vedd fel a konzultáció 2-őt. Csak jó az ha az írás közben tudsz konzultálni nem?
2023. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

"Most lesz az 5. félévem és a neptunban van a tárgyfelvételnél szakdolgozati konzultáció I. tanrátgy 5.félévre javasolt valamint szakdolgozati konzultáció II. 6. félévre javasolt." Ez teljesen oké. Így vedd majd fel őket, ennyi.


"Nekem ez lesz az utolsó félévem lényegében mert a 6.félévben csak 1 tárgyam lesz + maga a szakdoga és a záróvizsga legalábbis én így tervezem." Akkor nyilván nem ez lesz az utolsó féléved.


Haladj úgy, ahogy a mintatanterv előírja. 5. félévben vagy, tehát felveszed az erre a félévre ajánlott I.-et. A következő, 6. félévben meg majd felvszed a II.-t. Ennyi, tiszta sor. Mi a kérdés egyáltalán?

2023. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#3 Nem egyszerre szeretném felvenni (1 félévben) hanem az 5.-ben az elsőt a 6.-ban a 2.-at. Kérdésem az, hogy én még az 5.félévben nem terveztem ezt írni. Úgy gondoltam elég a szakdogára a 6.félév + a záróvizsga.

De akkor ezek szerint az 5.-ben már kell tanár, szakdoga cím, elkezdeni...?


#4 Ez is megtörtént. Pont akinél egyébként szeretném majd írni, de nem tudott rá válaszolni. Forduljak a TO-hoz (akik pont nem oda valóak...)


#5 Már megtörtént! Ahogyan le is írtam! Kerestem őket e-mailben, telefonon, személyesen. Válasz az volt, vegyek fel mindent minél hamarabb és haladjak. De nem ez volt a kérdés...


#6 Igen 1 darab tárgyam lesz ami levelezős jellegű, tehát nem sokat leszek bent. Azzal nincs gond, hogy a konzultáció 2-t akkora veszem fel. Az a kérdésem, hogy ha már az 5.félévben fel kell venni, akkor nekem most szeptembertől úgy kéne mennem, hogy tudom kit szeretnék választani konzulensnek, milyen témát és már idén el is kellene kezdenem írni? Mert én a 6.félévre szerettem volna ezt.


#7 Úgy gondoltam, hogy bejárós félévem amikor vannak tárgyaim is mert ami jövőre lesz az az 1 db tárgy levelezős jellegű azaz 1-2 alkalom lesz össz-visz.

Az a kérdésem, hogy most fel kell venni 5.félévben a konzultáció I.-et akkor nekem most szeptembertől már úgy kellene mennem, hogy tudom a szakdoga témáját, a konzulens nevét(akit szeretnék)? És el is kellene kezdenem írni?

Én 6. félévben gondoltam ezt megírni és nem idén.

Ezért érdeklődöm, hogy ha ezt felveszem márpedig fel kell, akkor már nekem ebben a félévben hozzá kell kezdjek?

2023. aug. 25. 16:25
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el kell kezdened foglalkozni a szakdolgozattal már ebben a félévben. Keresned kell témavezetőt (ő fog jegyet adni a konzultációs tárgyra is), ki kell találni a témát, sok szakirodalmat olvasni. Ne szúrj ki magaddal, ne akard az egészet az utolsó félévre halogatni.
2023. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

#9

Ez azért érdekes számomra, mert a végzősökkel is volt órám tavaly és tisztán emlékszem, hogy ők 1 félév alatt írták meg. Órán kérdeztek 1-2 dolgot a tanártól.

Épp ezaz, hogy nem szeretnék magammal kiszúrni. Idén lesz 8 db tantárgyam + mellette dolgozom is és akkor még írjam a szakdogát is. Jövőre "csak" munka + az az 1 db tárgy, tehát nekem sokkal kézenfekvőbb lenne jövőre írni.

Akikkel beszéltem mindenki max 3 hónapot töltött vele. Nem 2 félévet.

2023. aug. 25. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!