Egyetemre mit vegyek?

Figyelt kérdés

Most kezdem, és őszintén szólva fogalmam sincs mire számítsak.

Az órákra mit kell majd magammal vinnem? Sokszor hallottam mostanában, hogy laptopot használnak, de én annyira nem rajongok a dologért.

Füzeteket még azért használnak manapság, ugye?

És tudom, hogy úgyis elmondják majd, mindent amiről tudnunk kell, de ma megyünk egy nagyobb kört és amit lehet meg akarok venni.

Tapasztalat alapján, mik azok a dolgok, amire mindenképp szükségem lesz?

Amúgy gazdálkodási és menedzsment szak.



2023. aug. 25. 06:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én használok még füzetet és lapokat. Nem mindig és mindenhol praktikusak, ugyanakkor nekem sokat segít ha leírom az infókat.

Úgyhogy igen, vigyél egy füzetet. Nem kell több első körben, majd első hét után meglátod miből érdemes külön füzetet venni.

2023. aug. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a többség füzetet vagy befűzhető lapokat használt, nem laptopot vagy tabletet. Vegyél néhány füzetet (nem kell először minden tárgynak külön), aztán majd meglátod, hogy mire van szükség. Toll sosem árt. Minden más szaktól/embertől is függ.
2023. aug. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyrészt nekem akarok csak ezért nagyon táskát cuccolni, hogy egy a/4 füzet vagy mappa beleférjen (250 km vonatozás oda is, vissza is, cipelje a fene). A korábbi szakomon bevált a filofax notebook, nem olcsó, de praktikus.
2023. aug. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ajánlom, hogy olyan A4 spirál füzetet vegyél (egy kockásat és egy vonalasat), amelynek a lapjai perforáltak (szépen kitéphetők) és lefűzhetők (lyukasztottak). Így csak ezt a két füzetet kell az órákra vinned, s otthon bármikor külön-külön le tudod fűzni az egyes tárgyakhoz tartozó jegyzeteidet. Íróeszközként pedig zselés tollat ajánlok; ez ugyan drágább, de hatékonyabban és szebben lehet vele gyorsan írni, mint a hagyományos golyóstollakkal.
2023. aug. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Csak füzetet szoktam használni jegyzetelésre. Változó hogy melyik tárgyamra milyen kell. Van amit nekünk gépen kell csinálni, de akkor gépteremben vagyunk, oda akkor ha úgy van elég egy pendrive és megvan nekem is az órai anyag (vagy a tanár is fel szokta tölteni).

Tényleg sokan használnak laptopot előadásokon, de nálunk ha beülsz hátra láthatod, hogy ezek mit csinálnak rajta. Vagy valami online játékkal játszanak, másik tárgyból beadandót írnak, másik tárgyra tanulnak, van aki dolgozik egyetem mellett és azzal foglalatoskodik, van aki csak szimplán ott facebookozik és kész. Nagyon ritka az, mikor valaki tényleg ott jegyzetel.

Persze ha valaki beül előre nem látja ezt, csak azt, hogy néha 30ból 10 ember előtt laptop, 5 ember előtt van füzet, többiek előtt meg semmi. Mivel ütik a billentyűzetet, jogosan is gondolhatják, hogy esetleg jegyzetelnek vagy valami, de nem.


(Persze mondom megint, hogy ez a mi karunkon van így)

2023. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én lapokra írtam aztán lefűztem őket. Lapra mindig ráítam a tárgy nevét, a dátumot és hogy aznap ebből a tárgyból az adott lap hanyadik.


Egy tárgyra elég volt max 5 lapot vinni.


Tartottam magamnál egy kis lefűzős füzetet, hogy ne kallódjanak a lapok a táskámban, aztán ha sok volt már benne átraktam őket a megfelelő lefűzős mappába.

2023. aug. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szakfüggő is, hogy kinek mi válik be. Nekem pszichológiára sokkal jobban bejött az, hogy laptopot használok, mert sok verbális infót kell gyorsan lejegyzetelni. A párom, aki mérnöki karra jár a füzetet preferálja, mert a matekos szimbólumokat így jóval könnyebben le tudja írni és egyszerűbben tud ábrákat rajzolni, ha kell.

Majd ki fogod tapasztalni, neked mi a jó, én is füzettel kezdtem, de nem tudtam tartani a tempót, sok szaktársam viszont azóta is csak füzetbe jegyzetel. Nem nézzük le egymást egyik vagy másik opció miatt sem, úgyhogy azon ne aggódj, hogy ki fogsz lógni, bármit is használsz majd a jegyzeteléshez.

2023. aug. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Embere válogatja…én pl iPad-es voltam és mindent oda írtam fel, aztán ha úgy volt kinyomtattam.


Ha gyorsan tudsz gépelni és nem hangos a billentyűzet akkor jó a laptop is….csak ne merüljön le gyorsan xd


Sokan a füzetet választják azt is használtam a tablet mellett ebben az esetben a radírozható toll volt a fétisem és minimum 2 kijelölő… 🤔

2023. aug. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!